www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Nubia Alpha: smartphone patří na zápěstí

Nubia Alpha: smartphone patří na zápěstí
, , aktualita
Jak vypadá budoucnost smartphonů podle společnosti Nubia? Smartphone by se měl z našich kapes přesunout na zápěstí. První prototyp vypadá futuristicky, ale zatím neposkytuje úplnou náhradu za běžný smartphone.
reklama
Mobilní telefon na zápěstí je koncept, který se objevuje už velmi dlouho. A je to právě čínská značka Nubia, která tento koncept letos uvedla v život. Na veletrhu IFA 2018 byl ukázán prototyp modelu Nubia Alpha, i když zatím jen za sklem, takže si jej nikdo nemohl vyzkoušet. Mnozí mohou namítnout, že se jedná jen o chytré hodinky či náramek s více funkcemi, ale výrobce toto označení odmítá a tvrdí, že jde o smartphone. Ačkoliv by se mohlo zdát, že je zařízení teprve v rané fázi vývoje, k uvedení na trh by mělo dojít ještě do konce letošního roku, a to nejprve v Číně.
 
 
Nubia Alpha zatím příliš neodpovídá představám o elegantním telefonu na zápěstí. Celé zařízení je poměrně tlusté, přece jen ve srovnání s chytrými náramky byly použity výkonnější komponenty i větší baterie o kapacitě 500 mAh. Konkrétní výbavu nám ovšem zatím výrobce neprozradil, ale to se snad vzhledem k brzkému uvedení na trh změní. Telefon je vybaven flexibilním OLED displejem, který samozřejmě nepostrádá dotykové ovládání. Kvůli šetření místem chybí slot na klasické SIM karty, místo nich hodinky používají virtuální eSIM. S hodinkami si ovšem zavoláte, stejně tak nebude problém odesílat SMS zprávy. Nechybí přední kamera na selfie či videhovory, hudební přehrávač a další funkce známé z běžných smartphonů. Zároveň ovšem poslouží i jako chytrý náramek, neboť zvládne zaznamenávat pohybové aktivity.
 
 
Nubia Alpha využívá operační systém Android, i když samozřejmě značně upravený. Uživatelé se budou muset smířit s chybějícím zadním fotoaparátem nebo nezvyklým formátem displeje, na kterém si čtení textů nebo sledování videí příliš neužijete. Podporovány budou jen ty aplikace pro Android, které vývojáři upraví pro tento poměr stran displej. Ani výdrž baterie pravděpodobně nebude příliš dlouhá, ale Nubia se údajně snaží do zařízení vtěsnat větší baterii – řešením by mělo být umístit články také do náramku. Výrobce ovšem počítá s tím, že majitel Alphy bude mít ještě jeden klasický smartphone třeba v kapse u kalhot, k dispozici totiž bude funkce „najdi můj telefon“.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ram Heavy Duty pokořil 1000 lb-ft (1356 Nm) Ram Heavy Duty pokořil 1000 lb-ft (1356 Nm)
I když velké americké pickupy u nás nejsou zrovna běžným zjevem, podíváme se dnes na novinku v podobě Ram Heavy Duty, který ve své kategorii pokořil kulatou hranici točivého momentu 1000 lb-ft (1356 Nm).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nabíječka Apple AirPower se prý konečně začíná vyrábět Nabíječka Apple AirPower se prý konečně začíná vyrábět
Velmi dlouho odkládaná nabíječka Apple AirPower, která měla být schopna nabíjet několik zařízení současně, se podle neoficiálních zdrojů má konečně začít vyrábět. Bylo by už na čase, ohlášena totiž byla už v roce 2017.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Valeo XtraVue Trailer "zprůhlední" přívěs díky kamerám Valeo XtraVue Trailer "zprůhlední" přívěs díky kamerám
Společnost Valeo přichází s technologií, která pomůže řidičům s přehledem dění za přívěsem. Pomocí více kamer je schopna poskládat obraz okolí přívěsu a řidič tak může vidět, co se děje v okolí přívěsu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony mění strategii se smartphony, XZ4 Compact možná nebude Sony mění strategii se smartphony, XZ4 Compact možná nebude
Společnosti Sony se poslední dobou na poli smartphonů vůbec nedaři a značka v této oblasti upadá v zapomnění. Aby mobilní divize úplně nezmizela, chce Sony změnit strategii a zkusit jiný přístup. Odnese to ale možná řada Compact.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Lenovo Yoga S940 a C730 přináší AI, OLED nebo HDR Lenovo Yoga S940 a C730 přináší AI, OLED nebo HDR
Lenovo přišlo také se dvěma novými notebooky do řady Yoga. Jde o modely Yoga S940 a C730. U prvního najdeme třeba systém umělé inteligence a HDR displej, u druhého je zajímavá např. AMOLED obrazovka.
Včera, aktualita, Milan Šurkala