www.svetmobilne.cz
>
>
>

Nové produkční potíže u Tesly, tentokrát je problémem Model Y

Nové produkční potíže u Tesly, tentokrát je problémem Model Y
, , aktualita
Elon Musk se v dopise svým zaměstnancům nechal slyšet, že tu jsou opět problémy s výrobou. Nikoho asi nepřekvapí, že problematickým vozem je nové menší SUV Model Y, jehož výroba se rozběhla těsně před koronavirovou pandemií.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Tesla má opět produkční problém. Nejde o nic překvapivého, neboť problémy s rozbíháním výroby nastaly u Modelu S, Modelu X a doslova extrémní byly u Modelu 3. Vypadalo to, že by s Modelem Y, novým menším SUV, nemusely být takové problémy, navíc když 75 % dílů sdílí s Modelem 3, nicméně ani jemu se nevyhnuly potíže. Výroba vozu se rozjela na přelomu roku a první vozy našly své majitele v březnu. Jenže zasáhla koronavirová pandemie, nucená 2měsíční odstávka a teď je potřeba se opět dostat do tempa.
 
Tesla Model Y
 
A jak naznačil Elon Musk ve víkendovém dopise zaměstnancům, zatímco Modely S, X a 3 nemají potíže, montážní i dodavatelský řetězec pro nový Model Y ano a automobilka není schopna vyrábět dostatečná množství nových vozů. Sám Musk přitom předpokládá, že prodeje nového SUV budou časem ještě vyšší než u sedanu Model 3. I proto se zase objeví v továrně a bude dohlížet na to, aby se situace co nejrychleji zlepšila. Zajímavostí je i to, že automobilce se dnes povedlo překonat hodnotou jedné akcie částku $1000.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chcete létat na koštěti jako v Harry Potterovi? Brazilci mají jezdící řešení Chcete létat na koštěti jako v Harry Potterovi? Brazilci mají jezdící řešení
Na světě je mnoho fanoušků Harryho Pottera a nemálo z nich by chtělo, aby se věci z filmů a knih staly realitou. Pokud jde o létající košťata, Brazilci přišli s alternativou. Nabídnou jezdící košťata na základě elektrických jednokolek.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Součástky do iPhone 12 Pro vyjdou na 406 USD, nejdražší je 5G modem Součástky do iPhone 12 Pro vyjdou na 406 USD, nejdražší je 5G modem
Nedávno přišly na trh nové telefony Apple iPhone 12 Pro a už tu máme první odhady toho, kolik stojí součástky do něj. iPhone 12 Pro dle nich vyjde na $406 a zdaleka nejdražší je 5G modem od Qualcommu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung uvedl low-endové Galaxy A02s a A12 Samsung uvedl low-endové Galaxy A02s a A12
Samsung přichází na český trh se dvěma novými low-endovými telefony Galaxy A02s a Galaxy A12. Oba dva dostanou 6,5" displej s HD+ rozlišením, 8jádrový procesor, velký 5000mAh akumulátor a slot pro microSD kartu.
26.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Smartphone POCO M3 slibuje 5denní výdrž na baterii Smartphone POCO M3 slibuje 5denní výdrž na baterii
Nový smartphone POCO M3 disponuje Full HD displejem a obřím 6000mAh akumulátorem, který dle výrobce slibuje až 5denní výdrž. Potěší i prodejní cena, která se má pohybovat mezi 4000 až 4500 Kč.
26.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tesla opět připouští hatchback pro Evropu, nejspíš z Modelu 3 Tesla opět připouští hatchback pro Evropu, nejspíš z Modelu 3
Elon Musk při návštěvě Evropy připustil, že by dávalo smysl vyvinout levnější elektrický hatchback. V Evropě jsou hatchbacky úspěšnější než sedany a Tesla by tak mohla mít přímější konkurenci např. Volkswagenu ID.3.
25.11.2020, aktualita, Milan Šurkala