Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Příslušenství z CES 2018: QWERTY k mobilu, nejmenší 1TB USB-C flashka a dvoje hodinky

14.1.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Veletrh CES 2018 přinesl nespočet novinek, přičemž o těch nejdůležitějších jsme vás již informovali. Pojďme se však ve stručnosti podívat na další zařízení, které spatřily světlo světa tento týden v Las Vegas.
Garmin Forerunner 645 Music je nejnovější model chytrých sportovních hodinek s GPS. K dispozici mají kulatý dotykový displej s funkcí always-on a řadu pokročilých funkcí pro záznam pohybových aktivit, mimo jiné neustálé monitorování srdečního tepu. K dispozici jsou vyměnitelné náramky, díky kterým může uživatel upravit design hodinek, z obchodu Garmin Connect IQ Store lze zase stáhnout nové ciferníky, widgety či aplikace.
 
 
Odlišností oproti jiným hodinkám z řady Forerunner je však dostatečné vnitřní úložiště a možnost propojení s bezdrátovými sluchátky. Uživatel si tedy může užívat oblíbenou hudbu při sportu, aniž by musel tahat smartphone. Výrobce slibuje až sedmidenní výdrž baterie, po zapnutí hudby a GPS však klesne jen na 5 hodin. Cena se vyšplhala na 400 dolarů.
 
 
Pakliže dáváte přednost chytrým hodinkám, které byste na pohled nerozpoznali od běžných, mohla by vás zaujmout novinka Misfit Path. Jedná se o klasické ručičkové hodinky bez displeje, které však zvládnout třeba počítat kroky, vypočítat spálené kalorie nebo monitorovat spánek. K zobrazení naměřených údajů stačí hodinky připojit ke smartphonu přes Bluetooth. O napájení se stará standardní knoflíková baterie, kterou stačí vyměnit po přibližně šesti měsících.
 
Misfit Path budou dostupné v několika barevných variantách a s 16mm vyměnitelným řemínkem. Potěší také relativně příznivá cena 150 dolarů.
 
 
Motorola odhalila dva další vyměnitelné moduly Moto Mods pro smartphony z řady Moto Z. První z nich přidá telefonu fyzickou QWERTY klávesnici, na kterou řada lidí stále vzpomíná se slzou v oku. Jedná se o realizaci projektu, který se v loňském roce objevil na Indiegogo. Vital Moto Mod je potom zdravotnické příslušenství, které po vložení prstu monitoruje srdeční frekvenci, dechovou frekvenci, saturaci krve kyslíkem, tělesnou teplotu a systolický i diastolický krevní tlak. Stát budou 99 dolarů, respektive 395 dolarů.
 
 
SanDisk ukázal na CES 2018 nejmenší 1TB USB Type-C flash disk na světě. Zatím existuje jen jako prototyp, ale to se snad brzy změní. Prozatím nemáme k dispozici technické detaily ani informace o dostupnosti.


reklama