Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Obrazem: Xperie od Sony projdou designovou revolucí

18.7.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Sony se po mnoha letech rozhodlo výrazněji přepracovat design svých smartphonů. Hranatější tvary hodlá výrobce poprvé použít u budoucí vlajkové lodi, kterou zatím známe pod označením F8331. Podívejte se na první fotografie.
Sony u svých vlajkových lodí už po mnoho let používá typický design, který se poprvé objevil v roce 2013 u původní Xperie Z. Nic se na tom nezměnilo ani s koncem „zetkové“ řady a nástupu modelů Xperia X. Teď ovšem designéři nejspíš konečně praštili do stolu a rozhodli se pro zatím největší vizuální proměnu svých smartphonů za poslední více než tři roky. Naznačuje to řada snímků, které publikoval web GSMArena.com. Údajně na nich můžeme vidět novou vlajkovou loď Sony, která nese interní označení F8331.

Hned na první pohled je patrné, že výrobce použil výrazně ostřejší hrany. Zaoblena ovšem zůstala pravá a levá strana, aby se přístroj pohodlněji držel v ruce. Změnilo se umístění přisvětlovacích diod zadního fotoaparátu, ale čtečka otisků prstů zůstala na svém místě, tedy na boční straně telefonu. Všimnout si můžete také panelu v dolní části zad, který je nejspíš z plastu, zatímco zbytek povrchu se tváří jako broušený kov. Své opodstatnění by mohl mít plastový pás kvůli anténám. A vůbec poprvé japonský výrobce implementoval oboustranný port USB Type-C, který nahradil tradiční micro USB.

Po stránce výbavy by měla novinka vycházet z aktuálního modelu Xperia X Perfomance. Displej údajně mírně povyrostl, ale zachoval si rozlišení Full HD. Upgradem podle všeho prošly také oba fotoaparáty, přední i zadní snímač by měl například zvládnout pořizovat videa ve 4K rozlišení. Další parametry zatím zůstaví neznámé, a tak se zatím můžeme pouze dohadovat, zda bude opět použit procesor Qualcomm Snapdragon 820, nebo už jeho přetaktovaná verze Snapdragon 821. A otazník visí třeba i nad operační pamětí, která by tentokrát mohla mít více než 3 GB.

Sony svou novou vlajkovou loď možná představí začátkem září na veletrhu IFA 2016 v Berlíně.

Zdroj: Gsmarena.com
reklama