Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nový Zenbook přinese výkon a dedikovanou GPU do tenkého těla

19.6.2016, Jan Pánek, aktualita
Asus ukázal další notebook, který zkombinuje nejen pěkný vzhled a kompaktní tělo, ale i vysoký výkon v čele s Intelem i7 a dedikovanou grafuickou kartou od NVIDIE. Dokonce se nezapomnělo ani na USB-C.
Asus má velmi oblíbenou řadu notebooků, resp. ultrabooků, které kombinují 13,3" kovové tělo a zajímavé parametry a často také příznivou cenu. Již na Computexu tento notebook vystavil, nyní se objevují jeho kompletní parametry.

V jeho čele se objeví již tradičně 13,3" displej s 178° pozorovacími úhly a s rozlišením Full HD (1080p), nebo 3200×1800 pixelů. I pokud byste chtěli vyšší verzi, nebudete mít nouzi o výkon, protože v ultrabooku bude tikat Intel Core i7-6500U, tedy procesor nejvyšší procesorové řady, která nabízí čipy pro ultrabooky.

Musíme se zastavit u pamětí. RAM nabídne hodnoty až 16 GB, což je dostačující pro snad všechny. Asus ale nabízí jednak 2,5" prostor pro HDD a jednak slot M.2. To neznamená nic jiného, že do tohoto notebooku můžete současně vložit HDD i SSD. Pevné disky mohou nabývat kapacit do 1 TB a SSD disky až do 512 GB, takže maximálně může v notebooku být uloženo až 1,5 TB dat. Je trošku na škodu, že Asus nedovolí do obou slotů umístit SSD disky.

Další dobrou zprávou je grafický čip. Asus se rozhodl do notebooku implementovat dedikovanou grafiku od NVIDIE, a to konkrétně model GeForce 940MX. Nejedná se sice o trhače asfaltu, ale pro základní hraní her a grafickou práci rozhodně poslouží mnohem lépe než čip od Intelu zabudovaný u procesoru.

Notebook se může pochlubit i velmi dobrou konektivitou, nabídne totiž i konektor USB 3.1 typ-C, jedná se tedy již o rychlejší verzi. Dále v notebooku jsou i 2 USB 2.0 porty a jeden USB 3.0 port. Nezapomnělo se ani na klasiku v podobě 3,5mm jacku, HDMI, slotu na SD karty, Wifi (až "ac") a BT v4.1.

Asus přidal i 48Wh baterii a to vše umístil do těla s tloušťkou 1,7 cm! Když připočteme i kovové tělo, jedná se o atraktivní přístroj s velkým výkonem. Jen nezbývá než doufat, že Intel nepřidá i velmi nepěknou cenu.

Zdroj: liliputing.com
reklama