Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nová generace Moto X to zkusí s modulárními kryty

10.5.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Lenovo bude nejspíš dalším výrobcem, který to zkusí s modulárními smartphony. Čtvrtá generace modelu Moto X by měla nabídnout výměnné zadní kryty, které rozšíří funkce telefonu. K dispozici máme také obrázky telefonu a předpokládanou výbavu obou variant.
LG bylo prvním výrobcem, který se pokusil nabídnout modulární smartphone širšímu spektrum zákazníků. Vlajková loď G5 se ovšem příliš neuchytila a možnosti modularity jsou vskutku omezené. Podobným směrem se chce vydat Lenovo se svou značkou Moto (bývalá Motorola), chystaná čtvrtá generace telefonu Moto X podle uniklých informací nabídne zadní kryty, které umožní rozšiřovat funkce podle toho, co uživatel vyžaduje.

Na zadní straně telefonu nalezneme několik pinů, které slouží právě k účelu modularity. Výrobce by měl nabídnout minimálně šest různých modulů, které bude možné ke smartphonu dokoupit. Údajně se bude jednat o stereo reproduktory, větší baterii, dataprojektor, rozšíření fotoaparátu přinášející optický zoom a xenonový blesk nebo odolný kryt s širokoúhlým objektivem. V ideálním případě by měly další moduly nabídnout i ostatní výrobci, pokud budou mít zájem.
Uniklé rendery nové generace Moto X se setkaly s rozporuplnými reakcemi na design


Nová Moto X podle všeho přijde ve dvou variantách, které budou nejspíš kompatibilní se stejnými moduly. Obě novinky by měly být vybaveny 5,5“ AMOLED displejem, tady ovšem shody končí. Dražší model s interním označením Vector Thin údajně nabídne Quad HD rozlišení, špičkový procesor Qualcomm Snapdragon 820, až 4GB RAM, 32GB interní úložiště a 13MPx fotoaparát s optickou stabilizací obrazu. Tloušťku se snad podařilo snížit jen na 5,2 mm, kapacita baterie proto bude nejspíš činit jen 2 600 mAh.

Levnější varianta, která se zatím ukrývá pod interním označením Vertex, by měla nabídnout Full HD rozlišení, osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 652, až 3GB RAM, 16GB vnitřní úložiště a 16MPx zadní fotoaparát s laserovým i fázovým autofokusem. Tloušťka bude údajně činit 7 mm, což je sice více než u modelu Vector Thin, ale stále se jedná o velmi nízkou hodnotu. Pozitivem by pak měla být větší kapacita baterie, která bude nejspíš činit 3 500 mAh.

K odhalení nových modelů Moto X by mohlo dojít 9. června na akci Lenovo Tech World. To je mnohem dříve, než hovořily předchozí spekulace, které odhadovaly datum představení až na 28. srpna.

Zdroj: Venturebeat.com
reklama