Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nové produkční potíže u Tesly, tentokrát je problémem Model Y

10.6.2020, Milan Šurkala, aktualita
Elon Musk se v dopise svým zaměstnancům nechal slyšet, že tu jsou opět problémy s výrobou. Nikoho asi nepřekvapí, že problematickým vozem je nové menší SUV Model Y, jehož výroba se rozběhla těsně před koronavirovou pandemií.
Automobilka Tesla má opět produkční problém. Nejde o nic překvapivého, neboť problémy s rozbíháním výroby nastaly u Modelu S, Modelu X a doslova extrémní byly u Modelu 3. Vypadalo to, že by s Modelem Y, novým menším SUV, nemusely být takové problémy, navíc když 75 % dílů sdílí s Modelem 3, nicméně ani jemu se nevyhnuly potíže. Výroba vozu se rozjela na přelomu roku a první vozy našly své majitele v březnu. Jenže zasáhla koronavirová pandemie, nucená 2měsíční odstávka a teď je potřeba se opět dostat do tempa.
 
Tesla Model Y
 
A jak naznačil Elon Musk ve víkendovém dopise zaměstnancům, zatímco Modely S, X a 3 nemají potíže, montážní i dodavatelský řetězec pro nový Model Y ano a automobilka není schopna vyrábět dostatečná množství nových vozů. Sám Musk přitom předpokládá, že prodeje nového SUV budou časem ještě vyšší než u sedanu Model 3. I proto se zase objeví v továrně a bude dohlížet na to, aby se situace co nejrychleji zlepšila. Zajímavostí je i to, že automobilce se dnes povedlo překonat hodnotou jedné akcie částku $1000.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama