Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nová Xiaomi Mi Powerbank Pro spoléhá na USB Type-C

7.3.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Čínské Xiaomi představilo nový přírůstek do řady svých přenosných zdrojů energie. Mi Power Bank Pro disponuje akumulátorem o kapacitě 10 000 mAh, portem USB Type-C a podporuje i nabíjení menších zařízení, jako jsou chytré náramky.
Díky výbornému poměru ceny a výkonu, špičkové kvalitě a elegantnímu designu si externí baterie od Xiaomi získaly mezi uživateli velmi dobrou pověst. Čínský výrobce ovšem neusíná na vavřínech a postupně představuje nové modely svých power bank. Koncem loňského roku to byl model s rekordní kapacitou 20 000 mAh, dnes společnost oznámila další přírůstek. Ačkoliv má jen poloviční kapacitu, nabídne několik zajímavých novinek.

Xiaomi Mi Powerbank Pro obsahuje akumulátor o kapacitě 10 000 mAh, který umožňuje nabít tablet iPad Mini až jedenapůlkrát, phablet Mi Note dvaapůlkrát nebo iPhone 6 dokonce čtyřikrát. Podporováno je rychlé nabíjení, navíc je možné dobíjet až dvě zařízení najednou. Samotná power banka se na běžnou kapacitu dobije za asi 3,5 hodiny, což je o 40 % kratší doba ve srovnání s předchozím 10000mAh modelem. Zařízení si poradí se třemi různými parametry výstupního napětí a proudu: 12V/1.5A, 9V/2A a 5V/2A.

K dispozici je oboustranný port USB Type-C, ale také klasické USB Type-A. V základním balení nalezne uživatel kabel zakončený USB Type-A na jedné straně a micro USB na straně druhé spolu s adaptérem, který z micro USB vytvoří USB Type-C. Xiaomi Mi Powerbank Pro je možné využívat i k nabíjení Mi Bandu či ostatních chytrých náramků, Bluetooth headsetů a jiných drobných zařízení s malým napětím. Předchozí modely power bank od Xiaomi tuto možno nenabízejí.

I tentokrát výrobce věnoval vysokou pozornost bezpečnosti, power banka proto disponuje čipy od Texas Instruments s devítinásobnou ochranou, které navíc přispívají k vyšší efektivitě nabíjení. Xiaomi Mi Powerbank Pro ovšem není jen vysoce funkční, jedná se také o povedený kousek po designové stránce. Akumulátor je ukryt v elegantním hliníkovém těle, celkově má power banka rozměry 128,5 x 75 x 12,6 mm a hmotnost 223 g.

Cena na čínském trhu byla stanovena na 149 juanů, v přepočtu přibližně 560 Kč bez DPH. Neoficiální cestou si budou moct Xiaomi Mi Powerbank Pro objednat i zájemci z Evropy, i když cena nejspíš bude trochu vyšší.

Zdroj: MIUI.com
reklama