www.svetmobilne.cz
>
>

Nová Mazda 6 se má představit začátkem roku 2022 s 6válcem

Nová Mazda 6 se má představit začátkem roku 2022 s 6válcem
, , aktualita
Mazda 6 je na trhu už pěknou řádku let a má za sebou nejeden facelift. Nová generace by se měla představit už dost brzy. Počítá se s příštím rokem a k dispozici bude dokonce i verze s 6válcovými motory.
K oblíbeným
reklama
Automobil střední třídy Mazda 6 se po 10 letech výroby dočká nové generace. Její design by měl vycházet z tvarů konceptu Mazda Vision Coupe z roku 2017 i současných vozů automobilky. Nejnovější zprávy hovoří o tom, že by se novinka měla představit v první polovině roku 2022. Přesněji to zatím není známo.
 
 
Hovoří se o tom, že by vůz měl přejít na pohon zadních kol a pod kapotu se má nastěhovat dokonce i třílitrový řadový šestiválec SkyActiv-X. U 6válců je typická spíše vidlicová koncepce, nicméně řadová I6 není až tak ojedinělá. Tradičním výrobcem takové koncepce je např. BMW. Tento benzinový motor bude kombinován se 48V mild-hybridním systémem a celkovým výkonem okolo 350 koní (257 kW). Zda se ale dostane i do emisně velmi přísné EU, to je zatím otázkou. 6válcový SkyActiv-X se má údajně objevit i v naftové variantě, toto mi ale přijde méně pravděpodobné. Později se má objevit i plug-in hybridní a plně elektrická varianta vozu. Prozatím se alespoň můžeme podívat na vize toho, jak by vůz asi mohl vypadat.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Další prototyp Tesly Cybertruck dostal obří stěrač Další prototyp Tesly Cybertruck dostal obří stěrač
Elektrický pickup Tesla Cybertruck se jen pomalu blíží k sériové výrobě. Ta už měla začít, ale budeme si muset počkat ještě rok. Prototyp vozu se ukázal na dráze a ukázal např. obří stěrač nebo povinná zrcátka.
13.12.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Tesla za letošek vyrobila v Číně už přes 413 tisíc vozů Tesla za letošek vyrobila v Číně už přes 413 tisíc vozů
Šanghajská továrna Tesly automobilce výrazně umožnila navýšit výrobní kapacitu a podle posledních zpráv za prvních 11 měsíců poslala do světa přes 413 vozů. A zdaleka nešlo jen o vozy pro Čínu.
12.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
Renault Zoe získal 0 hvězd v Euro NCAP i kvůli změně metodiky Renault Zoe získal 0 hvězd v Euro NCAP i kvůli změně metodiky
Elektromobil Renault Zoe si před 8 lety odnesl z testů Euro NCAP excelentní 5hvězdičkové hodnocení. Poslední test však vozu nepřinesl ani jednu hvězdičku. Změny na voze i metodice si vybraly svou daň.
10.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
Zkušenosti z testu policejní Tesly Model 3 v Británii jsou pozitivní Zkušenosti z testu policejní Tesly Model 3 v Británii jsou pozitivní
Policejní vozy Tesla dnes nejsou už ničím až tak výjimečným. V Británii vytvořila policejní variantu Modelu 3 přímo sama Tesla a nabídla ji zdejší policii k dlouhodobějšímu testování. Výsledky jsou poměrně pozitivní.
8.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
NIO rozšiřuje možnosti dočasného upgradu velikosti akumulátoru svých EV NIO rozšiřuje možnosti dočasného upgradu velikosti akumulátoru svých EV
Čínská elektromobilka NIO provozuje netradiční projekt Power Swap, kdy si uživatelé mohou místo nabíjení akumulátorů zajet rovnou pro jeho rychlou výměnu. Nově se rozšiřují možnosti volby jiných kapacit pro výměnu.
6.12.2021, aktualita, Milan Šurkala