Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Ohebný Huawei Mate Xs přináší vylepšený pant a cenu 2499 EUR

25.2.2020, Milan Šurkala, aktualita
Huawei přináší druhou generaci svého ohebného telefonu Mate Xs. Novinka přináší vyšší výkon díky procesoru Kirin 990 s 5G modemem, má mít také vylepšený pant, které zlepší ohýbání přístroje.
Společnost Huawei si pro nás přichystala druhou generaci ohebného telefonu Mate Xs. Nový model je vylepšen v několika málo detailech, jako je např. pant Falcon Wing, který má jít jemněji a být přitom kvalitnější. Zůstává velká 8" obrazovka s rozlišením 2480×2200 pixelů, která se po sklopení rozdělí na přední displej s 6,6" úhlopříčkou a poměrem stran 19,5:9 a zadní displej, který má poměr stran 25:9. Další novinkou je výkonnější procesor Kirin 990 se zabudovaným 5G modemem. Telefon má 8 GB RAM a 512GB úložiště.
 
Huawei Mate Xs
 
Huawei Mate Xs má i trojici fotoaparátů. Ten hlavní přináší 40MPx rozlišení a objektiv se světelností F1,8, pak je tu teleobjektiv s 8 MPx a F2,4 objektivem, výčet ukončuje 16MPx širokoúhlá kamerka s F2,2 objektivem. Tato trojice je pak doplněna ToF (Time-of-Flight) snímačem pro záznam hloubky. Akumulátor se může chlubit kapacitou 4500 mAh, přičemž jej lze nabíjet rychlou 55W nabíječkou. Operačním systémem je EMUI 10 postavený na Androidu 10, nicméně kvůli banu USA na Huawei tu nenajdeme Google Play a jiné služby Googlu. Vedle absence služeb Googlu je dalším problémem extrémní cena, která dosahuje 2499 EUR (63 tisíc Kč).
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama