Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

OnePlus 8 Pro přijde o IR kameru: vidí přes plasty a lidé se bojí o soukromí

20.5.2020, Milan Šurkala, aktualita
Smartphone OnePlus 8 Pro má vzadu čtyři fotoaparáty, přičemž jedním z nich je IR kamerka Color Filter Camera. Ta však v lidech vzbuzuje paniku. Vidí např. přes plasty a lidé se bojí, že uvidí přes oblečení.
Společnost OnePlus v brzké době softwarově zakáže jeden ze čtyř fotoaparátů na zadní straně telefonu OnePlus 8 Pro. Ten má dva 48MPx fotoaparáty (standardní a ultra širokoúhlý se 120° úhlem záběru), dále 3× teleobjektiv a IR kamerku Color Filter Camera. A právě tento poslední fotoaparát je problémem. Ukázalo se, že dokáže vidět přes některé plasty, takže telefon vám na displeji na náhledu scény ukáže třeba i obvody uvnitř v Apple TV nebo třeba dálkovém ovladači, aniž byste jej rozebrali.
 
 
To nyní mezi uživateli vyvolává paniku, protože se bojí, že kamerka bude schopná vidět i pod oblečení. To před týdnem vyzkoušel youtuber Unbox Therapy. Vedle plastových krytů některých zařízení sice OnePlus 8 Pro skutečně dokázal vidět i pod oblečení, ale jak se ukázalo, musí to být oblečení ze specifických materiálů a stejně není skoro nic vidět. Youtuber ukázal, že je možné vidět leda tak náznak krabice narvané pod napnutým tričkem. Tedy nic, co by mělo být problémem v reálných situacích. OnePlus ale nechce nechat nic náhodě a kamerka se tak nyní stane jen zbytečně drahým těžítkem. Společnost totiž v průběhu týdne vydá aktualizaci, která kamerku vypne. Tu tak nadále nebude možné využívat (zmizí např. i z aplikace fotoaparátu). Jedná se o dočasné řešení, nicméně kdy a zda vůbec se kamerka vrátí, to zatím nikdo neví.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama