www.svetmobilne.cz
>
>
>

OPPO chystá 125W nabíjení telefonů: plné nabití za 10 minut

OPPO chystá 125W nabíjení telefonů: plné nabití za 10 minut
, , aktualita
OPPO už brzy představí extrémně rychlý systém nabíjení telefonů. Těšit se lze na 125W výkon, což je opravdu hodně, dvakrát tolik, než je dnešní maximum. Nabití tak bude otázkou několika málo minut.
K oblíbeným
reklama
Společnost OPPO posunuje schopnosti svých telefonů stále dál a dál. Už za dva dny, 15. července, by měla představit další významné zrychlení nabíjení svých telefonů. Na svém účtu na Twitteru totiž prezentovala teaser, který láká na uvedení 125W nabíjecí technologie. To už je opravdu extrémně vysoké číslo, které téměř dvojnásobně překonává dnešní dostupné maximum (65 W). Xiaomi sice představilo 100W nabíjení, zatím se ale neprodává žádný telefon, který by ho podporoval.
 
 
Takto rychlé nabíjení by znamenalo, že by se 4000mAh akumulátor mohl plně nabít za zhruba 10 minut. Otázkou samozřejmě zůstává, nakolik je takové nabíjení vlastně použitelné v praxi, protože bude generovat obrovské množství tepla, patrně se také velmi negativně podepíše na životnosti akumulátoru. A jak říká např. konkurenční Xiaomi při diskuzi ohledně jeho 100W nabíjení, také snižuje kapacitu akumulátoru. Dle jejich slov 5000mAh akumulátor podporující 30W nabíjení bude mít jen 4000 mAh, pokud má podporovat 100W nabíjení.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei v potížích: sklady s procesory dochází, TSMC nebude vyrábět Kiriny Huawei v potížích: sklady s procesory dochází, TSMC nebude vyrábět Kiriny
Huawei má čím dál tím těžší pozici. I když je největším producentem telefonů na světě, brzy nebude mít k dispozici nové procesory. Zásoby se tenčí a TSMC pro něj ani nebude vyrábět nové, takže hrozí konec i jeho vlastním procesorům Kirin.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala