www.svetmobilne.cz
>
>
>

OnePlus 8 Pro přijde o IR kameru: vidí přes plasty a lidé se bojí o soukromí

OnePlus 8 Pro přijde o IR kameru: vidí přes plasty a lidé se bojí o soukromí
, , aktualita
Smartphone OnePlus 8 Pro má vzadu čtyři fotoaparáty, přičemž jedním z nich je IR kamerka Color Filter Camera. Ta však v lidech vzbuzuje paniku. Vidí např. přes plasty a lidé se bojí, že uvidí přes oblečení.
K oblíbeným
reklama
Společnost OnePlus v brzké době softwarově zakáže jeden ze čtyř fotoaparátů na zadní straně telefonu OnePlus 8 Pro. Ten má dva 48MPx fotoaparáty (standardní a ultra širokoúhlý se 120° úhlem záběru), dále 3× teleobjektiv a IR kamerku Color Filter Camera. A právě tento poslední fotoaparát je problémem. Ukázalo se, že dokáže vidět přes některé plasty, takže telefon vám na displeji na náhledu scény ukáže třeba i obvody uvnitř v Apple TV nebo třeba dálkovém ovladači, aniž byste jej rozebrali.
 
 
To nyní mezi uživateli vyvolává paniku, protože se bojí, že kamerka bude schopná vidět i pod oblečení. To před týdnem vyzkoušel youtuber Unbox Therapy. Vedle plastových krytů některých zařízení sice OnePlus 8 Pro skutečně dokázal vidět i pod oblečení, ale jak se ukázalo, musí to být oblečení ze specifických materiálů a stejně není skoro nic vidět. Youtuber ukázal, že je možné vidět leda tak náznak krabice narvané pod napnutým tričkem. Tedy nic, co by mělo být problémem v reálných situacích. OnePlus ale nechce nechat nic náhodě a kamerka se tak nyní stane jen zbytečně drahým těžítkem. Společnost totiž v průběhu týdne vydá aktualizaci, která kamerku vypne. Tu tak nadále nebude možné využívat (zmizí např. i z aplikace fotoaparátu). Jedná se o dočasné řešení, nicméně kdy a zda vůbec se kamerka vrátí, to zatím nikdo neví.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
MediaTek Dimensity 900 přináší 6nm technologii a 5G MediaTek Dimensity 900 přináší 6nm technologii a 5G
MediaTek uvádí další 6nm mobilní procesor. Jde o 8jádrový model Dimensity 900 5G, který přináší vyšší efektivitu i možnost využívat agregace dvou 5G sítí. Podporovány mají být displeje s obnovovací frekvencí až 120 Hz.
16.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Asus uvedl kompaktní Zenfone 8 a ZenFone 8 Flip s otočným fotoaparátem Asus uvedl kompaktní Zenfone 8 a ZenFone 8 Flip s otočným fotoaparátem
Asus uvádí dva nové telefony do své řady Zenfone 8. Základní model s relativně kompaktními rozměry a Zenfone 8 Flip s otočným fotoaparátem. Stejnými moduly tak můžete fotit klasicky dozadu i selfie dopředu.
14.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla Model S Jamese Maye: po Fordu další kuriózně vybité EV na nabíječce Tesla Model S Jamese Maye: po Fordu další kuriózně vybité EV na nabíječce
Vypadá to, že nejen Ford Mustang Mach-E je elektromobilem, který může mít problém s vybitým akumulátorem, přestože by k tomu nemělo dojít. James May známý z TopGearu a The Grand Tour kvůli podobnému problému muset rozebrat část své Tesly.
14.5.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů
DxOMark známe především v oblasti vyhodnocování kvality snímačů digitálních fotoaparátů i telefonů. Nyní se ale dostalo na další kategorii, a tou jsou akumulátory smartphonů. Nově budeme mít bodové hodnocení nejen výdrže.
11.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class
Automobilka Mercedes-Benz představila koncept elektrického vanu EQT. Ten má být jakýmsi předobrazem nové T-Class, kompaktnější varianty k oblíbené V-Class. Pojmout má až sedm pasažérů a nabídnout jim luxusní svezení.
11.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář