www.svetmobilne.cz
>
>
>

OnePlus 8 Pro přijde o IR kameru: vidí přes plasty a lidé se bojí o soukromí

OnePlus 8 Pro přijde o IR kameru: vidí přes plasty a lidé se bojí o soukromí
, , aktualita
Smartphone OnePlus 8 Pro má vzadu čtyři fotoaparáty, přičemž jedním z nich je IR kamerka Color Filter Camera. Ta však v lidech vzbuzuje paniku. Vidí např. přes plasty a lidé se bojí, že uvidí přes oblečení.
K oblíbeným
reklama
Společnost OnePlus v brzké době softwarově zakáže jeden ze čtyř fotoaparátů na zadní straně telefonu OnePlus 8 Pro. Ten má dva 48MPx fotoaparáty (standardní a ultra širokoúhlý se 120° úhlem záběru), dále 3× teleobjektiv a IR kamerku Color Filter Camera. A právě tento poslední fotoaparát je problémem. Ukázalo se, že dokáže vidět přes některé plasty, takže telefon vám na displeji na náhledu scény ukáže třeba i obvody uvnitř v Apple TV nebo třeba dálkovém ovladači, aniž byste jej rozebrali.
 
 
To nyní mezi uživateli vyvolává paniku, protože se bojí, že kamerka bude schopná vidět i pod oblečení. To před týdnem vyzkoušel youtuber Unbox Therapy. Vedle plastových krytů některých zařízení sice OnePlus 8 Pro skutečně dokázal vidět i pod oblečení, ale jak se ukázalo, musí to být oblečení ze specifických materiálů a stejně není skoro nic vidět. Youtuber ukázal, že je možné vidět leda tak náznak krabice narvané pod napnutým tričkem. Tedy nic, co by mělo být problémem v reálných situacích. OnePlus ale nechce nechat nic náhodě a kamerka se tak nyní stane jen zbytečně drahým těžítkem. Společnost totiž v průběhu týdne vydá aktualizaci, která kamerku vypne. Tu tak nadále nebude možné využívat (zmizí např. i z aplikace fotoaparátu). Jedná se o dočasné řešení, nicméně kdy a zda vůbec se kamerka vrátí, to zatím nikdo neví.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple iPhone 11 se stal nejprodávanějším telefonem, nahradil iPhone XR Apple iPhone 11 se stal nejprodávanějším telefonem, nahradil iPhone XR
Analytická společnost Omdia provedla další průzkum, který říká, že za první čtvrtletí letošního roku se stal nejprodávanějším smartphonem Apple iPhone 11. Ten na této pozici vystřídal svého předchůdce iPhone XR.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tesla snižuje ceny svých aut až o 5000 USD Tesla snižuje ceny svých aut až o 5000 USD
Tesla konečně může začít vyrábět, a aby podpořila prodeje na zpomaleném americkém trhu, přistoupila k nemalým slevám na své automobily. Ceny jednotlivých vozů klesly v některých případech až o 5000 USD.
27.5.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Exynos 880: nový mobilní procesor pro střední třídu s 5G Samsung Exynos 880: nový mobilní procesor pro střední třídu s 5G
Pro telefony střední třídy má Samsung nový mobilní procesor Exynos 880. Ten podporuje také moderní 5G datové připojení a umí ho i kombinovat se 4G. Nechybí ani NPU pro zpracování algoritmů umělé inteligence.
27.5.2020, aktualita, Milan Šurkala
Garmin Quatix 6X Solar: chytré hodinky se solárním nabíjením Garmin Quatix 6X Solar: chytré hodinky se solárním nabíjením
Garmin představil další chytré hodinky, které se dokáží nabíjet i pomocí sluneční energie. Jde o Quatix 6X Solar a díky solárnímu panelu mohou prodloužit výdrž svého akumulátoru o další 3 dny provozu.
22.5.2020, aktualita, Milan Šurkala
Volvo představilo elektrické SUV XC40 Recharge na 14minutovém videu Volvo představilo elektrické SUV XC40 Recharge na 14minutovém videu
Volvo už brzy uvede na trh své první plně elektrické SUV XC40 Recharge. Necelých 4,5 metrů dlouhý vůz dostane 78kWh akumulátor a zvládne ujet až 400 km na jedno nabití. Automobilka ho nyní představuje na delším videu.
22.5.2020, aktualita, Milan Šurkala