www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Obchod Google Play mění design. Podívejte se, jak vypadá nová verze

Obchod Google Play mění design. Podívejte se, jak vypadá nová verze
, , aktualita
Google Play Store prochází největším redesignem za poslední dobu, aby odpovídal zásadám Material Theme. Podle dostupných informací se nová verze aplikace v těchto dnech dostává k prvním uživatelům. 
K oblíbeným
reklama
Google postupně převléká své aplikace podle nejnovější módy, kterou sám nastolil. Jedná se o designovou filozofii Material Theme, která zahrnuje zaoblenější font Google Sans, bílé pozadí s většími mezerami a ploché ikony ve výrazných v´barvách. Výsledkem by mělo být nejen designové osvěžení, ale také lepší čitelnost a přehlednost uživatelského rozhraní. Redesignem v minulých měsících prošly třeba aplikace Kalendář, Keep nebo Fotky. Nyní si Google posvítil na jednu ze základních aplikací ve svém ekosystému, a to Obchod Play (Play Store). Tedy místo, kde můžeme stahovat a aktualizovat své aplikace, nakupovat hudbu, filmy, knihy či další virtuální obsah.
 
 
 
O redesignu ve stylu Material Theme se spekuluje už několik týdnů, ale nyní se nová verze 15.1.24 dostává k prvním uživatelům. Po redesignu už v horní části obrazovky nenajdeme dvě lišty, neboť jedna z nich se přesunula dolů. Umožňuje rychlé přepínání mezi aplikacemi, hrami, filmy a knihami. Pro lepší orientaci byly textové popisky doplněny o ikony. Při přepínání nadále dochází ke změně barevného motivu, i když vzhledem k bohatšímu použití bílé to není tak výrazné jako dříve. Možná jste si všimli, že v nabídce chybí kategorie hudba. Služba Hudba Play by totiž měla být v budoucnu nahrazena službou YouTube Music, která se před nedávnem dostala i do České republiky.
 
 
 
K výrazným změnám došlo také na profilech jednotlivých aplikací. Hlavní slovo dostaly screenshoty, hodnocení a další klíčové prvky, které pomáhají při rozhodnutí, zda si daný titul stáhnout či nikoliv. U nainstalovaných aplikací potom dostala větší slovo sekce s přehledem změn, které přinesla poslední verze. Zmizela také tradiční stavová lišta, která ukazovala průběh stahování a instalace. Nově totiž získala kruhový formát a zobrazuje se okolo ikony aplikace. Ovšem designových změn můžete najít více, stačí se podívat na dostupné screenshoty nebo si počkat, až se nová verze Obchodu Play zobrazí na vašem smartphonu či tabletu.
 
Google obvykle vydává aktualizace Obchodu Play ve vlnách, proto může trvat až týdny, než se nová verze dostane ke všem uživatelům. Občas pomůže vymazání mezipaměti této aplikace v nastavení telefonu, případně manuálně stáhnout a nainstalovat balíček APK. I v druhém případě se ovšem možná neobejdete bez vymazání mezipaměti a restartování svého smartphonu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Harry Potter: Wizards Unite vyjde už 21. června Harry Potter: Wizards Unite vyjde už 21. června
Dlouho očekávaná nová hra od společnosti Niantic, Harry Potter: Wizards Unite, se už blíží. Vývojáři ji po testech v Austrálii a na Novém Zálandu hodlají představit světu už v tento pátek, 21. června.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Americký ban čínského Huawei ho bude stát 30 mld. USD Americký ban čínského Huawei ho bude stát 30 mld. USD
Ban Spojených států na čínskou společnost Huawei je už i vidět. Prodeje smartphonů této společnosti padají o desítky procent a firma také předpokládá snížení příjmů o hrozivých 30 miliard dolarů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Hummer se možná vrátí jako elektromobil Hummer se možná vrátí jako elektromobil
Velká terénní auta Hummer se už nějaký ten pátek nevyrábí, společnost GM nicméně zvažuje, že značku vrátí na světlo tohoto světa. Mohla by totiž vyrábět velké terénní elektromobily a zatopit např. Rivianu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Bez turba a s manuálem: nové Porsche 718 GT4 a Spyder Bez turba a s manuálem: nové Porsche 718 GT4 a Spyder
I v dnešní době se najdou auta, která ctí staré hodnoty. I když i Porsche ve velkém přechází na přeplňované motory a automatické převodovky, 718 GT4 a Spyder budou výjimkou. Mají atmosférický šestiválec a manuál.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Niantic žaluje hackery vyvíjející upravený Pokémon GO Niantic žaluje hackery vyvíjející upravený Pokémon GO
Nianticu se nikdy nelíbilo, že se lidé snažili podvédět v jeho úspěšné hře Pokémon GO. Nyní to zašlo dokonce tak daleko, že skupinu hackerů Global++ chce hnát před soud za upravené verze oblíbené hry.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala