www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Oppo si patentovalo vyskakovací fotoaparát na boku telefonu

Oppo si patentovalo vyskakovací fotoaparát na boku telefonu
, , aktualita
V zájmu zvětšení plochy displeje telefonu a odstranění nepraktických výřezů a průstřelů sahají výrobci občas i k vyskakujícím modulům. Čínská společnost Oppo si nechala patentovat systém, kdy je tento modul na boku telefonu.
K oblíbeným
reklama
Rámečky moderních smartphonů jsou čím dál menší, aby rozměry telefonů tolik nerostly se zvětšováním plochy displeje. To ale přináší i problémy, kam se selfie kamerkou. Běžně se tak začaly využívat nevzhledné a nepraktické výřezy displeje nebo tzv. průstřely. Někteří výrobci začali problém řešit vyskakovacími fotografickými moduly, které vyjely z těla fotoaparátu jen tehdy, když bylo potřeba.
 
Oppo postranní vyskakovací fotoaparát
 
Dosud obvykle vyjížděly z horní části, nicméně čínská společnost Oppo je toho nåzoru, že by klidně mohl vyjíždět i z boku telefonu. Při focení v horizontální pozici by tak kamerka byla nad displejem. Na této straně je vedle modulu fotoaparátu i tlačítko pro zapnutí telefonu, na opačné je kolébka zoomu (resp. ovládání hlasitosti). Tuto myšlenku si tak Oppo nechalo patentovat a nyní je jen otázkou, kdy (a zda vůbec) se dostane do produkce.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení
Nový mobilní operační systém Apple iOS 14 zažil opravdu rychlý start. Za necelý týden se dostal na více než 25 % zařízení. Novinkou jsou např. widgety, které lze umístit mezi ikonky aplikací.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps
Společnost Sony nadále vyvíjí smartphony a své štěstí chce zkusit s novým modelem Xperia 5 II. Ten je zajímavý především tím, že jako první zvládá natáčení 4K videa při 120 fps. Máme zde i 120Hz displej.
20.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem
Automobilka Mercedes-Benz to zkouší nejen s akumulátorovými elektromobily, ale zkouší i ty vodíkové. Nyní představuje koncept vodíkového trucku GenH2, který bude vodík ukládat netradičně v kapalné formě.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+ Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+
Apple představil už 6. generaci svých chytrých hodinek Apple Watch. Nová varianta přináší především systém pro měření kyslíku v krvi a do některých zemí přijde i nové předplatné, služba Fitness+.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine
Další novinkou z dílen společnosti Apple je tablet iPad 8. generace. Ten dostává výkonnější hardware v podobě procesoru A12 Bionic. Ten obsahuje i Neural Engine. Zůstává 10,2" displej Retina a podpora pera Pencil 1. generace.
17.9.2020, aktualita, Milan Šurkala