www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Ohebná baterie či displej s 1000 ppi. V Japonsku jsou k vidění technologie blízké budoucnosti

Ohebná baterie či displej s 1000 ppi. V Japonsku jsou k vidění technologie blízké budoucnosti
, , aktualita
Na probíhajícím veletrhu CEATEC 2016 představují výrobci řadu pokročilých technologií, které bychom měli v budoucnu vídat v mobilních zařízeních. Panasonic ukázal světu flexibilní baterii, Sharp zase bezrámečkový smartphone či ultrajemný displej pro VR.
K oblíbeným
reklama
Veletrh pokročilých technologií CEATEC 2016 probíhající v Japonsku se sice nesetkává mezi širokou veřejností takové popularity jako jiné veletrhy, ale přesto stojí za zmínku. Nové technologie, které tam jsou prezentovány, se totiž většinou dříve či později objeví v běžně používaných zařízeních, jako jsou mimo jiné smartphony. Na letošním ročníku akce dosáhly největšího ohlasu stánky Panasonicu a Sharpu. První jmenovaná společnost ukázala flexibilní baterii, která by mohla být v budoucnu použita v ohebných smartphonech. Mnohem dříve ovšem očekáváme použití tohoto typu baterie u chytrého oblečení a různých čipových karet, případně v nositelných zařízeních, tedy v chytrých hodinkách a náramcích.

Nejedná se o první flexibilní baterii na světě, ale podle odborníků patří k těm nejpokročilejším. Použité technologie chrání řada patentů, proto toho o vnitřním fungování mnoho nevíme. V každém případě by měla baterie přežít až tisíc ohnutí při maximálním úhlů 25 stupňů, zachová si přitom 99 % své kapacity. Právě na kapacitě bude muset Panasonic ještě dost zapracovat, aby umožnil použití baterie i v jiných produktech, než jsou třeba čipové karty. V současné době se může kapacita flexibilní baterie pohybovat v rozmezí jen od 17,5 mAh do 60 mAh.

Svou troškou do mlýna vývoje mobilních zařízení přispěl také Sharp, který na svém stánku předvedl bezrámečkový smartphone. Tedy takový model, jehož displej i krycí sklo zabírá téměř sto procent povrchu přední strany. Konkrétně byl u prototypu použit 5,2“ panel s rozlišením 1920 x 1080 pixelů (Full HD) a jemností 425 ppi. Musíme uznat, že takové řešení vypadá opravdu efektivně, ale druhou stranou mince je jeho praktičnost. Při držení takového telefonu v ruce může lehce docházet k nechtěným dotykům na displeji. Ještě horší by potom byl pád zařízení na zem, kdy by bylo riziko poškození displeje velmi vysoké.

Druhou zajímavou novinku Sharpu na veletrhu CEATEC 2016 je displej určený pro použití v headsetech pro virtuální realitu, jako jsou HTC Vive či Oculus Rift. Výrobci se povedlo vytvořit dvoupalcový displej nesoucí rozlišení 2160 x 1920 obrazových bodů, výsledná jemnost tedy činí více než 1 000 ppi. Jen pro srovnání, displeje dnešních smartphonů jen výjimečně překonají hodnotu 500 ppi. Přitom ve virtuální realitě, kdy je displej velmi blízko očí, je použití vysokého rozlišení velmi důležité pro dosažení kvalitního zážitku. Zatím nebylo oznámeno, kdy budou nové technologie připraveny pro masovou výrobu.

Zdroj: Androidauthority.com, Phonearena.com
reklama
Nejnovější články
Audi e-tron Sportback: nové plně elektrické SUV kupé Audi e-tron Sportback: nové plně elektrické SUV kupé
Rok po uvedení elektrického SUV e-tron přichází Audi s jeho sportovněji tvarovanou variantou e-tron Sportback. Toto 5dvéřové kupé může nabídnout výkon až 300 kW, má i solidní dojezd hodně přes 400 km.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Litrový výkon: jak změnil downsizing objem motoru? Litrový výkon: jak změnil downsizing objem motoru?
Navzdory všem novým emisním normám se výrobcům nadále daří zvyšovat výkon motoru, přestože sám motor má obvykle menší objem. Dnešní době vládne downsizing a my se podíváme, jak se v průběhu 20 let změnily objemy motorů.
Včera, článek, Milan Šurkala2 komentáře
V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger
V New Jersey se u čerpací stanice Wawa vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger. To není úplně běžné, neboť dosud se při nabíjení obvykle vznítily elektromobily, ale ne nabíječky. Naštěstí se nic vážného nestalo.
19.11.2019, aktualita, Milan Šurkala21 komentářů
Elektrický Mustang Mach-E je tady, SUV bude i ve verzi GT Elektrický Mustang Mach-E je tady, SUV bude i ve verzi GT
Jak naznačovaly úniky, tak se i stalo. Ford skutečně představil nové SUV Mustang Mach-E, které dává tušit větší oddělení značky Mustang od Fordu. Ta by mohla mít ve výsledku mnohem větší počet modelů.
18.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Elektrické BMW i4 si brousí drápy na Model 3, má přinést 530 koní Elektrické BMW i4 si brousí drápy na Model 3, má přinést 530 koní
Tesla Model 3 by mohla mít dalšího významného konkurenta. BMW si totiž chystá nový elektromobil BMW i4, který má přinést variantu s pohonem všech 4 kol a maximálním výkonem dosahujícím až 530 koní.
18.11.2019, aktualita, Milan Šurkala