Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nuans Neo Reloaded: smartphone s kryty z různých barev i materiálů

2.5.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Líbil by se vám smartphone se zadní stranou je rozdělena na dvě části, jejichž barvu a materiál si můžete vybrat podle aktuální nálady? Nuans Neo Reloaded původem z Japonska to umožňuje, skrze Indiegogo jej navíc lze objednat z celého světa.
Smartphonů s výměnnými zadními kryty je na trhu jako šafránu, místo toho výrobci začali používat unibody konstrukci, která je pevnější a obvykle lépe vypadá. Japonský výrobce Nuans se rozhodl jít jinou cestou. Už koncem roku 2015 představil nápaditý smartphone Neo s Windows 10 Mobile. Právě operační systém však mohl být limitující pro větší úspěch telefonu mimo japonský trh, a tak svůj společnost svůj zajímavý model nedávno nabídla s Androidem. Při té příležitosti navíc společnost vylepšila některé parametry a výsledkem je Nuans Neo Reloaded.

Pokud se tento smartphone v něčem odlišuje od konkurence, tak je to bezpochyby design. Zadní strana je tvořena dvěma díly, které lze libovolně měnit. V nabídce jsou přibližně dvě desítky panelů, které se odlišují nejen barvou, ale mnohdy také materiálem či povrchovou úpravou. Záleží jen na uživateli, zda dá přednost plastu, dřevu či syntetické kůži, případně zkombinuje dva různé panely. I přes výměnné kryty se podařilo výrobci dosáhnout zvýšené odolnosti proti prachu a stříkající vodě, takže telefonu by neměl uškodit déšť ani náhodné polití.

Co se týče výbavy, došlo ke zvětšení displeje z 5“ na 5,2“ a rozlišení nyní činí 1920 x 1080 pixelů (Full HD). Uvnitř nalezneme výkonnější procesor Qualcomm Snapdragon 625 spolu s 3GB RAM a 32GB úložištěm, které je možné ještě rozšířit pomocí micro SD karty. 13MPx zadnímu fotoaparátu nesmí chybět autofokus ani přisvětlovací dioda, automatickým ostřením je potom vybaven dokonce i 8MPx přední snímač. Podporováno je LTE (4G), i když klíčové pásmo B20/800 MHz využívané českými operátory v nabídce nenajdeme.

Baterie o kapacitě 3 450 mAh podporuje technologii rychlého nabíjení Quick Charge 3.0, k doplnění energie slouží reversibilní port USB Type-C. Příjemnou zprávou je použití aktuálního Androidu 7.1 Nougat, samozřejmostí je potom předinstalovaný Google Play Store. Nuans Neo Reloaded je možné na Indiegogo předobjednat za cenu od 360 dolarů, v přepočtu 8 900 Kč bez DPH a nákladů na dopravu.

Zdroj: Indiegogo.com
reklama