www.svetmobilne.cz
>
>
>

Nové produkční potíže u Tesly, tentokrát je problémem Model Y

Nové produkční potíže u Tesly, tentokrát je problémem Model Y
, , aktualita
Elon Musk se v dopise svým zaměstnancům nechal slyšet, že tu jsou opět problémy s výrobou. Nikoho asi nepřekvapí, že problematickým vozem je nové menší SUV Model Y, jehož výroba se rozběhla těsně před koronavirovou pandemií.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Tesla má opět produkční problém. Nejde o nic překvapivého, neboť problémy s rozbíháním výroby nastaly u Modelu S, Modelu X a doslova extrémní byly u Modelu 3. Vypadalo to, že by s Modelem Y, novým menším SUV, nemusely být takové problémy, navíc když 75 % dílů sdílí s Modelem 3, nicméně ani jemu se nevyhnuly potíže. Výroba vozu se rozjela na přelomu roku a první vozy našly své majitele v březnu. Jenže zasáhla koronavirová pandemie, nucená 2měsíční odstávka a teď je potřeba se opět dostat do tempa.
 
Tesla Model Y
 
A jak naznačil Elon Musk ve víkendovém dopise zaměstnancům, zatímco Modely S, X a 3 nemají potíže, montážní i dodavatelský řetězec pro nový Model Y ano a automobilka není schopna vyrábět dostatečná množství nových vozů. Sám Musk přitom předpokládá, že prodeje nového SUV budou časem ještě vyšší než u sedanu Model 3. I proto se zase objeví v továrně a bude dohlížet na to, aby se situace co nejrychleji zlepšila. Zajímavostí je i to, že automobilce se dnes povedlo překonat hodnotou jedné akcie částku $1000.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
McDonald's už u svých restaurací postavil 20 nabíječek pro elektromobily McDonald's už u svých restaurací postavil 20 nabíječek pro elektromobily
Řetězec fastfoodových restaurací McDonald's myslí na elektromobilitu a v ČR ve spolupráci s ČEZem postavil už 20 nabíjecích stojanů. Díky tomu si zákazníci mohou během jídla dobít akumulátor svého vozu a prodloužit dojezd.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Garmin uvádí solární chytré hodinky, některé mají nekonečnou výdrž Garmin uvádí solární chytré hodinky, některé mají nekonečnou výdrž
V nabídce Garminu se objevily troje nové chytré hodinky se solárním nabíjením, které může prodloužit jejich výdrž. Jde o fenix 6/6S Pro Solar, tactix Delta Solar a Instinct Solar. V případě těch posledních lze dosáhnout na nekonečnou výdrž.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Qualcomm Snapdragon 865 Plus: nový procesor běží na 3,1 GHz Qualcomm Snapdragon 865 Plus: nový procesor běží na 3,1 GHz
V posledních týdnech se začalo mluvit o tom, že se má přeci jen objevit výše taktovaná verze procesoru Qualcomm Snapdragon 865 Plus. Tak se i skutečně stalo a tento procesor běží na nebývale vysokém taktu 3,1 GHz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Audi ukázala elektrické SUV Q4 Sportback Audi ukázala elektrické SUV Q4 Sportback
Automobilka Audi chce dále rozšiřovat nabídku svých elektromobilů a představila koncept nového elektrického SUV. Jde o Q4 Sportback e-tron, které bude sportovnější variantou modelu Q4 e-tron.
8.7.2020, aktualita, Milan Šurkala
BMW začíná s příplatkovými funkcemi za předplatné BMW začíná s příplatkovými funkcemi za předplatné
Auta se čím dál tím více stávají službou a vidět je to především u výrobců prémiových vozů. Automobilka BMW tak je jednou z těch, která začíná s nabízením funkcí za příplatek ve formě pravidelného předplatného.
7.7.2020, aktualita, Milan Šurkala