www.svetmobilne.cz
>
>
>

OnePlus 8 Pro přijde o IR kameru: vidí přes plasty a lidé se bojí o soukromí

OnePlus 8 Pro přijde o IR kameru: vidí přes plasty a lidé se bojí o soukromí
, , aktualita
Smartphone OnePlus 8 Pro má vzadu čtyři fotoaparáty, přičemž jedním z nich je IR kamerka Color Filter Camera. Ta však v lidech vzbuzuje paniku. Vidí např. přes plasty a lidé se bojí, že uvidí přes oblečení.
K oblíbeným
reklama
Společnost OnePlus v brzké době softwarově zakáže jeden ze čtyř fotoaparátů na zadní straně telefonu OnePlus 8 Pro. Ten má dva 48MPx fotoaparáty (standardní a ultra širokoúhlý se 120° úhlem záběru), dále 3× teleobjektiv a IR kamerku Color Filter Camera. A právě tento poslední fotoaparát je problémem. Ukázalo se, že dokáže vidět přes některé plasty, takže telefon vám na displeji na náhledu scény ukáže třeba i obvody uvnitř v Apple TV nebo třeba dálkovém ovladači, aniž byste jej rozebrali.
 
 
To nyní mezi uživateli vyvolává paniku, protože se bojí, že kamerka bude schopná vidět i pod oblečení. To před týdnem vyzkoušel youtuber Unbox Therapy. Vedle plastových krytů některých zařízení sice OnePlus 8 Pro skutečně dokázal vidět i pod oblečení, ale jak se ukázalo, musí to být oblečení ze specifických materiálů a stejně není skoro nic vidět. Youtuber ukázal, že je možné vidět leda tak náznak krabice narvané pod napnutým tričkem. Tedy nic, co by mělo být problémem v reálných situacích. OnePlus ale nechce nechat nic náhodě a kamerka se tak nyní stane jen zbytečně drahým těžítkem. Společnost totiž v průběhu týdne vydá aktualizaci, která kamerku vypne. Tu tak nadále nebude možné využívat (zmizí např. i z aplikace fotoaparátu). Jedná se o dočasné řešení, nicméně kdy a zda vůbec se kamerka vrátí, to zatím nikdo neví.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung uvedl odolný tablet Galaxy Tab Active 3 Samsung uvedl odolný tablet Galaxy Tab Active 3
Samsung je jednou z mála společností, která nadále aktivně vyvíjí tablety. Novinkou v jejím výrobním programu je nyní Galaxy Tab Active 3. Jak už napovídá název, jde o vysoce odolnou variantu tabletu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes ukázal funkční prototyp eko elektromobilu Vision AVTR s AI Mercedes ukázal funkční prototyp eko elektromobilu Vision AVTR s AI
Mercedes-Benz vyvinul velmi zajímavý elektromobil Vision AVTR na motivy filmu Avatar. Nyní představil i jeho funkční prototyp. Uvidíte způsob jeho ovládání, schopnost krabího pohybu i další detaily.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Exynos 2100 by s 5nm technologií měl běžet na 2,91 GHz Samsung Exynos 2100 by s 5nm technologií měl běžet na 2,91 GHz
Samsung chystá nové procesory Exynos a nyní se začíná místo modelu 1000 mluvit o verzi 2100. Ta by měla mít 8 jader a to nejrychlejší má běžet až na frekvenci 2,91 GHz. I proto by neměl stačit na Snapdragon 875.
28.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení
Nový mobilní operační systém Apple iOS 14 zažil opravdu rychlý start. Za necelý týden se dostal na více než 25 % zařízení. Novinkou jsou např. widgety, které lze umístit mezi ikonky aplikací.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps
Společnost Sony nadále vyvíjí smartphony a své štěstí chce zkusit s novým modelem Xperia 5 II. Ten je zajímavý především tím, že jako první zvládá natáčení 4K videa při 120 fps. Máme zde i 120Hz displej.
20.9.2020, aktualita, Milan Šurkala