Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

O2 spustilo vysokorychlostní LTE pro telefony

17.2.2014, Jan Vítek, aktualita
Společnost O2 ohlásila, že její zákazníci mohou nyní i v mobilních telefonech využívat vysokorychlostní připojení LTE. To nyní zatím není k dispozici na mnoha místech, ovšem O2 se chystá v tomto roce svou LTE síť dále rozšiřovat.
Od dnešního dne lze tedy stahovat data na mobilních telefonech v síti O2 pomocí technologie LTE, přičemž maximální rychlost downloadu je 75 Mbps a uploadu 38 Mbps s odezvou kolem 20 až 25 ms. Celkově tak O2 nabízí LTE na mobilech, tabletech a také modemech, přičemž pro jeho využití není třeba měnit tarif, protože LTE je součástí šech stávajících datových tarifů O2.

LTE od O2 lze v současné době využít v širším centru Prahy a v Brně, přičemž v těchto městech se bude pokrytí již brzy rozšířovat. Další regiony přijdou na řadu ještě v tomto roce. Operátor se také pochlubil, že během minulého roku se počet zákazníků využívajících internetv v mobilu zdvojnásobil.

Technologie LTE přitom zajišťuje datové připojení a pro volání a posílání zpráv se využívá Circuit Switch (CS) Fallback. K tomu je ale pochopitelně zapotřebí využít zařízení a SIM kartu (vyměnitelná zdarma v prodejně) s podporou LTE. Co se týče mobilních telefonů distribuovaných operátorem O2, zde je jejich seznam. Najdeme v něm již 16 modelů včetně řady Galaxy S4 od Samsungu, Nokia Lumia 925 či 1020, BlackBerry Q10 či modelů od Sony, ZTE či HTC. Telefony iPhone nejsou podporovány, a to prý z důvodu softwarového omezení na straně výrobce.

Více se dozvíte na stránkách firmy O2.

Zdroj: TZ O2
reklama