www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Omdia: roku 2020 kraloval iPhone 11, na 10. místě překvapivě iPhone 12 mini

Omdia: roku 2020 kraloval iPhone 11, na 10. místě překvapivě iPhone 12 mini
, , aktualita
Omdia zveřejnila statistiky prodejů smartphonů za minulý rok a drtivě to měl vyhrát iPhone 11. Hodně se dařilo i levnému iPhonu SE a překvapivá je 10. pozice iPhonu 12 mini, který je jinde považován za nepříliš úspěšný.
K oblíbeným
reklama
Společnost Omdia zveřejnila statistiky prodejů smartphonů za rok 2020 a máme zde některá velmi překvapivá čísla, která se docela liší od předchozích statistik. Podle těchto statistik byl za rok 2020 nejprodávanějším telefonem Apple iPhone 11 s 64,8 milionu kusů. Tyto velké základní iPhony jsou tradičně nejprodávanější, což platilo i o roce 2019, kdy byl první iPhone XR následovaný právě nově příchozím iPhonem 11 (nástupcem). Druhou příčku si letos odnesl iPhone SE (2020), který zaznamenal 24,2 milionu prodaných kusů, tedy jen něco málo nad třetinu prvního iPhonu 11 (to je první překvapení, v jiných statistikách se SE tolik nedaří). Trojku nejlepších pak uzavírá iPhone 12, jehož se prodalo 23,3 mil. kusů. Apple tedy pro letošek bral celou první trojku a není divu, že se za poslední čtvrtletí dostal do pozice jedničky.
 
Apple iPhone 12
 
Až na čtvrtém místě je jiná značka než Apple. Tu bere Samsung Galaxy A51, jenž je ale ve velmi těsném závěsu za iPhonem 12 s 23,2 mil. kusů (pouze o 100 tisíc kusů méně). 5. příčku bere levnější Galaxy A21s (19,4 mil. kusů) a šestou pak low-endový Galaxy A01 (16,9 mil. kusů). 7. místo náleží opět Applu s jeho telefonem iPhone 12 Pro Max a 16,8 mil. kusů. Osmý je opět Samsung, tentokrát jde o model Galaxy A11 (15,3 mil. kusů) a teprve 9. pozici bere jiný výrobce než Samsung a Apple. Je jím Xiaomi a jeho Redmi Note 9 Pro (15,0 mil. kusů).
 
Poslední místo je velmi překvapivé. Dle společnosti Omdia je tu iPhone 12 mini se 14,5 mil. kusů a je na místě ptát se, kde je iPhone 12 Pro? Dosavadní průzkumy vždy tvrdily, že verze mini není příliš úspěšná a hovoří se o tom, že Pro a Pro Max mají vzájemně zhruba stejné prodeje a více než 3trojnásobné proti 12 mini. Každopádně to poslední dobou vypadá, že iPhone 13 mini nebude zaříznut a i řada 13 se dočká 4 různých modelů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Foxconn, výrobce iPhonů, představil 3 nové elektromobily Foxconn, výrobce iPhonů, představil 3 nové elektromobily
Společnost Hon Hai Technology Group (Foxconn) známe jako výrobce elektroniky např. i pro Apple, nicméně v budoucnu chce rozjet i výrobu elektromobilů. Představila hned tři nové modely včetně autobusu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Německá města stahují elektrobusy z provozu po požáru ve Stuttgartu Německá města stahují elektrobusy z provozu po požáru ve Stuttgartu
Dopravní podniky se začínají obávat elektrických autobusů. Byť je ještě nedávno s velkou slávou zaváděly do provozu, kvůli nedávným požárům je některá města v Německu dočasně stáhla z aktivní služby.
16.10.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
V Číně se o svátcích tvoří fronty na nabití EV, NIO díky Battery Swap boduje V Číně se o svátcích tvoří fronty na nabití EV, NIO díky Battery Swap boduje
Jedním z často zmiňovaných argumentů proti elektromobilitě je to, co se stane, když velká část lidí najednou pojede dlouhou trasu (dovolená, svátky). V Číně to nyní zažili a měli problém. Menší byl u společnosti NIO, která má program výměny akumulátorů.
15.10.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Zpoždění Tesly: Semi, Roadster i Cybertruck kvůli čipové krizi až v roce 2023 Zpoždění Tesly: Semi, Roadster i Cybertruck kvůli čipové krizi až v roce 2023
Před měsícem jsme se dozvěděli, že se kvůli čipové krizi odsouvá Roadster až na rok 2023. Vypadá to, že nebude zdaleka jediným modelem, který nabere další zpoždění. Týkat se to má i ostatních připravovaných novinek.
14.10.2021, aktualita, Milan Šurkala
Obyvatelé centra Berlína zde chtějí zakázat provoz aut, a to i těch elektrických Obyvatelé centra Berlína zde chtějí zakázat provoz aut, a to i těch elektrických
Individuální automobilová doprava se postupně stává stále dražší a hůře dostupnou záležitostí. Běžná auta zdražují, elektromobily zlevňují jen pomalu a v Berlíně chtějí zakázat oboje. A tentokrát nejsou to politici, nýbrž sami občané.
12.10.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře