www.svetmobilne.cz
>
>
>

Nové produkční potíže u Tesly, tentokrát je problémem Model Y

Nové produkční potíže u Tesly, tentokrát je problémem Model Y
, , aktualita
Elon Musk se v dopise svým zaměstnancům nechal slyšet, že tu jsou opět problémy s výrobou. Nikoho asi nepřekvapí, že problematickým vozem je nové menší SUV Model Y, jehož výroba se rozběhla těsně před koronavirovou pandemií.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Tesla má opět produkční problém. Nejde o nic překvapivého, neboť problémy s rozbíháním výroby nastaly u Modelu S, Modelu X a doslova extrémní byly u Modelu 3. Vypadalo to, že by s Modelem Y, novým menším SUV, nemusely být takové problémy, navíc když 75 % dílů sdílí s Modelem 3, nicméně ani jemu se nevyhnuly potíže. Výroba vozu se rozjela na přelomu roku a první vozy našly své majitele v březnu. Jenže zasáhla koronavirová pandemie, nucená 2měsíční odstávka a teď je potřeba se opět dostat do tempa.
 
Tesla Model Y
 
A jak naznačil Elon Musk ve víkendovém dopise zaměstnancům, zatímco Modely S, X a 3 nemají potíže, montážní i dodavatelský řetězec pro nový Model Y ano a automobilka není schopna vyrábět dostatečná množství nových vozů. Sám Musk přitom předpokládá, že prodeje nového SUV budou časem ještě vyšší než u sedanu Model 3. I proto se zase objeví v továrně a bude dohlížet na to, aby se situace co nejrychleji zlepšila. Zajímavostí je i to, že automobilce se dnes povedlo překonat hodnotou jedné akcie částku $1000.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei představilo výkonný 5nm procesor Kirin 9000 s 5G Huawei představilo výkonný 5nm procesor Kirin 9000 s 5G
Huawei představilo nové telefony řady Mate 40 a s tím také nové high-endové procesory Kirin 9000. Ty přináší moderní 5nm technologii výroby, podporu připojení 5G a slibují vysoký výkon překonávající Snapdragon 865+.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Hummer EV: 1000 elektrických koní i krabí chod Hummer EV: 1000 elektrických koní i krabí chod
Legendární Hummer se vrací s novým pikupem EV. Jak už napovídá název, půjde tentokrát o elektromobil. Bude mít nové akumulátory Ultium, maximální výkon 1000 koní, vzduchové odpružení i možnost krabího chodu.
23.10.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
18 let internetu zdarma: stačí jen pojmenovat dítě po operátorovi 18 let internetu zdarma: stačí jen pojmenovat dítě po operátorovi
Švýcarský telekomunikační operátor Twifi zvolil opravdu netradiční způsob propagace. Uživatelům nabízí internetové připojení zdarma po dobu 18 let, když po něm pojmenují své dítě. A první takové dítě už existuje.
22.10.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla uznala chybu, odlétávající nárazníky Modelu 3 jsou minulostí Tesla uznala chybu, odlétávající nárazníky Modelu 3 jsou minulostí
Není to tak dávno, co další Tesle Model 3 uletěl zadní nárazník při jízdě v dešti. Reklamace tohoto problému byly dosud velmi problematické, ale to se nyní změní. Automobilka uznala chybu a uzná záruční opravy.
22.10.2020, aktualita, Milan Šurkala
SSC Tuatara: nový supersport hravě překonal magických 500 km/h SSC Tuatara: nový supersport hravě překonal magických 500 km/h
Společnost SSC připravila nový supersport Tuatara, který překonal hned několik rychlostních rekordů. To nejzásadnější je, že překonal magickou hranici 500 km/h a neměl s tím zrovna nějaké velké problémy.
21.10.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře