Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nový Acer TravelMate P6 zamíří do firem, spolu s ním dvojice chromebooků

12.4.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Acer odhalil novou verzi pracovního notebooku TravelMate P6, která se chlubí čtyřjádrovým procesorem,  dedikovanou grafikou či rychlejším SSD. Alternativou k Windows 10 mohou představovat robustní modely Chromebook 714 a 715.
Vylepšený Acer TravelMate P6 (P614) si zachoval tloušťku 16,6 mm a hmotnost 1,1 kg, ale uvnitř došlo k několika významným změnám. Sedmá generace procesorů Intel Core i7 byla nahrazena osmou, což s sebou přineslo také čtyři jádra místo dvou. Zájemci mohou vůbec poprvé sáhnout po konfiguraci s dedikovanou grafickou kartou, a to Nvidia GeForce MX250. Došlo také k rozšíření operační paměti až na 24 GB a zrychlení SSD (o kapacitě maximálně 1 TB). Čtrnáctipalcový Full HD displej využívá technologii IPS a lze jej otevřít až do úhlu 180 stupňů, tedy do roviny se základnou. To přináší výhodu především z hlediska odolnosti notebooku při každodenním používání.
 
 
Pokud budeme věřit oficiálním údajům, vydrží baterie počítače až 20 hodin provozu. K dobití poloviny kapacity navíc postačí 45 minut. Nepřekvapí silná výbava v oblasti konektivity včetně rozhraní Thunderbolt 3, v nabídce budou také konfigurace s LTE a eSIM. O zabezpečení se stará zabudovaná čtečka otisků prstů nebo infrakamera. Šasi vyrobené ze slitiny hliníku a hořčíku slibuje až čtyřikrát větší pevnost ve srovnání se samotným hliníkem. Hlavně díky tomu prošel notebook testy dle armádních standardů MIL-STD 810G a podle výrobce vydrží pád z výšky až 122 cm nebo tlak předmětu o hmotnosti 60 kg. Touchpad je chráněn sklíčkem Gorilla Glass NTB odolným proti škrábancům. Notebooky ze série TravelMate P614 se začnou prodávat v červnu za ceny startující na 1 199 eurech (30 700 Kč). 
 
 
Pro firmy, které nevyžadují software kompatibilní pouze s Windows, mohou zajímavou alternativou chromebooky. Proto si Acer připravil dva nové modely s odolnou konstrukcí splňující standardy MIL-STD 810G a slušnou výbavou. Hlavní rozdíly mezi novými modely hledejte v displeji. Acer Chromebook 715 využívá 15,6" panel, Chromebook 714 potom 14" obrazovku. V obou případech s rozlišením Full HD a volitelným dotykovým ovládáním. V závislosti na konfiguraci může zákazník využívat až procesor Intel Core i5-8250U, 16GB RAM a 128GB úložiště eMMC. Výdrž obou modelů by měla dosahovat až 12 hodin a ve výbavě nechybí čtečka otisků prstů se snadným přepínáním mezi více uživatelskými účty.  Hmotnost startuje na 1,5 kg. 
 
 
Na nové chromebooky si zájemci počkají do června a připravit by si měli minimálně 599 eur (15 300 Kč).
 
Zdroj: Acer.com


reklama