Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nubia Z11 se odhaluje, do oficiálního představení zbývá týden

22.6.2016, Jáchym Šlik, aktualita
ZTE má na konec června naplánovanou tiskovou konferenci, kde by měl být uveden vlajkový model Nubia Z11. Specifikace telefonu se ovšem dostaly na veřejnost už dříve díky benchmarku, k dispozici máme také fotografie ukazující design.
ZTE při představování nové řady Nubia Z11 rozhodlo jít přesně opačným způsobem, než je v mobilním světě zvykem. Nejprve totiž oznámilo zmenšenou variantu Nubia Z11 Mini, o dva měsíce později potom phablet Nubia Z11 Max a až jako poslední se premiéry dočká základní a zároveň nejvybavenější model s prostým názvem Nubia Z11. Tisková konference je naplánována na 28. června, hvězdou reklamní kampaně je slavný fotbalista Cristiano Ronaldo.

Už dříve uniklé fotografie naznačovaly, že vlajková loď by měla nabídnout krásný design vyznačující nízkou tloušťkou a tenkými rámečky okolo displeje. Výrobce nejspíš na přední straně použije tzv. 2.5D sklo, které je na bocích mírně zakřivené. Co se týče výbavy, očekáváme 5,5“ displej, který by měl disponovat rozlišením 1920 x 1080 obrazových bodů (Full HD). O pohon se údajně postará, stejně jako u mnoha dalších letošních top modelů, procesor Qualcomm Snapdragon 820, kterému by měla pomoct 4GB RAM a 64GB vnitřní úložiště.

Přítomný podle všeho bude také 16MPx zadní fotoaparát, jehož objektiv by měl kvůli velmi nízké tloušťce přístroje mírně vystupovat nad povrch zadní strany. Přední fotoaparát podle údajů z benchmarku nabídne 8MPx rozlišení a jako operační systém použije výrobce Android 6.0 Marshmallow s největší pravděpodobností doplněný o uživatelskou nadstavbu od výrobce. V minulosti jiný zdroj odhalil také kapacitu baterie, která by měla činit nepříliš přesvědčivých 2 900 mAh. Chybět jistě nebude ani čtečka otisků prstů nebo reversibilní port USB Type-C.

Zdroj: Gsmarena.com
reklama