Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nový Fiat 500 nyní výhradně jako elektromobil

6.3.2020, Milan Šurkala, aktualita
Fiat přichází se třetí generací malého vozu Fiat 500. Nová generace nicméně rozhodně nebude lidovým vozítkem. Bude totiž k dispozici výhradně jako elektromobil se slušným 320km městským dojezdem.
Automobilka Fiat po dlouhé době přichází s další generací Fiatu 500. Tentokrát ale rozhodně nepůjde o levný vůz pro masy, protože půjde výhradně o elektromobil. Novinka bude o něco prostornější, délka povyrostla o 6 cm stejně jako šířka, což možná nejsou ty nejvhodnější změny do úzkých italských uliček. Rozvor se pak prodloužil o 2 cm.
 
Fiat 500
 
Fiat 500 má elektromotor o velmi slušném výkonu 87 kW, který bude s vozem mnohem lépe cvičit než původní atmostérická dvanáctistovka nebo přeplňovaný dvouválec. Maximální rychlost je elektronicky omezena na 150 km /h, nicméně na stovce se vůz ocitne už za 9,0 sekundy, na 50 km/h pak za 3,1 sekundy.
 
Fiat 500 Giorgio Armani
 
Energie je ukládána ve 42kWh akumulátoru, který má zajistit dostatek energie na 320 km jízdy (dle WLTP). To sice není mnoho, jenže Fiat 500 je určen zejména pro městské popojíždění a zde jde o naprosto dostatečnou vzdálenost. Kdyby něco, podporuje 85kWh nabíjení a za 35 minut je nabit na 80 %. Za 5 minut nabíjení je pak ve vozu dostatek energie na ujetí dalších 50 km. Doma je pak možné nabíjet vůz pomocí pomalého 2,3kW nebo 7,4kW nabíjení (za příplatek).
 
Fiat 500
 
Vůz nabídne 3 jízdní režimy. Sherpa šetří energii, omezuje rychlost na 80 km/h, vypíná klimu a energeticky náročné funkce. Range přináší ovládání vozu jediným pedálem a Normal pak funguje jako normální auto. Máme tu i autonomní funkce 2. úrovně, tedy adaptivní tempomat, udržování v jízdním pruhu (pokud jsou namalovány čáry) a je tu i infotainment systém UConnect 5. Podporováno je také Apple CarPlay a Android Auto. Uvnitř najdeme 10,25" dotykovou obrazovku.
 
Fiat 500 Bvlgari
 
Do výroby přichází omezená 500kusová série La Prima, dále to budou akční modely Giorgio Armani, “MAI TROPPO” (Bvlgari) a Kartell. Úvodní sérii lze zarezervovat za 500 EUR, finální cena je pak 37900 EUR včetně Easy Wallboxu. Druhá generace vozu s benzínovými motory bude ve výrobě tak dlouho, dokud o ní budou mít zákazníci zájem.
 
Fiat 500 La Prima
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama