Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nové iPhony budou představeny 7. září, Apple už rozesílá pozvánky

30.8.2016, Jáchym Šlik, aktualita
O tomto datu už se spekulovalo dlouho, ale teď ho Apple konečně potvrdil. 7. září bude uspořádána tisková konference v San Francisku, na které se téměř jistě dočkáme nových iPhonů a nejspíš také druhé generace Apple Watch.
Zraky mobilních fanoušků teď směřují na veletrh IFA 2016 v Berlíně, který svými tiskovými konferencemi odstartuje již zítra. Krátce po jeho skončení ovšem propukne další významná událost, a to především pro fanoušky jablečných zařízení. Na 7. září má Apple naplánovanou akci v San Francisku, kde s téměř stoprocentní pravděpodobností představí dvojici mobilních novinek iPhone 7 a IPhone 7 Plus, kromě toho jsou očekávány také hodinky Apple Watch 2. O tomto termínu představení nových iPhonů se mluvilo už delší dobu, ale nic nebylo oficiální do chvíle, než Apple začátkem tohoto týdne rozeslal novinářům pozvánky.

iPhone 7 by měl nabídnout 4,7“ displej, zatímco u iPhonu 7 Plus očekáváme 5,5“ úhlopříčku. Oba telefony by měly být poháněny procesory Apple A10 a budou s největší pravděpodobností postrádat 3,5mm jack pro připojení sluchátek, ale zato by jako první iPhony mohly nabídnout zvýšenou odolnost proti vodě. iPhone 7 nejspíš na zadní straně nabídne větší objektiv fotoaparátu než jeho předchůdce, v případě iPhonu 7 Plus se potom dokonce spekuluje o duálním fotoaparátu a optické stabilizaci obrazu. Dále by mělo dojít ke zvýšení kapacity baterie na 1 960 mAh, respektive 2 910 mAh. U iPhonu 7 Plus se potom předpokládá použití větší 3GB RAM.

Apple Watch 2 by se ve srovnání se svých předchůdcem neměly dočkat výrazných designových změn, ale je očekáváno zdokonalení voděodolnosti. Ke změnám by mělo dojít v případě vnitřních komponentů, kde bude nejspíš použit výkonnější procesor a přibude GPS s barometrem, což znamená možnost přesného zaznamenávání trasy i bez použití iPhonu. Naopak nepravděpodobná je podpora mobilních sítí, která nejspíš přijde až s některou další generací chytrých hodinek od Applu.

Další očekávanou novinkou s nakousnutým jablkem v logu je přepracovaný Macbook Pro, u které je očekáván tenčí design, čtečka otisků prstů Touch ID v tlačítku napájení, sekundární OLED displej namísto řady funkčních kláves, port USB Type-C s podporou rozhraní Thunderbolt 3 či volitelná grafická karta AMD na nové architektuře Polaris. Nový Macbook Pro ale podle spekulací nebude oznámen na tiskové konferenci 7. září, dost možná se tedy místo toho v tichosti objeví na stránkách Applu.

Zdroj: Phonearena.com
reklama