Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Oreo pro Galaxy S7 a S7 Edge se zdrželo kvůli problémům

19.5.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Ani aktualizace na Android 8.0 Oreo pro Galaxy S7 a S7 Edge se neobešla bez problémů. Kvůli blíže nespecifikované chybě musel Samsung distribuci updatu na chvíli pozastavit, ale nyní už zase pokračuje.
Před skoro čtvrt rokem začal Samsung posílat Android 8.0 Oreo majitelům bývalých vlajkových lodí Galaxy S7 a Galaxy S7 Edge. Aktualizace byla prozatím vydána jen ve vybraných regionech, ale neobešlo se to bez problémů. Na oficiálním fóru se před několika dny objevilo oznámení, že malý počet aktualizovaných zařízení se potýká s neočekávanými restarty. Zprávu zveřejnilo evropské i kanadské zastoupení Samsungu, takže se nejspíš týká všech regionálních variant. Není sice jasné, co konkrétního problém způsobilo, ale jihokorejskému výrobci se jej v každém případě povedlo velmi rychle odstranit.
 
 
Aktualizace se tedy zdržela jen o pár dnů a v tuto chvíli je opět distribuována na další smartphony Galaxy S7 a Galaxy S7 Edge. Firmware nese označení G930FXXU2ERE8 nebo G935FXXU2ERE8 (podle konkrétního modelu) a kromě Androidu 8.0 Oreo obsahuje také uživatelské rozhraní Samsung Experience 9.0, které uživatelé znají z aktuálních vlajkových lodí Galaxy S8 a Galaxy S8+. V neposlední řadě nechybí dubnová bezpečnostní aktualizace, ačkoliv už Google vydal květnový balíček. K uživatelům, kteří už stihli aktualizovat na Oreo, míří menší opravná aktualizace o velikosti okolo 135 MB – bez ohledu na to, zda se setkali s náhodným restartováním či nikoliv.
 
Dodejme, že Android Oreo pro Galaxy S7 a Galaxy S7+ byl zatím vydán jen ve vybraných regionech. Podle dostupných informací zatím není dostupný firmware pro telefony z českého trhu, ať už jde o kusy z volného prodeje nebo od mobilního operátora. To by se však mohlo změnit nejpozději v následujících týdnech.
 


reklama