www.svetmobilne.cz
>
>
>

O2 nabízí výhodnější data v zemích mimo EU

O2 nabízí výhodnější data v zemích mimo EU
, , aktualita
O2 rozšířilo počet zemí, kde lze aktivovat balíček Top Svět s výhodnějšími mobilními daty, na více než osm desítek. Zavádí také službu Chytrá ochrana dat, která zamezí, aby zákazník nedopatřením prosurfoval v zahraničí tisíce korun.
reklama
Zanedlouho opět vypukne sezona letních dovolených a mnoho cestovatelů ocení loňské nařízení Evropské unie, díky kterému můžeme volat, posílat textovky i surfovat po internetu v zahraničí za stejných podmínek jako doma. Pokud se ovšem vydáte mimo EU, narazíte na dost vysoké ceny roamingu, a to především za mobilní data. O2 se proto rozhodlo vyjít zákazníkům vstříc a rozšířilo nabídku zemí, kde je dostupný výhodný balíček Top Svět. Mezi 55 zemí, kde je nově možné využívat levnější mobilní data, patří Tunisko, Maroko, Černá Hora a Kapverdy, ale také exotické země jako Dominikánská republika, Srí Lanka nebo Mexiko. Celkem nabídka zahrnuje více než 80 zemí, už dříve to byl například Egypt, Turecko nebo USA.
 
 
Základní balíček Top Svět nabízí 150 MB dat za 599 Kč, což je sice stále hodně, ale na druhou stranu je to mnohem výhodnější než platit až stovky korun za megabajt bez aktivního balíčku. Pro náročnější uživatele je připraven také balíček 1GB DAT za 3 499 Kč. Za jeden megabajt tak uživatel zaplatí 4 Kč, respektive 3,50 Kč. Stále se ovšem ve většině případů vyplatí zakoupit SIM kartu od místního operátora, díky které obvykle může cestoval surfovat po internetu výhodněji než doma. V mnoha zemích jsou dostupné také speciální SIM karty pro turisty.
 
Aby se uživatelům nestalo, že kvůli své nepozornosti či neznalosti zaplatí astronomické částky za využitá data v zahraničí, zavádí O2 novinku s názvem Chytrá ochrana dat. To znamená, že každý uživatel bude mít mimo EU data automaticky vypnutá, pokud si neaktivuje balíček Top Svět. Chytrá ochrana dat potom opět zablokuje přístup k internetu ve chvíli, kdy uživatel uživatel vyčerpá zakoupený balíček. I letos navíc O2 jako jediný operátor nabízí službu cestovního pojištění, které se automaticky aktivuje po přihlášení do cizí mobilní sítě. Stačí si službu předem aktivovat a následně zaplatit jednotnou cenu 39 Kč za den bez ohledu na zemi, ve které se cestovatel nachází.
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
iPhone X možná trápí praskající sklo fotoaparátu iPhone X možná trápí praskající sklo fotoaparátu
Někteří uživatelé iPhonu X se setkali s tím, že sklo kryjící duální zadní fotoaparát samovolně praská. Apple navíc problém nevyřeší bezplatně v rámci záruky, ale požaduje za výměnu velmi vysoké poplatky.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung prohrál patentový spor, zaplatí Applu 539 milionů USD Samsung prohrál patentový spor, zaplatí Applu 539 milionů USD
Samsung a Apple vedou neustále patentové spory a žalují se navzájem. V jednom letitém sporu, kdy Apple žaloval Samsung, bylo konečně rozhodnuto. Pro tentokrát to odnesl Samsung a zaplatí přes půl miliardy dolarů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Výrobce Essential Phonu je ve finančních problémech Výrobce Essential Phonu je ve finančních problémech
Společnost Essential Inc, kterou založil Andy Rubin, se potýká s finančními problémy. Z uniklého interního e-mailu je patrné, že vyloučena není akvizice. Podle spekulací byl navíc možná zrušen připravovaný smartphone.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Huawei přestane odemykat bootloadery svých telefonů Huawei přestane odemykat bootloadery svých telefonů
Huawei vypíná své stránky, prostřednictvím kterých mohou zákazníci získat kód pro odemknutí bootloaderu. Důvodem je snaha zabránit problémům se smartphony. Nové modely už mají smůlu, a pro ty starší bude služba fungovat ještě 60 dnů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Meizu M8c: nižší třída s pár překvapeními Meizu M8c: nižší třída s pár překvapeními
Meizu oznámilo nový smartphone M8c, který se zařadí mezi cenově nejdostupnější modely na trhu. Na jedné straně přináší moderní displej 18:9 a funkci rozpoznání obličeje, ale na druhé straně spoléhá na starší Android či plastové tělo.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik