Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Opera Mini si nyní poradí i s kompresí videa

8.3.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Známý prohlížeč Opera Mini pro Android se tento týden dočkal poměrně zásadní aktualizace na verzi 15.0. Kromě možnosti komprese videí přibylo několik dalších vylepšení včetně podpory micro SD karet nebo zmenšení fotografií před jejich uploadem.
Opera Mini patří ke stálicím mezi internetovými prohlížeči pro mobilní telefony. Používána byla už v době tlačítkových modelů, oblíbená je ovšem i dnes na smartphonech s Androidem. Nejvychvalovanější funkcí aplikace je komprese dat, která usnadňuje prohlížení internetových stránek na místech s pomalým připojením nebo v případě datových omezení (FUP).

Po aktualizaci na verzi 15.0 už umí Opera Mini pro Android komprimovat také videa,a to až o 60 %. To znamená výhodu v podobě kratšího načítání a menší spotřeby dat, takže v rámci vašeho datového balíčku si můžete pustit více videí. Právě videa podle statistik tvoří největší objem dat přenesených přes mobilní sítě, ostatní obsah včetně sociálních sítí zůstává daleko za ním.

Funkci Video Boost (zrychlování videí) je možné spustit v nastavení prohlížeče po zapnutí režimu vysoké komprese. Komprimování internetových stránek i videí je nově možné využít nejen u mobilních sítí, ale také pokud jste připojeni přes Wi-Fi. I v případě Wi-Fi se totiž můžeme setkat s velmi pomalým připojením, ať už z důvodu přetížení nebo velké vzdálenosti od routeru, takže komprese dat může přijít vhod.

Opera Mini v15 dále přináší možnost ukládání souborů na micro SD kartu a také uploadu z ní, je ovšem vyžadován Android 4.4.4 nebo vyšší. Pokud budete kamkoliv na internet nahrávat fotografie ze svého telefonu, nabídne prohlížeč tři úrovně zmenšení souboru, což je další způsob, jak ušetřit objem přenesených dat.

Co se týče ovládání, vylepšili vývojáři funkci rychlého skrolování – na dlouhých webech se tedy rychleji přenesete z jedné části stránky na druhou. Pro uživatele s Androidem ve verzi Lollipop nebo Marshmallow je připravena také automatická změna barvy stavové lišty, kterou mohou znát i z mnoha jiných aplikací. Na telefonech s nadstavbou od výrobce ovšem tato vlastnost nemusí správně fungovat.

Novou verzi prohlížeče Opera Mini pro Android je možné stáhnout z Google Play Store, a to samozřejmě zcela zdarma.

Zdroj: Androidpolice.com
reklama