www.svetmobilne.cz
>
>

Nová Mazda 6 se má představit začátkem roku 2022 s 6válcem

Nová Mazda 6 se má představit začátkem roku 2022 s 6válcem
, , aktualita
Mazda 6 je na trhu už pěknou řádku let a má za sebou nejeden facelift. Nová generace by se měla představit už dost brzy. Počítá se s příštím rokem a k dispozici bude dokonce i verze s 6válcovými motory.
K oblíbeným
reklama
Automobil střední třídy Mazda 6 se po 10 letech výroby dočká nové generace. Její design by měl vycházet z tvarů konceptu Mazda Vision Coupe z roku 2017 i současných vozů automobilky. Nejnovější zprávy hovoří o tom, že by se novinka měla představit v první polovině roku 2022. Přesněji to zatím není známo.
 
 
Hovoří se o tom, že by vůz měl přejít na pohon zadních kol a pod kapotu se má nastěhovat dokonce i třílitrový řadový šestiválec SkyActiv-X. U 6válců je typická spíše vidlicová koncepce, nicméně řadová I6 není až tak ojedinělá. Tradičním výrobcem takové koncepce je např. BMW. Tento benzinový motor bude kombinován se 48V mild-hybridním systémem a celkovým výkonem okolo 350 koní (257 kW). Zda se ale dostane i do emisně velmi přísné EU, to je zatím otázkou. 6válcový SkyActiv-X se má údajně objevit i v naftové variantě, toto mi ale přijde méně pravděpodobné. Později se má objevit i plug-in hybridní a plně elektrická varianta vozu. Prozatím se alespoň můžeme podívat na vize toho, jak by vůz asi mohl vypadat.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BMW v roce 2024 přestane v Mnichově vyrábět spalovací motory BMW v roce 2024 přestane v Mnichově vyrábět spalovací motory
Konec spalovacích motorů se podle všeho blíží a automobilka BMW už ohlásila, že s jejich výrobou v mnichovské továrně skončí do roku 2024. Minimálně z poloviny elektrické chce BMW být do roku 2030.
25.10.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Jak funguje spalovací motor? Průhledný motor ve slow-motion videu napoví Jak funguje spalovací motor? Průhledný motor ve slow-motion videu napoví
Možnosti moderních kamer jsou velmi dobré, ale občas je potřeba jim pro netradiční záběry trochu pomoci. Na YouTube se takto objevilo video, které vyřešilo natáčení spalování paliva v motoru jeho průhledným blokem.
25.10.2021, aktualita, Milan Šurkala
Solární karavan Stella Vita dojel do cíle jen na sluneční energii Solární karavan Stella Vita dojel do cíle jen na sluneční energii
Solární karavan Stella Vita nizozemských studentů dojel jen na sluneční energii z Nizozemí až na úplný jih Španělska. Celkově měl ujet téměř 3000 km, nakonec to ale s několika peripetiemi bylo okolo 2000 km. I tak je to ale úspěch.
24.10.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Výměnné stanice baterií NIO se stanou decentralizovanou solární elektrárnou Výměnné stanice baterií NIO se stanou decentralizovanou solární elektrárnou
Automobilka NIO chce rozšířit funkčnost svých stanic pro výměnu akumulátorů svých elektromobilů. Nově budou instalovány solární panely a síť se tak současně stane i decentralizovanou solární elektrárnou.
22.10.2021, aktualita, Milan Šurkala
Software si spletl registrační značku a tričko, řidiči tak hrozila pokuta Software si spletl registrační značku a tričko, řidiči tak hrozila pokuta
Programy nejsou neomylné a pokud je někdo nekontroluje, může dojít k zajímavým situacím. Pár z Velké Británie tak dostal pokutu za jízdu v pruhu pro autobusy, ačkoli v daném místě nikdy nejel. Počítač si totiž spletl nápis s registrační značkou.
20.10.2021, aktualita, Milan Šurkala