Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Odposlouchávací spyware SonicSpy v 1000 aplikacích, 3 byly i na Google Play

, , aktualita
Odposlouchávací spyware SonicSpy v 1000 aplikacích, 3 byly i na Google Play
Ani stahování aplikací z Google Play nemusí být vždy bezpečné. Našly se zde hned 3 aplikace se spywarem SonicSpy, který odposlouchává telefon nebo pořizuje tajně fotky. Mimo oficiální obchod ho najdete ve více než 1000 aplikacích.
Odposlouchávací spyware SonicSpy v 1000 aplikacích, 3 byly i na Google Play
Pokud máte telefon s operačním systémem Android, určitě vám lze doporučit stahování aplikací pouze přes Google Play a neinstalovat žádné jiné programy stažené z jiných zdrojů na Internetu. Vždyť spyware SonicSpy byl nyní nalezen ve více než 1000 aplikacích, které takto mimo oficiální obchod Googlu můžete najít. Bohužel i přes kontrolu aplikací na straně Googlu se občas některé zavirované aplikace dostanou do oficiálního obchodu Google Play a ani ten tak není 100% zárukou. SonicSpy byl nalezen hned ve třech z nich.
 
Google Android červené logo
 
Konkrétně šlo o tři chatovací aplikace Soniac, Troy Chat a Hulk Messenger. Původ tohoto spywaru údajně míří do Iráku a je schopen odposlouchávat telefon, tajně pořizovat fotografie, posílat textové zprávy, volat a získávat informace jako jsou kontakty nebo informace o Wi-Fi připojeních. Celkově je schopen provádět 73 vzdálených příkazů. Chatovací aplikace, ve kterých byl obsažen, nicméně fungují korektně ke svému účelu, aby si je uživatel nechal na telefonu co nejdéle a bylo možné ukrást co nejvíce dat.
 
Soniac byl záhy po oznámení škodlivosti stažen z obchodu (do té doby jej nainstalovalo 1000-5000 lidí), další dvě aplikace záhy následovaly.
 


reklama