Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nový Razer Blade nabízí vyšší výkon v lehčím těle

18.3.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Společnost Razer oznámila novou generaci svého herního notebooku Blade, která spoléhá na moderní procesor Skylake a výkonnější grafickou kartu od Nvidia, překvapivě je však také lehčí a levnější než předchůdce
Mezi hráči proslulá značka Razer aktualizovala jeden ze svých nejoblíbenějších modelů notebooků. Razer Blade ve verzi pro rok 2016 nadále spoléhá na 14“ IGZO displej s rozlišením 3200 x 1800 pixelů (QHD+) a dotykovou vrstvou, uvnitř ovšem tepe nový procesor Intel Core i7-6700HQ šesté generace na architektuře Skylake s taktem až 2,6 GHz v běžném režimu, respektive 3,5 GHz při využití technologie Turbo Boost.

Došlo také k výměně grafické karty, nově bude laptop dodáván s Nvidia GeForce GTX 970M disponující 6 GB vlastní paměti. K další výbavě patří 16GB DDR4 RAM, 256GB nebo 512GB SSD nebo USB Type-C s podporou Thunderbolt 3. Za zmínku stojí rovněž trojice portů USB 3.0, Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.1, operační systém Windows 10, 70Wh baterie nebo klávesnice s možností nastavení prakticky jakékoliv barvy podsvícení, a to dokonce u každé klávesy zvlášť.

To vše se ukrývá v hliníkovém šasi o tloušťce méně než 1,8 cm a hmotnosti okolo 1,9 kg, i přes poměrně vysoký výkon si tedy notebook zachovává slušnou mobilitu. Náročnější hráči pak mohou využít možnosti dokoupení speciálního doku Razer Core, do kterého lze vložit prakticky jakoukoliv desktopovou grafickou kartu a následně dok připojit k notebooku přes rozhraní Thunderbolt 3.

A nakonec jedna překvapivě dobrá zpráva, nová generace modelu Razer Blade je totiž překvapivě levnější než loňský předchůdce. Výrobce tak nezdražoval, ale naopak počítač zlevnil o celých 400 dolarů. Konfigurace s 256GB SSD vyjde zájemce na 1 999 dolarů, v přepočtu bezmála 48 000 Kč bez DPH, za 512GB SSD je pak nutné si připlatit 200 dolarů.

Zdroj: Notebookcheck.net
reklama