reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nové ThinkPady na českém trhu: od modulárního tabletu po pracovní stanice

27.3.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Lenovo začalo na tuzemském trhu nabízet novou generaci ultrabooku ThinkPad X1 Carbon, mobilní pracovní stanice ThinkPad P40 Yoga a ThinkPad P70 nebo modulární ThinkPad X1 Tablet. Všechny novinky mají procesory Skylake. Doplněno o ThinkPad P50.

Lenovo ThinkPad X1 Carbon


Nová generace Lenovo ThinkPad X1 Carbon je díky hmotnosti jen 1,2 kg údajně nejlehčím čtrnáctipalcovým ultrabookem určeným pro podnikovou sféru, konstrukce z uhlíkových vláken však na druhou stranu poskytuje dostatečnou odolnost. K dispozici je IPS displej s rozlišením až 2560 x 1400 pixelů, procesor Intel Core i7, až 16GB RAM, 1TB SSD s PCIe NVMe rozhraním a volitelně také podpora připojení přes LTE-A.

Ultrabook se na českém trhu prodává za cenu od 47 904 Kč včetně DPH.


Lenovo ThinkPad P40 Yoga


Lenovo ThinkPad P40 Yoga je označována jako první vícerežimová pracovní stanice na světě – displej je možné překlopit až o 360 stupňů a zařízení tak používat v režimech Notebook, Stojánek, Stan a Tablet. Tento výkonný stroj s procesorem Intel Core i7, grafickou kartou Nvidia Quadro M500M nebo až 16GB RAM tak může své využití najít i při grafické práci, kdy uživatelé ocení 14“ IPS dotykový displej s technologií Wacom Active ES a vysoce citlivým perem.

ThinkPad P40 Yoga je v českých obchodech k dostání za cenu začínající na 53 990 Kč včetně DPH.


Lenovo ThinkPad P70


Lenovo ThinkPad P70 se zařadí do kategorie nejvýkonnějších mobilních pracovních stanic. Tento model může být vybaven 17“ Full HD nebo 4K displejem displejem, procesorem Intel Xeon, grafickou kartou Nvidia Quadro nebo až 1TB SSD. V případě operační paměti si notebook poradí s maximálně 64 GB. K dispozici je také nový systém odvodu tepla pomocí dvou větráků Flex Performance Cooling a vylepšený touchpad se třemi tlačítky.

ThinkPad P70 už je k dostání na tuzemském trhu, a to s cenovkou od 70 289 Kč včetně DPH.


Lenovo ThinkPad X1 Tablet


Lenovo ThinkPad X1 Tablet není klasickým konvertibilním zařízením, kromě magnetické klávesnice je totiž k tomuto tabletu možné připojit také moduly rozšiřující jeho funkce. Modul Productivity přináší více možností konektivity a prodloužení výdrže baterie na až 16 hodin, modul Presenter přidává integrovaný pico projektor a modul 3D Imaging zase zadní kameru Intel RealSense. 1,1 kg těžký tablet disponuje procesorem Intel Core m7, až 16GB RAM, až 1TB SSD a podporou připojení LTE-A.

ThinkPad X1 Tablet se na našem trhu objeví v průběhu března. Cena základní konfigurace byla stanovena na 49 990 Kč včetně DPH.


Lenovo ThinkPad P50


Lenovo ThinkPad P50 je mobilní pracovní stanice vybavená 15,6“ displejem s až 4K UHD rozlišením a podporou kalibrací barev X-Rite Pantone. Celkově je hardware velmi podobný jako u většího modelu ThinkPad P70, i v tomto případě je tedy k dispozici procesor Intel Xeon, dedikovaná grafická karta Nvidia Quadro, až 1TB SSD, maximálně 64GB RAM a systém chlazení Flex Performance Cooling s dvojitým ventilátorem.

ThinkPad P50 je možné na českém trhu sehnat za cenu od 55 164 Kč včetně DPH.

Zdroj: TZ Lenovo
reklama
reklama
reklama