Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

OnePlus uvádí Band, svůj první chytrý náramek se 14denní výdrží

12.1.2021, Milan Šurkala, aktualita
Společnost OnePlus se pouští na módní trh s wearables. Představuje svůj první chytrý náramek Band, který disponuje barevným AMOLED displejem. Baterka má vydržet na 14 dní provozu na jedno nabití.
OnePlus známe především jako výrobce telefonů, firma se nicméně rozhodla zkusit i trh s wearables, které jsou v dnešní době velmi populární. Novinkou je chytrý náramek OnePlus Band, který se začne prodávat nejprve v Indii, ale později by se měl podívat téměř do celého světa. Novinka je vybavena 1,1" AMOLED displejem stejně jako konkurenční Xiaomi Mi Band 5. V případě OnePlus má rozlišení 126×294 pixelů. Hlavní část náramku má rozměry 40,4×17,6×11,45 mm (11,95 mm se senzorem srdečního tepu) a váží 10,3 gramu. S náramkem na ruku pak váží 22,6 gramu.
 
OnePlus Band
 
Ve výbavě najdeme 3osý akcelerometr a gyroskop, již zmíněný snímač tepu, senzor kyslíku v krvi a nechybí ani vibrační motorek. K dispozici bude 13 předdefinovaných stylů cvičení. Náramek má vydržet tlak 5 atmosfér a je vodotěsný s ratingem IP68 (přesto se nedoporučuje s ním chodit do vody, zejména mořské, a poškození vodou nekryje záruka). O bezdrátové spojení se světem se stará Bluetooth 5.0 LE. Samozřejmostí je podpora notifikací, lze informovat o hovorech, odmítat je, ovládat přehrávání hudby, je zde budík, ovládání fotoaparátu, předpověď počasí a slíbeny jsou i OTA updaty.
 
Akumulátor má kapacitu 100 mAh a slibuje 14denní výdrž. Aplikace je k dispozici prozatím jen pro Android 6.0 a novější, nicméně do budoucna se počítá i s aplikací pro iOS. Cena byla stanovena na 2499 indických rupií, což odpovídá cca 730 Kč.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama