www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Obchod Google Play mění design. Podívejte se, jak vypadá nová verze

Obchod Google Play mění design. Podívejte se, jak vypadá nová verze
, , aktualita
Google Play Store prochází největším redesignem za poslední dobu, aby odpovídal zásadám Material Theme. Podle dostupných informací se nová verze aplikace v těchto dnech dostává k prvním uživatelům. 
K oblíbeným
reklama
Google postupně převléká své aplikace podle nejnovější módy, kterou sám nastolil. Jedná se o designovou filozofii Material Theme, která zahrnuje zaoblenější font Google Sans, bílé pozadí s většími mezerami a ploché ikony ve výrazných v´barvách. Výsledkem by mělo být nejen designové osvěžení, ale také lepší čitelnost a přehlednost uživatelského rozhraní. Redesignem v minulých měsících prošly třeba aplikace Kalendář, Keep nebo Fotky. Nyní si Google posvítil na jednu ze základních aplikací ve svém ekosystému, a to Obchod Play (Play Store). Tedy místo, kde můžeme stahovat a aktualizovat své aplikace, nakupovat hudbu, filmy, knihy či další virtuální obsah.
 
 
 
O redesignu ve stylu Material Theme se spekuluje už několik týdnů, ale nyní se nová verze 15.1.24 dostává k prvním uživatelům. Po redesignu už v horní části obrazovky nenajdeme dvě lišty, neboť jedna z nich se přesunula dolů. Umožňuje rychlé přepínání mezi aplikacemi, hrami, filmy a knihami. Pro lepší orientaci byly textové popisky doplněny o ikony. Při přepínání nadále dochází ke změně barevného motivu, i když vzhledem k bohatšímu použití bílé to není tak výrazné jako dříve. Možná jste si všimli, že v nabídce chybí kategorie hudba. Služba Hudba Play by totiž měla být v budoucnu nahrazena službou YouTube Music, která se před nedávnem dostala i do České republiky.
 
 
 
K výrazným změnám došlo také na profilech jednotlivých aplikací. Hlavní slovo dostaly screenshoty, hodnocení a další klíčové prvky, které pomáhají při rozhodnutí, zda si daný titul stáhnout či nikoliv. U nainstalovaných aplikací potom dostala větší slovo sekce s přehledem změn, které přinesla poslední verze. Zmizela také tradiční stavová lišta, která ukazovala průběh stahování a instalace. Nově totiž získala kruhový formát a zobrazuje se okolo ikony aplikace. Ovšem designových změn můžete najít více, stačí se podívat na dostupné screenshoty nebo si počkat, až se nová verze Obchodu Play zobrazí na vašem smartphonu či tabletu.
 
Google obvykle vydává aktualizace Obchodu Play ve vlnách, proto může trvat až týdny, než se nová verze dostane ke všem uživatelům. Občas pomůže vymazání mezipaměti této aplikace v nastavení telefonu, případně manuálně stáhnout a nainstalovat balíček APK. I v druhém případě se ovšem možná neobejdete bez vymazání mezipaměti a restartování svého smartphonu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft Surface Duo jde do předprodeje za nemalých $1399 Microsoft Surface Duo jde do předprodeje za nemalých $1399
Microsoft Surface Duo bylo představeno koncem loňského roku a čekalo se na něj až do dneška. Nyní je ale konečně možné si nové zařízení objednat. Mezitím však stačilo trochu zastarat a nebude moc levné.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi 10 Ultra: 120Hz displej, 120W nabíjení a 120× zoom Xiaomi Mi 10 Ultra: 120Hz displej, 120W nabíjení a 120× zoom
Oslavy 10letého výročí Xiaomi se nesou ve znamení nových produktů. Jedním z nich je i smartphone Mi 10 Ultra, který přináší tři "120". Má 120Hz displej, fotoaparáty se 120× zoomem a ultra rychlé 120W nabíjení.
12.8.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Náklaďák smetl Teslu Model S, ta neshořela a řidič odešel se zlomenou rukou Náklaďák smetl Teslu Model S, ta neshořela a řidič odešel se zlomenou rukou
Elektromobily jsou mnohými považovány za velmi nebezpečné zejména kvůli akumulátoru, jehož případný požár je v podstatě neuhasitelný. Jeden z řidičů Tesly Model S ale naopak byl rád, že při nehodě seděl v Tesle Model S s vysokým pětihvězdičkovým hodnocením.
12.8.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Lucid Air EV: na jedno nabití až 832 km dle normy EPA Lucid Air EV: na jedno nabití až 832 km dle normy EPA
Lucid Motors chce už za pár týdnů představit svůj elektromobil Air EV. Ten má být doslova rekordmanem v dojezdu, který má překonat i Teslu Model S. Hovoří se totiž o 517 mílích, tedy 832 kilometrech.
11.8.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple prý chystá i levnější 4G/LTE variantu iPhonu 12 Apple prý chystá i levnější 4G/LTE variantu iPhonu 12
Na letošní podzim si Apple chystá čtyři nové telefony řady iPhone 12. Půjde o iPhone 12 a 12 Pro, přičemž ke každému z nich bude k dispozici i zvětšená varianta Max. Zatímco tyto modely mají mít podporu 5G, údajně se má chystat i 4G/LTE verze.
11.8.2020, aktualita, Milan Šurkala