www.svetmobilne.cz
>
>
>

O2 nabízí výhodnější data v zemích mimo EU

O2 nabízí výhodnější data v zemích mimo EU
, , aktualita
O2 rozšířilo počet zemí, kde lze aktivovat balíček Top Svět s výhodnějšími mobilními daty, na více než osm desítek. Zavádí také službu Chytrá ochrana dat, která zamezí, aby zákazník nedopatřením prosurfoval v zahraničí tisíce korun.
reklama
Zanedlouho opět vypukne sezona letních dovolených a mnoho cestovatelů ocení loňské nařízení Evropské unie, díky kterému můžeme volat, posílat textovky i surfovat po internetu v zahraničí za stejných podmínek jako doma. Pokud se ovšem vydáte mimo EU, narazíte na dost vysoké ceny roamingu, a to především za mobilní data. O2 se proto rozhodlo vyjít zákazníkům vstříc a rozšířilo nabídku zemí, kde je dostupný výhodný balíček Top Svět. Mezi 55 zemí, kde je nově možné využívat levnější mobilní data, patří Tunisko, Maroko, Černá Hora a Kapverdy, ale také exotické země jako Dominikánská republika, Srí Lanka nebo Mexiko. Celkem nabídka zahrnuje více než 80 zemí, už dříve to byl například Egypt, Turecko nebo USA.
 
 
Základní balíček Top Svět nabízí 150 MB dat za 599 Kč, což je sice stále hodně, ale na druhou stranu je to mnohem výhodnější než platit až stovky korun za megabajt bez aktivního balíčku. Pro náročnější uživatele je připraven také balíček 1GB DAT za 3 499 Kč. Za jeden megabajt tak uživatel zaplatí 4 Kč, respektive 3,50 Kč. Stále se ovšem ve většině případů vyplatí zakoupit SIM kartu od místního operátora, díky které obvykle může cestoval surfovat po internetu výhodněji než doma. V mnoha zemích jsou dostupné také speciální SIM karty pro turisty.
 
Aby se uživatelům nestalo, že kvůli své nepozornosti či neznalosti zaplatí astronomické částky za využitá data v zahraničí, zavádí O2 novinku s názvem Chytrá ochrana dat. To znamená, že každý uživatel bude mít mimo EU data automaticky vypnutá, pokud si neaktivuje balíček Top Svět. Chytrá ochrana dat potom opět zablokuje přístup k internetu ve chvíli, kdy uživatel uživatel vyčerpá zakoupený balíček. I letos navíc O2 jako jediný operátor nabízí službu cestovního pojištění, které se automaticky aktivuje po přihlášení do cizí mobilní sítě. Stačí si službu předem aktivovat a následně zaplatit jednotnou cenu 39 Kč za den bez ohledu na zemi, ve které se cestovatel nachází.
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google sleduje polohu, i když nechcete. Má více funkcí sledování Google sleduje polohu, i když nechcete. Má více funkcí sledování
I když vypnete ukládání historie navštívených míst, Google vaši polohu stále sleduje. Zjistilo se totiž, že spousta dalších aplikací s těmito údaji dále pracuje. Nejde však o nějaký prohřešek, problém je jen v tom, že musíte zakázat více služeb.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Honor 9 Lite zlevnil pod hranici 5 000 Kč Honor 9 Lite zlevnil pod hranici 5 000 Kč
Oblíbený smartphone střední třídy Honor 9 Lite dočasně zlevnil o tisícikorunu. Pokud jste si na tento model dělali zálusk, můžete jej do konce srpna pořídit za 4 990 Kč. A za tuto cenu nabídne docela dost muziky.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
YouTube doporučuje nejlepší smartphony ke sledování videí YouTube doporučuje nejlepší smartphony ke sledování videí
V rámci nového programu YouTube Signature Devices jsou certifikovány smartphony, které Google doporučuje pro sledování videí. V současná době obsahuje bezmála 20 modelů, ale jakýkoliv iPhone byste hledali marně.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Elon Musk zveřejní kódy autopilota Tesly jako open-source Elon Musk zveřejní kódy autopilota Tesly jako open-source
Twitter Elona Muska je plný mnoha zajímavých informací. Jeden z posledních tweetů např. prozradil, že Tesla plánuje zveřejnit zdrojové kódy autopilota jako open source. Využít jej tak mohou i další automobilky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Xiaomi Mi Pad 4 Plus: v čem je lepší než Mi Pad 4? Xiaomi Mi Pad 4 Plus: v čem je lepší než Mi Pad 4?
Xiaomi představilo větší variantu svého tabletu Mi Pad 4, která zvětšila úhlopříčku displeje z osmi na deset palců. Baterie modelu Mi Pad 4 Plus nabízí velkorysou kapacitu i na poměry velkých tabletů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik