www.svetmobilne.cz
>
>
>

OPPO chystá 125W nabíjení telefonů: plné nabití za 10 minut

OPPO chystá 125W nabíjení telefonů: plné nabití za 10 minut
, , aktualita
OPPO už brzy představí extrémně rychlý systém nabíjení telefonů. Těšit se lze na 125W výkon, což je opravdu hodně, dvakrát tolik, než je dnešní maximum. Nabití tak bude otázkou několika málo minut.
K oblíbeným
reklama
Společnost OPPO posunuje schopnosti svých telefonů stále dál a dál. Už za dva dny, 15. července, by měla představit další významné zrychlení nabíjení svých telefonů. Na svém účtu na Twitteru totiž prezentovala teaser, který láká na uvedení 125W nabíjecí technologie. To už je opravdu extrémně vysoké číslo, které téměř dvojnásobně překonává dnešní dostupné maximum (65 W). Xiaomi sice představilo 100W nabíjení, zatím se ale neprodává žádný telefon, který by ho podporoval.
 
 
Takto rychlé nabíjení by znamenalo, že by se 4000mAh akumulátor mohl plně nabít za zhruba 10 minut. Otázkou samozřejmě zůstává, nakolik je takové nabíjení vlastně použitelné v praxi, protože bude generovat obrovské množství tepla, patrně se také velmi negativně podepíše na životnosti akumulátoru. A jak říká např. konkurenční Xiaomi při diskuzi ohledně jeho 100W nabíjení, také snižuje kapacitu akumulátoru. Dle jejich slov 5000mAh akumulátor podporující 30W nabíjení bude mít jen 4000 mAh, pokud má podporovat 100W nabíjení.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
MediaTek Dimensity 900 přináší 6nm technologii a 5G MediaTek Dimensity 900 přináší 6nm technologii a 5G
MediaTek uvádí další 6nm mobilní procesor. Jde o 8jádrový model Dimensity 900 5G, který přináší vyšší efektivitu i možnost využívat agregace dvou 5G sítí. Podporovány mají být displeje s obnovovací frekvencí až 120 Hz.
16.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Asus uvedl kompaktní Zenfone 8 a ZenFone 8 Flip s otočným fotoaparátem Asus uvedl kompaktní Zenfone 8 a ZenFone 8 Flip s otočným fotoaparátem
Asus uvádí dva nové telefony do své řady Zenfone 8. Základní model s relativně kompaktními rozměry a Zenfone 8 Flip s otočným fotoaparátem. Stejnými moduly tak můžete fotit klasicky dozadu i selfie dopředu.
14.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla Model S Jamese Maye: po Fordu další kuriózně vybité EV na nabíječce Tesla Model S Jamese Maye: po Fordu další kuriózně vybité EV na nabíječce
Vypadá to, že nejen Ford Mustang Mach-E je elektromobilem, který může mít problém s vybitým akumulátorem, přestože by k tomu nemělo dojít. James May známý z TopGearu a The Grand Tour kvůli podobnému problému muset rozebrat část své Tesly.
14.5.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů
DxOMark známe především v oblasti vyhodnocování kvality snímačů digitálních fotoaparátů i telefonů. Nyní se ale dostalo na další kategorii, a tou jsou akumulátory smartphonů. Nově budeme mít bodové hodnocení nejen výdrže.
11.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class
Automobilka Mercedes-Benz představila koncept elektrického vanu EQT. Ten má být jakýmsi předobrazem nové T-Class, kompaktnější varianty k oblíbené V-Class. Pojmout má až sedm pasažérů a nabídnout jim luxusní svezení.
11.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář