www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Obchod Google Play mění design. Podívejte se, jak vypadá nová verze

Obchod Google Play mění design. Podívejte se, jak vypadá nová verze
, , aktualita
Google Play Store prochází největším redesignem za poslední dobu, aby odpovídal zásadám Material Theme. Podle dostupných informací se nová verze aplikace v těchto dnech dostává k prvním uživatelům. 
K oblíbeným
reklama
Google postupně převléká své aplikace podle nejnovější módy, kterou sám nastolil. Jedná se o designovou filozofii Material Theme, která zahrnuje zaoblenější font Google Sans, bílé pozadí s většími mezerami a ploché ikony ve výrazných v´barvách. Výsledkem by mělo být nejen designové osvěžení, ale také lepší čitelnost a přehlednost uživatelského rozhraní. Redesignem v minulých měsících prošly třeba aplikace Kalendář, Keep nebo Fotky. Nyní si Google posvítil na jednu ze základních aplikací ve svém ekosystému, a to Obchod Play (Play Store). Tedy místo, kde můžeme stahovat a aktualizovat své aplikace, nakupovat hudbu, filmy, knihy či další virtuální obsah.
 
 
 
O redesignu ve stylu Material Theme se spekuluje už několik týdnů, ale nyní se nová verze 15.1.24 dostává k prvním uživatelům. Po redesignu už v horní části obrazovky nenajdeme dvě lišty, neboť jedna z nich se přesunula dolů. Umožňuje rychlé přepínání mezi aplikacemi, hrami, filmy a knihami. Pro lepší orientaci byly textové popisky doplněny o ikony. Při přepínání nadále dochází ke změně barevného motivu, i když vzhledem k bohatšímu použití bílé to není tak výrazné jako dříve. Možná jste si všimli, že v nabídce chybí kategorie hudba. Služba Hudba Play by totiž měla být v budoucnu nahrazena službou YouTube Music, která se před nedávnem dostala i do České republiky.
 
 
 
K výrazným změnám došlo také na profilech jednotlivých aplikací. Hlavní slovo dostaly screenshoty, hodnocení a další klíčové prvky, které pomáhají při rozhodnutí, zda si daný titul stáhnout či nikoliv. U nainstalovaných aplikací potom dostala větší slovo sekce s přehledem změn, které přinesla poslední verze. Zmizela také tradiční stavová lišta, která ukazovala průběh stahování a instalace. Nově totiž získala kruhový formát a zobrazuje se okolo ikony aplikace. Ovšem designových změn můžete najít více, stačí se podívat na dostupné screenshoty nebo si počkat, až se nová verze Obchodu Play zobrazí na vašem smartphonu či tabletu.
 
Google obvykle vydává aktualizace Obchodu Play ve vlnách, proto může trvat až týdny, než se nová verze dostane ke všem uživatelům. Občas pomůže vymazání mezipaměti této aplikace v nastavení telefonu, případně manuálně stáhnout a nainstalovat balíček APK. I v druhém případě se ovšem možná neobejdete bez vymazání mezipaměti a restartování svého smartphonu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát
Samsung si pro příští rok chystá aktualizaci velmi úspěšné řady Galaxy A. Vlajková loď by si tentokrát měla odnést dokonce snímač s neuvěřitelným rozlišením 108 MPx, který byl vyvinut původně pro Xiaomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní
Na oslavu 110 let existence automobilky Bugatti a připomenutí legendárního modelu EB110 vyrobí automobilka limitovanou sérií vozů Centodieci. Připravte se na výkon 1600 koní a cenu 8 milionů EUR.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz
Chybné aktualizace se nevyhýbají žádnému výrobci a tentokrát se to povedlo Microsoftu. Jeho mobilní zařízení Surface Book 2 a Surface Pro 6 totiž po aktualizaci velmi často padají do throttlingu CPU, které pak běží jen na frekvenci 400 MHz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou
Motorola představila nový smartphone One Action. Jak už název napovídá, je určen pro akční zákazníky. Důvodem je zde širokoúhlý fotoaparát se 117° záznamem s otočeným senzorem pro pohodlné natáčení.
17.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Evolveo přichází s chytrým náramkem FitBand B5 Evolveo přichází s chytrým náramkem FitBand B5
Evolveo si přichystalo nový chytrý náramek FitBand B5, který vstupuje na český trh. Tento model má barevný OLED displej, aktivní GPS modul a překvapivě slušnou výdrž 120mAh Li-Pol akumulátoru.
17.8.2019, aktualita, Milan Šurkala