Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Obaly na telefon – jaký obal si vybrat a jaké výhody nabízejí

8.12.2015, PR článek , inzerce
Na trhu je spoustu obalů na chytré telefony, které ochrání vašeho miláčka při pádu na zem nebo před utopením. Existují i obaly, které dokáží nabíjet telefon nebo přilnavé obaly, díky kterým můžete svůj telefon odložit třeba na zeď.
Redakce Světa mobilně není autorem tohoto článku a nezodpovídá za jeho obsah.

Jak již bylo řečeno, dnešní chytré telefony jsou křehké a snadno se při pádu na zem rozbijí. Je tedy dobré je nějak chránit. Nejběžnějším řešením je obal, který obalí celou konstrukci a při pádu na zem telefon ochrání. Vyhnete se tak například obitým rohům nebo prasklým displejům.


Jaký obal vybrat právě na váš telefon?


Při výběru obalu na telefon se musíme zamyslet hlavně nad tím, před čím má obal chránit. Pokud například pracujete ve výškách, je potřeba koupit kvalitní a silný obal, který ochrání telefon při pádu i z větších výšek. Pokud pracujete v mokrém prostředí nebo přímo ve vodě, je potřeba pořídit si obal, který je voděodolný. Jedním z nich je například Krusell SEaLABox, do kterého můžete zavřít celý telefon. Obal je vodotěsný do hloubky 1m po dobu 30 minut a splňuje certifikaci IPX7.Sportovní nadšenci jistě ocení pažní obal na mobil, který lze (jak už název napovídá) připnout k paži. Nemusíte tak už mít telefon při běhu v kapse nebo v ruce. Jedním z výrobců pažních obalů je například firma TUNTURI. Pokud neradi běháte a raději si vyjedete třeba na kolo, pak právě pro vás je obal na mobil CelluarLine. Ten se dá připevnit na řídítka a je také voděodolný.Chytré telefony jsou samozřejmě také módním doplňkem. Pokud vám tedy stačí minimální ochrana, která je vyvážená elegancí, jistě oceníte jeden z mnoha nabízených kousků. Obalů se nejvíce vyrábí na telefony značky Samsung, ta je zároveň nejprodávanější značkou telefonů v Evropě (Apple je opravdu až na druhém místě). Téměř ve všech e-shopech je možné zakoupit nějaký obal na Samsung.

Jak je vidět, různé obaly jsou přizpůsobeny různým podmínkám. Obalů si samozřejmě můžete koupit více a přehazovat je dle nálady nebo vaší činnosti. Například obaly pro iPhone jsou vyráběny v nepřeberném množství variant a spousta lidí mění obal téměř každý měsíc.


Obal neslouží jen k ochraně telefonu!


Kromě toho, že obal poslouží jako ochrana telefonu nebo módní doplněk, může mít i další funkce. Existují například obaly, které dokáží průběžně nabíjet telefon pomocí bezdrátového nabíjení. Baterie se tak v podstatě začne vybíjet, až dojde kapacita v obalu.

Jiné obaly slouží například jako podložka pod telefon. Kdykoliv tak můžete svůj obal předělat ve stojánek a pohodlně na stole sledovat videa nebo hrát hry.

Velmi zajímavou novinkou je také přilnavý obal od značky Mega Tiny Corp.

Ten je zatím k dispozici pouze pro iPhone 5, iPhone 6 a Samsung Galaxy S6. Tento projekt začal na crowdfundingovém serveru Kickstarter, kde vybral šesti násobek požadované částky. Výrobci slíbili, že za nemalý finanční příspěvek, který uživatelé projektu dali, budou postupně přidávat obaly pro další a další typy telefonů. Obal je totiž nutno vyrábět pro každý druh telefonu speciálně - tak aby fungoval.

Celý obal je vyroben ze speciálního materiálu, který lehce přilne ke každému rovnému povrchu. Podle kvality povrchu pak zůstane telefon ,,přilepený” od 5 minut do 24 hodin. Sám o sobě ale není obal lepkavý a i vzhledově působí velmi dobře. Jeho širokou škálu využití si můžete prohlédnout na následujícím videu.


 

reklama