Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nové Nexusy od HTC o sobě znovu dávají vědět

16.8.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Letos se dočkáme dvou nových Nexusů, oba vyrobí HTC. To není žádná nová informace, postupně se ovšem na světlo světa dostávají další podrobnosti. Naposledy to byly fotografie menšího modelu.
Existence dvou připravovaných Nexusů byla tento týden potvrzena americkým úřadem FCC, který se mimo jiné stará o certifikaci telekomunikačních zařízení. Už delší dobu víme, že menší varianta nese interní označení Sailfish, větší známe pod názvem Marlin. Na webu Androidpolice.com se objevily fotografie první zmiňované novinky. Ačkoliv jsou snímky podivně ořezané, ukazují alespoň přibližně design telefonu. Další fotografie se potom objevila na Twitteru. Tělo smartphonu by mělo být tvořeno kombinací skla a kovu.

Navíc by oba Nexusy od HTC mohly vypadat stejně nebo alespoň podobně, hlavním rozdílem by měla být velikost. Větší Marlin údajně nabídne 5,5“ AMOLED displej s rozlišením 2560 x 1440 pixelů a 3450mAh baterii, menší Sailfish potom nejspíš dostane 5“ AMOLED panel o rozlišení 1920 x 1080 pixelů. Oba modely by měly být poháněny procesorem od Qualcommu, nejspíš Snapdragonem 820 nebo 821, ve spolupráci se 4GB RAM. Dále je očekáváno až 128GB interní úložiště, ale nejspíš opět bez možnosti rozšíření.

Očekávaná je rovněž kombinace 12MPx zadního a 8MPx předního fotoaparátu, reversibilní port USB Type-C, čtečka otisků prstů a samozřejmě nejnovější operační systém Android 7.0 Nougat. K oficiálnímu představení nových Nexusů by se měl Google odhodlat během září.
Dříve zveřejněný render nového Nexusu vytvořený na základě dostupných informací


Zdroj: Androidpolice.com
reklama