Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

OPPO R7: dorazí s displejem bez okrajů?

23.4.2015, Jakub Doležal, aktualita
Internetem již několik týdnů kolují fotografie a videa chystané novinky ze stáje OPPO. Jedná se o telefon, kde prakticky zmizel rámeček po stranách displeje a ten se tak rozpíná na celou šířku. Bude to však skutečně OPPO R7?
Displej hraje u mobilního telefonu naprosto klíčovou roli, a tak mu výrobci věnují nejvíce úsilí a neustále přinášejí nové a nové technologie. Byly to právě moderní smartphony, které jako první opustily šeredné TN panely, navýšily rozlišení za hranici rozpoznatelnosti a nyní se o slovo hlásí tenčící se rámečky okolo displeje.
Již na první pohled vypadá bezrámečkový displej skvěle


Asi nejdále zatím zašel Samsung Galaxy S6 Edge, který má obrazovku doslova za roh. Ostatní výrobci se nevzdávají a zkouší prosadit vlastní inovace. Například čínské OPPO si poměrně nedávno patentovalo technologii, jenž má umožnit roztáhnout displej prakticky na celou šířku telefonu a minimalizovat tak rámeček okolo displeje.
Žádný technologický průlom, ale šikovně využitý lom světla


Přesný způsob výroby a celkového fungování samozřejmě není znám, ale poměrně dost prozrazuje schéma, které OPPO poslalo na patentový úřad. Krajní pixely obrazovky totiž kromě svitu „vzhůru“ dokáží díky svému zalomení vysílat světlo také do strany a tím tedy vytvoří dojem, že displej sahá až prakticky ke kraji konstrukce telefonu.
Displej opravdu vypadá, že nemá postranní rámečekZdroj: igao7.com


Takto poskládaný panel si samozřejmě nese celou řadu nešvarů v čele s větší křehkostí, nebo velmi pravděpodobně častými přehmaty. Na druhé misce vah, alespoň dle prvních videí a fotografií stojí nadmíru povedený vzhled, neboť je to právě rámeček displeje, jenž často z jinak povedeného telefonu udělá ošklivou plastovou krabičku.
Bude však nakonec OPPO R7 vypadat úplně jinak?


OPPO veškeré úniky nijak nekomentuje a zcela upřímně vzhledem k jejich množství, lze očekávat, že za nimi stojí marketingový tým tohoto výrobce. Výrazně zásadnější zjištění však patří názvu telefonu, neboť se spekuluje, že tento pokročilý displej patří do chystané novinky R7. Objevují se však zvěsti, že na masové nasazení je příliš brzo a R7 nakonec bude vypadat zcela jinak, jinými slovy na videu i fotografiích zatím vidíme pouze prototyp budoucího telefonu.

Zdroj: gsmarena, androidheadlines, gizchina
reklama