www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Nubia Alpha: smartphone patří na zápěstí

Nubia Alpha: smartphone patří na zápěstí
, , aktualita
Jak vypadá budoucnost smartphonů podle společnosti Nubia? Smartphone by se měl z našich kapes přesunout na zápěstí. První prototyp vypadá futuristicky, ale zatím neposkytuje úplnou náhradu za běžný smartphone.
reklama
Mobilní telefon na zápěstí je koncept, který se objevuje už velmi dlouho. A je to právě čínská značka Nubia, která tento koncept letos uvedla v život. Na veletrhu IFA 2018 byl ukázán prototyp modelu Nubia Alpha, i když zatím jen za sklem, takže si jej nikdo nemohl vyzkoušet. Mnozí mohou namítnout, že se jedná jen o chytré hodinky či náramek s více funkcemi, ale výrobce toto označení odmítá a tvrdí, že jde o smartphone. Ačkoliv by se mohlo zdát, že je zařízení teprve v rané fázi vývoje, k uvedení na trh by mělo dojít ještě do konce letošního roku, a to nejprve v Číně.
 
 
Nubia Alpha zatím příliš neodpovídá představám o elegantním telefonu na zápěstí. Celé zařízení je poměrně tlusté, přece jen ve srovnání s chytrými náramky byly použity výkonnější komponenty i větší baterie o kapacitě 500 mAh. Konkrétní výbavu nám ovšem zatím výrobce neprozradil, ale to se snad vzhledem k brzkému uvedení na trh změní. Telefon je vybaven flexibilním OLED displejem, který samozřejmě nepostrádá dotykové ovládání. Kvůli šetření místem chybí slot na klasické SIM karty, místo nich hodinky používají virtuální eSIM. S hodinkami si ovšem zavoláte, stejně tak nebude problém odesílat SMS zprávy. Nechybí přední kamera na selfie či videhovory, hudební přehrávač a další funkce známé z běžných smartphonů. Zároveň ovšem poslouží i jako chytrý náramek, neboť zvládne zaznamenávat pohybové aktivity.
 
 
Nubia Alpha využívá operační systém Android, i když samozřejmě značně upravený. Uživatelé se budou muset smířit s chybějícím zadním fotoaparátem nebo nezvyklým formátem displeje, na kterém si čtení textů nebo sledování videí příliš neužijete. Podporovány budou jen ty aplikace pro Android, které vývojáři upraví pro tento poměr stran displej. Ani výdrž baterie pravděpodobně nebude příliš dlouhá, ale Nubia se údajně snaží do zařízení vtěsnat větší baterii – řešením by mělo být umístit články také do náramku. Výrobce ovšem počítá s tím, že majitel Alphy bude mít ještě jeden klasický smartphone třeba v kapse u kalhot, k dispozici totiž bude funkce „najdi můj telefon“.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla Model 3 dostala přes internet o 5 % vyšší výkon Tesla Model 3 dostala přes internet o 5 % vyšší výkon
Automobilka Tesla je známá tím, že aktualizuje své vozy pomocí aktualizací přes internet, jde o tzv. over-the-air updaty. Ten poslední přinsel např. Sentry Mode, Dog Mode, ale nejen to. Vozům se také navýšil výkon až o 5 %.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Bentley Continental GT dostává novou verzi s V8 Bentley Continental GT dostává novou verzi s V8
Automobilka Bentley uvádí novou lehčí verzi svého kupé a kabrioletu Continental GT. Jde o verzi V8 s dvakrát přeplňovaným osmiválcem, který dokáže oba dva vozy rozjet až na maximální rychlost 318 km/h.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPad mini se 7,9" displejem dostává A12 Bionic Apple iPad mini se 7,9" displejem dostává A12 Bionic
Společnost Apple představila dva nové tablety, iPad Air a iPad mini. Druhý jmenovaný přináší kompaktní rozměry díky 7,9" displeji. Dostává však také výkonnější procesor A12 Bionic a podporu dotykového pera Apple Pencil.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Nový Apple iPad Air podporuje Apple Pencil Nový Apple iPad Air podporuje Apple Pencil
Apple dnes představil dva nové tablety, iPad mini a iPad Air. My se podíváme na iPad Air, který vedle výkonnějšího hardwaru přináší především podporu Apple Pencil. Tu tak nyní podporují všechny nové iPady.
18.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fisker chystá elektrické SUV, konkurenci Modelu Y Fisker chystá elektrické SUV, konkurenci Modelu Y
Automobilka Fisker se chystá na další pokus prorazit se svými elektromobily. Chystá totiž nové elektrické SUV, které by mělo být konkurencí Tesle Modelu Y, rovněž za příznivou cenu okolo 40000 USD.
18.3.2019, aktualita, Milan Šurkala