Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

O2 chce do konce roku pokrýt 90% obyvatel signálem LTE

6.5.2014, Jan Vítek, aktualita
Společnost O2 ohlásila své plány pro nejbližší budoucnost, které se týkají připojení 4G LTE a jeho pokrytí České republice. Slibuje přenosové rychlosti až 110 Mbps a také pokrytí 90 % obyvatel, a to již do konce tohoto roku.
Již v této době tedy O2 dle svých slov pracuje na rozšíření konektivity 4G LTE po celé České republice a na výrazném navýšení datové propustnosti. Do začátku druhého pololetí se má LTE výrazně rozšířit v Praze a v Brně a téměř zcela pokrýt tato města společně s okolím. Do konce roku se mají dočkat i jiné hustěji zalidněné části republiky a na vybraných místech se pak posílí 3G síť na standard HSPA+, který umožní stahovat rychlostí až 42 Mbps.

V současné době je maximální rychlost stahování ve sítí 4G LTE společnosti O2 75 Mbps, což bude navýšeno na zmíněných 110 Mbps, ovšem pouze v určitých lokalitách, kde se dá očekávat silný provoz. Devadesátiprocentního pokrytí chce O2 docílit také díky dohodě s firmou T-Mobile, jejíž vysílače bude moci používat, a to na západě republiky. Jinak ale budou oba operátoři využívat a budovat vlastní infrastrukturu.

Zde jsou pak vypsány rychlosti downloadu, uploadu a FUP u jednotlivých tarifů. Ty již vstoupily v platnost a týkající se běžných i firemních zákazníků.


TarifFUPStahování datOdesílání dat
Internet v mobilu+ S
200 MB
20 Mb/s
10 Mb/s
Mobilní internet M Internet v mobilu+ M
1,5 GB
42 Mb/s
21 Mb/s
Mobilní internet L Internet v mobilu+ L
3 GB
42 Mb/s
21 Mb/s
Mobilní internet XL Internet v mobilu+ XL
10 GB
110 Mb/s
55 Mb/s


Pro využití LTE je pochopitelně nutné mít k dispozici příslušné zařízení, ale také vhodnou SIM kartu. Podporu LTE si můžete ověřit na telefonu vytočením kódu *444*#.

Dodavateli technologií pro LTE jsou firmy Nokia a Huwei. Právě Huawei již dodává příslušná řešení pro Prahu a Brno, zatímco Nokia zajistí výstavbu sítě v ostatních místech.

Zdroj: TZ O2
reklama