www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Oppo si patentovalo vyskakovací fotoaparát na boku telefonu

Oppo si patentovalo vyskakovací fotoaparát na boku telefonu
, , aktualita
V zájmu zvětšení plochy displeje telefonu a odstranění nepraktických výřezů a průstřelů sahají výrobci občas i k vyskakujícím modulům. Čínská společnost Oppo si nechala patentovat systém, kdy je tento modul na boku telefonu.
K oblíbeným
reklama
Rámečky moderních smartphonů jsou čím dál menší, aby rozměry telefonů tolik nerostly se zvětšováním plochy displeje. To ale přináší i problémy, kam se selfie kamerkou. Běžně se tak začaly využívat nevzhledné a nepraktické výřezy displeje nebo tzv. průstřely. Někteří výrobci začali problém řešit vyskakovacími fotografickými moduly, které vyjely z těla fotoaparátu jen tehdy, když bylo potřeba.
 
Oppo postranní vyskakovací fotoaparát
 
Dosud obvykle vyjížděly z horní části, nicméně čínská společnost Oppo je toho nåzoru, že by klidně mohl vyjíždět i z boku telefonu. Při focení v horizontální pozici by tak kamerka byla nad displejem. Na této straně je vedle modulu fotoaparátu i tlačítko pro zapnutí telefonu, na opačné je kolébka zoomu (resp. ovládání hlasitosti). Tuto myšlenku si tak Oppo nechalo patentovat a nyní je jen otázkou, kdy (a zda vůbec) se dostane do produkce.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Registrační značky ve Vermontu bude nejspíš možné mít i s emoji Registrační značky ve Vermontu bude nejspíš možné mít i s emoji
Některé státy umožňují řidičům si zvolit pro svého plechového miláčka registrační značky na přání. V americkém Vermontu míří ke schválení návrh zákona, který má dovolit dokonce i nejrůznější smajlíky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Apple iOS 14 má běžet i na iPhonech 6S a iPhone SE Apple iOS 14 má běžet i na iPhonech 6S a iPhone SE
Produkty Apple jsou známy dlouhodobou podporou a vypadá to, že v případě iPhonů 6S a SE na tom budou telefony opravdu hodně dobře. I ty by totiž měly dostat připravovaný operační systém iOS 14, tedy už šestou verzi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes Unimog U5023 překonal výškový rekord, vyjel do 6694 m.n.m. Mercedes Unimog U5023 překonal výškový rekord, vyjel do 6694 m.n.m.
Speciální nákladní vozy Mercedes-Benz Unimog U5023 pomohly s instalací čtyř rádiových stanic v Chile v nadmořské výšce přes 6000 m.n.m. a stihly také trhnout výškový rekord. Dojely až do 6694 m.n.m.
26.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tesla překonala hodnotu 100 mld. USD, předběhla i Volkswagen Tesla překonala hodnotu 100 mld. USD, předběhla i Volkswagen
Automobilka Tesla míří stále vzhůru. Hodnota akcií nadále výrazně stoupá a nyní má celá společnost hodnotu vyšší než 100 miliard USD. Tím se jí podařilo z druhého místa sesadit takového giganta, jakým je Volkswagen.
24.1.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Qualcomm uvedl procesory Snapdragon 720G, 662 a 460 s Wi-Fi 6 Qualcomm uvedl procesory Snapdragon 720G, 662 a 460 s Wi-Fi 6
Společnost Qualcomm rozšířila nabídku mobilních procesorů o nové modely Snapdragon 720G, 662 a 460. Všechny podporují Wi-Fi 6 i indický polohový systém NavIC. Nezájem ale panuje v oblasti 5G.
23.1.2020, aktualita, Milan Šurkala