Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

NVIDIA Shield Tablet dostává více streamovaných her a delší výdrž baterie

21.2.2015, Jáchym Šlik, aktualita
NVIDIA zahájila vydávání firmwaru s označením 2.2, který je určen pro herní zařízení Shield Tablet. Kromě pár novinek a vylepšení ovšem může aktualizace přinést i problémy se zobrazováním některých barev.
NVIDIA Shield Tablet vybavený čipsetem Tegra K1 se 192jádrovou grafikou Kepler sice nepatří k prodejně nejúspěšnějším zařízením, i přesto se mu ovšem nedá upřít originalita. Jiný špičkově vybavený tablet zaměřený na hry totiž snad na trhu nenajdete. A nejde pouze o hardware, ale také o exkluzivní softwarové funkce jakou je služba na streamování her NVIDIA GameStream.

Služba umožňuje zahrát si na Shield Tabletu některé herní tituly určené pro PC, a to zdarma. Streamování navíc probíhá vzdáleně přes cloud, takže ani není nutné vlastnit PC. Právě aktualizace na firmware 2.2 přináší podporu mnoha dalších her, které si je možné přes GameStream zahrát i na tabletu od NVIDIA. Přibyly například tituly Lego Harry Potter Years 5-7, PixelJunk Shooter a GRID 2. Další tituly jsou přidávány každé úterý.

Update dále přináší vyšší výdrž baterie, a to díky optimalizaci spotřeby tabletu v režimu spánku či nečinnosti. Týká se to především situací, kdy je zapnuto připojení Wi-Fi. Naopak nabíjení by nyní mělo být rychlejší, výrobce totiž rozšířil podporu vysoce výkonných nabíječek. Dále je slibována rychlejší odezva uživatelského rozhraní, optimalizace paměti a vyřešení problémů s grafikou. V neposlední řadě přibyla podpora SHIELD Hub 4.1, která zahrnuje možnost ovládání streamovaných her pomocí více ovladačů najednou.

Ovšem ne vždy přinášejí aktualizace softwaru jen pozitivní novinky. Někteří uživatelé si po nainstalování firmwaru 2.2 stěžují na problémy s reprodukcí barev na displeji. Týká se to především jasných barev, jako jsou červená a oranžová. Společnost NVIDIA prohlásila, že už o problému ví a v současné době pracuje na jeho opravě. V nejbližších dnech bychom tedy měli očekávat ještě jednu opravnou aktualizaci pro Shield Tablet, která by měla řešit problémy s reprodukcí barev na displeji.

Pokud si ale update na verzi 2.2 chcete stáhnout i přes výše uvedený problém, se kterým se setkala část uživatelů, máte možnost tak učinit přes volbu Aktualizace softwaru v nastavení tabletu. Nový firmware je šířen OTA cestou, tj. bezdrátově, a je k dispozici pro Wi-Fi i LTE variantu zařízení. Aktualizace pro Wi-Fi variantu má velikost méně než 100 MB, ovšem velikost aktualizace pro LTE variantu se vyšplhala na 135 MB.

Zdroj: AndroidPolice.com (1, 2)
reklama