Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

OnePlus 3 se brzy dočká nástupce se Snapdragonem 821

28.10.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Od čínské značky OnePlus jsme se už docela dlouho nedočkali žádného nového modelu. Teď se ovšem jeden takový smartphone rýsuje. Mělo by jít o OnePlus 3T, mírně vylepšenou variantu současné vlajkové lodi.
OnePlus před časem oznámilo, že se nechce rozptylovat desítkami modelů v nabídce a místo toho se zaměří na to, co jde této čínské společnosti nejlépe – „zabijáky vlajkových lodí“. Letos v červnu byl oznámen telefon OnePlus 3, a nyní už se spekuluje o nástupci. Nepůjde ovšem ještě o OnePlus 4, nýbrž jen jakousi mírně vylepšenou verzi, která by mohla nést název OnePlus 3T. Čínské regulační úřady už zařízení zachytily pod interním označením A3010. Hlavní novinkou by měl být procesor Qualcomm Snapdragon 821, který nahradí původní Snapdragon 820.
OnePlus 3


Výměna procesoru je zatím jediná změna, o které bezpečně víme v souvislosti s OnePlus 3T. Dříve se spekulovalo také o tom, že se výrobce vrátí od AMOLED displejů zpět k LCD, ale to výkonný ředitel Carl Pei popřel na Twitteru. Přesto je v oblasti displeje prostor pro změnu: 5,5“ panel by mohl dostat vyšší rozlišení Quad HD (2560 x 1440 pixelů) namísto současného Full HD (1920 x 1080 pixelů), nebo by klidně mohlo dojít ke zvětšení úhlopříčky z aktuálních 5,5“, ale to už se dostáváme k čirým spekulacím. Velmi pravděpodobné je ovšem použití novějšího operačního systému Android 7.0 Nougat. Zvětšení kapacity by si zasloužila také 3000mAh baterie. Naopak 6GB RAM jistě zůstane, prostor k dalšímu zvětšení už totiž není.

Bývalý novinář Evan Blass zveřejnil na Twitteru, že OnePlus 3T by mělo být o 80 dolarů dražší než současný model OnePlus 3. Připomeňme, že čeští zákazníci si mohou smartphone objednat z oficiálního obchodu za 10 990 Kč, nástupce by tak mohl stát okolo 14 000 Kč

Zdroj: Notebookcheck.net
reklama