Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Opožděný apríl? Xiaomi připravuje automobil Redmi

6.4.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Začátkem dubna oznámila značka Redmi spadající pod Xiaomi, že představí SUV. Mělo by jít o upravenou verzi automobilu Bestune T77, který se prodává na čínském trhu. A jak jinak, než za atraktivní cenu.
Začátkem dubna oznámila značka Redmi spadající pod Xiaomi, že představí SUV. Mělo by jít o upravenou verzi automobilu Bestune T77, který se prodává na čínském trhu. A jak jinak, než za atraktivní cenu. Pokud bychom napsali, že Redmi představilo nový mobil, nebylo by na tom nic zvláštního. Ovšem v titulku nedošlo k překlepu, opravdu se bavíme o automobilu. Možná si říkáte, že je to opožděný aprílový žertík. I my máme podezření, zda si z nás čínská značka pouze nestřílí. I většina zahraničních zdrojů ovšem tuto informaci přijala jako hotovou věc, proto se pojďme podívat, o čem je vlastně řeč.
 
 
 
Čekali jste elektromobil? Bestune T77 využívá spalovací motor
 
Redmi, které Xiaomi nedávno vydělilo jako značku smartphonů nižší až střední třídy, oznámilo na sociální síti Weibo, že do své nabídky zařadí automobil. Ne snad že by čínský výrobce zaměřil na vývoj vozidel, ale hodlá spolupracovat s automobilkou Bestune. Upraví proto její SUV s názvem Bestune T77. Není jasné, jak se verze od Redmi bude lišit, ale spíše než rozdíly v motorizaci nebo designu očekáváme nasazení některých technologií, jako je palubní počítač s rozhraním MIUI nebo integrace virtuálního asistenta Xiao AI, kterého můžeme znát třeba z chytrých reproduktorů od Xiaomi.
 
Bestune T77 není ve světě čínských automobilů úplnou novinkou. Jako koncept byl představen už před rokem na autosalonu v Pekingu, a to ještě pod starší značkou Besturn. Masová výroba byla zahájena loni v listopadu a nyní je na čínském trhu k dostání šest různých variant, přičemž nejvybavenější z nich vyjde na 134 tisíc juanů, v přepočtu asi 455 tisíc korun. SUV je dodáváno s přeplňovaným motorem 1.2 a šestistupňovou převodovkou. Vyznačuje se maximálním výkonem 105 kW a točivým momentem 204 nm. Co se týče rozměrů, měří vozidlo 4525 x 1845 x 1615 mm a má rozvor 2700 mm, hmotnost se potom zastavila na 1455 kg. Mimo čínský trh se nejspíš nedostane ani speciální verze od Redmi.
 


reklama