www.svetmobilne.cz
>
>
>

O2 nabízí výhodnější data v zemích mimo EU

O2 nabízí výhodnější data v zemích mimo EU
, , aktualita
O2 rozšířilo počet zemí, kde lze aktivovat balíček Top Svět s výhodnějšími mobilními daty, na více než osm desítek. Zavádí také službu Chytrá ochrana dat, která zamezí, aby zákazník nedopatřením prosurfoval v zahraničí tisíce korun.
reklama
Zanedlouho opět vypukne sezona letních dovolených a mnoho cestovatelů ocení loňské nařízení Evropské unie, díky kterému můžeme volat, posílat textovky i surfovat po internetu v zahraničí za stejných podmínek jako doma. Pokud se ovšem vydáte mimo EU, narazíte na dost vysoké ceny roamingu, a to především za mobilní data. O2 se proto rozhodlo vyjít zákazníkům vstříc a rozšířilo nabídku zemí, kde je dostupný výhodný balíček Top Svět. Mezi 55 zemí, kde je nově možné využívat levnější mobilní data, patří Tunisko, Maroko, Černá Hora a Kapverdy, ale také exotické země jako Dominikánská republika, Srí Lanka nebo Mexiko. Celkem nabídka zahrnuje více než 80 zemí, už dříve to byl například Egypt, Turecko nebo USA.
 
 
Základní balíček Top Svět nabízí 150 MB dat za 599 Kč, což je sice stále hodně, ale na druhou stranu je to mnohem výhodnější než platit až stovky korun za megabajt bez aktivního balíčku. Pro náročnější uživatele je připraven také balíček 1GB DAT za 3 499 Kč. Za jeden megabajt tak uživatel zaplatí 4 Kč, respektive 3,50 Kč. Stále se ovšem ve většině případů vyplatí zakoupit SIM kartu od místního operátora, díky které obvykle může cestoval surfovat po internetu výhodněji než doma. V mnoha zemích jsou dostupné také speciální SIM karty pro turisty.
 
Aby se uživatelům nestalo, že kvůli své nepozornosti či neznalosti zaplatí astronomické částky za využitá data v zahraničí, zavádí O2 novinku s názvem Chytrá ochrana dat. To znamená, že každý uživatel bude mít mimo EU data automaticky vypnutá, pokud si neaktivuje balíček Top Svět. Chytrá ochrana dat potom opět zablokuje přístup k internetu ve chvíli, kdy uživatel uživatel vyčerpá zakoupený balíček. I letos navíc O2 jako jediný operátor nabízí službu cestovního pojištění, které se automaticky aktivuje po přihlášení do cizí mobilní sítě. Stačí si službu předem aktivovat a následně zaplatit jednotnou cenu 39 Kč za den bez ohledu na zemi, ve které se cestovatel nachází.
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Škoda Scala, nástupce Rapidu se postupně odhaluje Škoda Scala, nástupce Rapidu se postupně odhaluje
Nový kompaktní model Škody je už za dveřmi a automobilka nám jej postupně odhaluje. Už jsme viděli teaser v podobě siluety vozu, sportovní koncept Vision RS a nyní se dozvídáme i jméno. Bude se jmenovat Škoda Scala.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple nesouhlasí s Austrálii, nechce backdoory v iOS ze zákona Apple nesouhlasí s Austrálii, nechce backdoory v iOS ze zákona
Nejen USA nebo Čína chtějí špehovat své obyvatele. Zadní vrátka do telefonů svých obyvatel by velmi ráda viděla i Austrálie. Společnost Apple se tak už ohradila proti navrhovanému zákonu, který by to chtěl zavést.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tesla vyrobila už 100 tisíc kusů Modelu 3 Tesla vyrobila už 100 tisíc kusů Modelu 3
Tesla Model 3 je jedním z nejúspěšnějších vozů na americkém trhu, ve třídě elektromobilů drtivě vede. Automobilka sice stále zdaleka nepokryla všechny objednávky na vůz, nicméně slaví alespoň milník 100 tisíc vyrobených vozů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Garmin Instinct: chytré hodinky do náročných podmínek Garmin Instinct: chytré hodinky do náročných podmínek
Garmin rozšířil svou nabídku chytrých sportovních hodinek o novou řadu Instinct, která je zaměřena primárně na vysokou odolnost a nabízí měření pohybových aktivit i navigaci v terénu. Cena je přitom příznivější než u modelů Fenix.
14.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Honor 8X a Honor Band 4: ceny i dostupnost na českém trhu Honor 8X a Honor Band 4: ceny i dostupnost na českém trhu
Honor 8X si odbyl svou evropskou premiéru tento týden na Pražském hradě, kde jsme se dozvěděli také českou cenu tohoto velkého smartphonu. Na tuzemský trh míří také chytrý náramek Honor Band 4.
14.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik