www.svetmobilne.cz
>
>
>

OPPO chystá 125W nabíjení telefonů: plné nabití za 10 minut

OPPO chystá 125W nabíjení telefonů: plné nabití za 10 minut
, , aktualita
OPPO už brzy představí extrémně rychlý systém nabíjení telefonů. Těšit se lze na 125W výkon, což je opravdu hodně, dvakrát tolik, než je dnešní maximum. Nabití tak bude otázkou několika málo minut.
K oblíbeným
reklama
Společnost OPPO posunuje schopnosti svých telefonů stále dál a dál. Už za dva dny, 15. července, by měla představit další významné zrychlení nabíjení svých telefonů. Na svém účtu na Twitteru totiž prezentovala teaser, který láká na uvedení 125W nabíjecí technologie. To už je opravdu extrémně vysoké číslo, které téměř dvojnásobně překonává dnešní dostupné maximum (65 W). Xiaomi sice představilo 100W nabíjení, zatím se ale neprodává žádný telefon, který by ho podporoval.
 
 
Takto rychlé nabíjení by znamenalo, že by se 4000mAh akumulátor mohl plně nabít za zhruba 10 minut. Otázkou samozřejmě zůstává, nakolik je takové nabíjení vlastně použitelné v praxi, protože bude generovat obrovské množství tepla, patrně se také velmi negativně podepíše na životnosti akumulátoru. A jak říká např. konkurenční Xiaomi při diskuzi ohledně jeho 100W nabíjení, také snižuje kapacitu akumulátoru. Dle jejich slov 5000mAh akumulátor podporující 30W nabíjení bude mít jen 4000 mAh, pokud má podporovat 100W nabíjení.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení
Nový mobilní operační systém Apple iOS 14 zažil opravdu rychlý start. Za necelý týden se dostal na více než 25 % zařízení. Novinkou jsou např. widgety, které lze umístit mezi ikonky aplikací.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps
Společnost Sony nadále vyvíjí smartphony a své štěstí chce zkusit s novým modelem Xperia 5 II. Ten je zajímavý především tím, že jako první zvládá natáčení 4K videa při 120 fps. Máme zde i 120Hz displej.
20.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem
Automobilka Mercedes-Benz to zkouší nejen s akumulátorovými elektromobily, ale zkouší i ty vodíkové. Nyní představuje koncept vodíkového trucku GenH2, který bude vodík ukládat netradičně v kapalné formě.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+ Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+
Apple představil už 6. generaci svých chytrých hodinek Apple Watch. Nová varianta přináší především systém pro měření kyslíku v krvi a do některých zemí přijde i nové předplatné, služba Fitness+.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine
Další novinkou z dílen společnosti Apple je tablet iPad 8. generace. Ten dostává výkonnější hardware v podobě procesoru A12 Bionic. Ten obsahuje i Neural Engine. Zůstává 10,2" displej Retina a podpora pera Pencil 1. generace.
17.9.2020, aktualita, Milan Šurkala