www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

OPPO R7: dorazí s displejem bez okrajů?

OPPO R7: dorazí s displejem bez okrajů?
, , aktualita
Internetem již několik týdnů kolují fotografie a videa chystané novinky ze stáje OPPO. Jedná se o telefon, kde prakticky zmizel rámeček po stranách displeje a ten se tak rozpíná na celou šířku. Bude to však skutečně OPPO R7?
K oblíbeným
reklama
Displej hraje u mobilního telefonu naprosto klíčovou roli, a tak mu výrobci věnují nejvíce úsilí a neustále přinášejí nové a nové technologie. Byly to právě moderní smartphony, které jako první opustily šeredné TN panely, navýšily rozlišení za hranici rozpoznatelnosti a nyní se o slovo hlásí tenčící se rámečky okolo displeje.
Již na první pohled vypadá bezrámečkový displej skvěle


Asi nejdále zatím zašel Samsung Galaxy S6 Edge, který má obrazovku doslova za roh. Ostatní výrobci se nevzdávají a zkouší prosadit vlastní inovace. Například čínské OPPO si poměrně nedávno patentovalo technologii, jenž má umožnit roztáhnout displej prakticky na celou šířku telefonu a minimalizovat tak rámeček okolo displeje.
Žádný technologický průlom, ale šikovně využitý lom světla


Přesný způsob výroby a celkového fungování samozřejmě není znám, ale poměrně dost prozrazuje schéma, které OPPO poslalo na patentový úřad. Krajní pixely obrazovky totiž kromě svitu „vzhůru“ dokáží díky svému zalomení vysílat světlo také do strany a tím tedy vytvoří dojem, že displej sahá až prakticky ke kraji konstrukce telefonu.
Displej opravdu vypadá, že nemá postranní rámečekZdroj: igao7.com


Takto poskládaný panel si samozřejmě nese celou řadu nešvarů v čele s větší křehkostí, nebo velmi pravděpodobně častými přehmaty. Na druhé misce vah, alespoň dle prvních videí a fotografií stojí nadmíru povedený vzhled, neboť je to právě rámeček displeje, jenž často z jinak povedeného telefonu udělá ošklivou plastovou krabičku.
Bude však nakonec OPPO R7 vypadat úplně jinak?


OPPO veškeré úniky nijak nekomentuje a zcela upřímně vzhledem k jejich množství, lze očekávat, že za nimi stojí marketingový tým tohoto výrobce. Výrazně zásadnější zjištění však patří názvu telefonu, neboť se spekuluje, že tento pokročilý displej patří do chystané novinky R7. Objevují se však zvěsti, že na masové nasazení je příliš brzo a R7 nakonec bude vypadat zcela jinak, jinými slovy na videu i fotografiích zatím vidíme pouze prototyp budoucího telefonu.

Zdroj: gsmarena, androidheadlines, gizchina
reklama
Nejnovější články
Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h
Je dobře známo, že Čína a její společnost CRRC Corporation chystá nové rychlovlaky typu maglev. Nyní představila výsledek svého vývoje, který bude v budoucnu brázdit Čínu rychlostí přes 600 km/h.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km
Mercedes-Benz se chce rychle stát automobilkou vyrábějící jen elektromobily. Vizi takové budoucnosti nyní ukazuje jeho koncept Vision EQXX, který by měl přinést excelentní efektivitu a nízkou spotřebu.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů
Tesla vybudovala obrovskou síť nabíječek Supercharger, ty ale byly dostupné výhradně elektromobilům Tesla. To by se ještě letos mělo změnit. Musk hodlá nabíječky otevřít i pro jiné značky elektromobilů.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují
Vypadá to, že velmi dlouho očekávaný elektrický truck Tesla Semi se přeci jen začne už brzy vyrábět. Přípravy na výrobu jsou v závěrečné fázi a vozu bychom se tak mohli dočkat už v následujících měsících.
21.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88 MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88
MediaTek přichází s aktualizovanými procesory pro mainstreamové a levnější telefony. Představuje 8jádrové procesory Helio G96 a Helio G88. V obou případech počítejte nanejvýše se 4G LTE připojením.
19.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář