Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Nuro spustilo plně autonomní rozvážku zboží vozítky R1

, , aktualita
Nuro spustilo plně autonomní rozvážku zboží vozítky R1
Společnost Kroger začala v srpnu s rozvážkami zboží pomocí autonomních aut, kde byl ale stále k dispozici záložní řidič. Nyní už vyměnila Priusy za vlastní vozítka R1, která se už řídí plně autonomně.
Nuro spustilo plně autonomní rozvážku zboží vozítky R1
V polovině srpna spustila společnost Kroger a její řetězec Fry's autonomní rozvážení zboží pomocí autonomních vozidel. Začalo se s upravenými Toyotami Prius, kde ještě seděl záložní řidič a vozy provedly asi tisícovku dodávek. Tato vozidla měla na starosti společnost Nuro, která posunula celý systém na novou úroveň. Priusy byly totiž nahrazeny vlastními vozítky Nuro R1, které jsou bez záložního řidiče. Ten se sem totiž ani nevleze. Vozítko je poměrně úzké, úsporné a dovnitř se vleze jen omezené množství nákupu.
 
Nuro R1
 
Jako první byla spuštěna autonomní doprava pomocí těchto vozů ve Scottsdale v Arizoně. Zákazníkům to šetří čas, neboť nemusí fyzicky do obchodu a k celému nákupu využijí jen mobil, na který jim přijde i heslo k otevření prostoru s jejich nákupem. Společnosti plánují, že v budoucnu rozšíří počet měst, ve kterých bude také spuštěna autonomní doprava nákupů.
 
Zajímavé je, že společnost Nuro byla založena před méně než 2,5 rokem. Na druhou stranu její zakladatel, Dave Ferguson, s autonomními vozidly koketuje už více než 10 let, zúčastnil se DARPA Urban Grand Challenge a podílel se také na vývoji autonomních vozů u Googlu (dnes Waymo).
 
 


reklama