Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

OnePlus 3 láká zajímavou výbavou a dobrou cenou

5.5.2016, Jan Pánek, aktualita
Další "zabiják vlajkových lodí" se pomalu začíná hlásit do služby, zanedlouho zřejmě bude představen nový OnePlus 3. Měl by znova nabídnou špičkové parametry v čele se Snapdragonem 820 nebo i 6 GB paměti RAM! K tomu dostane možná nízkou cenu.
Společnost OnePlus zaznamenala hlavně s telefonem One mnoho úspěchů. Proto se nemůžeme divit, že se na trh chystají i další modely této společnosti. Stejně jako u modelu Two se spekuluje, že se dočkáme snížení velikosti displeje, 5,5 palce je pro mnoho uživatelů příliš. Očekává se proto, že by OnePlus 3 mohl přijít s 5" úhlopříčkou.

Zachoval by si Full HD rozlišení, podle vývojářů společnosti nemá vyšší rozlišení smysl, telefon potom stojí více peněz, snižuje to výkon, zvyšuje spotřebu a vlastně to uživatel téměř nepozná. Vždyť třeba Sony Xperia Z5 Premium svůj 4K displej přepíná na nižší rozlišení.

V útrobách se má nacházet tradičně nejvýkonnější Snapdragon - 820. Ten má tikat na maximálním taktu 2,1 GHz. Zajímavější informace se ale objevují u pamětí RAM. Základní verze má přijít se 4 GB, a to v kombinaci s 32 GB interního úložiště. Mluví se ale i o verzi se 6 GB RAM. Ta by měla přijít v kombinaci s úložištěm o kapacitě 64 GB.

Fotoaparáty by měly mít rozlišení 16 a 8 Mpx, vedle technických specifikací se mluví i o softwaru, o chod systému se má starat Android 6.0. Nejočekávanějším parametrem může být cena. Ta se má pohybovat okolo 7200 Kč bez DPH pro nižší verzi, což značí v Česku koncovou cenovku atakující 10.000 Kč. Verze se 6 GB RAM a 64 GB úložiště bude nejspíše tradičně o tisíc a dva tisíce korun dražší.

Velké množství neoficiálních informací svědčí o blížícím se představení telefonu. Dočkat bychom se mohli již v půlce tohoto měsíce, OnePlus by se následně neměl příliš opozdit s prvními dodávkami - mluví se o začátku června.

Zdroj: PhoneArena
reklama