Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

NVIDIA Shield 2 bude mít Tegru K1 a 4GB RAM

22.4.2014, Jáchym Šlik, aktualita
Databáze výsledků benchmarku AnTuTu odhalila chystanou herní konzoli NVIDIA Shield 2, která by měla být vybavena nejnovějším procesorem Tegra K1 a 4GB RAM. Bude úspěšnější než její předchůdce?
Ačkoliv první generace NVIDIE Shield podle dostupných informací zrovna netrhala prodejní rekordy, rozhodl se výrobce připravit nástupce této herní konzole. Chystané zařízení se objevilo v databázi výsledků benchmarku AnTuTu, odkud máme také první informace o výbavě.

NVIDIA Shield 2 (jde pouze o jednu z možných verzí, výrobce nakonec může zvolit jiný název) bude vybavena nejnovějším procesorem Nvidia Tegra K1, který byl představen v lednu na veletrhu CES 2014. Jedná se o čtyřjádro, které by mělo být taktováno na 2,5 GHz. Součástí je také grafický čip postavený na architektuře Kepler a obsahující 192 jader CUDA. Brzdou výkonu by rozhodně neměla být ani operační paměť, která má velikost 4 GB. Jen pro srovnání, první generace herní konzole se musela spokojit s 512MB RAM.

Displej NVIDIE Shield 2 bude mít údajně rozlišení 1440 x 900 obrazových bodů. V benchmarku je sice uvedeno rozlišení 1440 x 810, rozdíl devadesáti pixelů je však daný použitím softwarových tlačítek, která ukrajují pruh v dolní části obrazovky. Úhlopříčka zatím zůstává záhadou, nepředpokládáme však, že by překročila 6 palců. Jistě známe pouze poměr stran, který bude činit 16:10.

Unikly také informace o použití 16GB vnitřní paměti, 0,3MPx přední kamerky a operačního systému Android 4.4 KitKat. Zatím není jasné, kdy dojde k oficiálnímu představení této herní konzole. My však především doufáme, že to s dostupností NVIDIE Shield 2 mimo Severní Ameriku bude lepší než v případě předchůdce.

Zdroj: Phone Arena
reklama