reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nová generace Moto G se pomalu odhaluje

20.4.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Lenovo už dříve přislíbilo, že bude pokračovat v tradici oblíbené a cenově dostupné řady Moto G. V blízké době je očekáváno představení čtvrté generace, která by měla přijít minimálně ve dvou variantách.
Na český trh se teprve v květnu dostane třetí generace smartphonu Moto G, v přibližně stejné době by už ovšem mohl být představen nástupce. Informace o čtvrté generaci už na internet v posledních dnech unikly několikrát, k dispozici tak máme obrázky smartphonu i první náznaky specifikací. Dočkat bychom se navíc měli hned dvou variant, kromě základní Moto G4 to údajně bude také Moto G4 Plus.

Evan Blass, na Twittteru známý jako @evleaks, už zveřejnil render připravovaného telefonu. Kromě něj se na světlo světa dostaly také fotografie ukazující zařízení v reálných podmínkách a dokonce video, které ale bylo vzápětí smazáno. Z obrázků je patrné, že základní designová filozofie byla zachována, přece jenom ovšem došlo k poměrně výrazným změnám.

Pod displejem, kde se u současné generace Moto G nachází hlasitý reproduktor, bychom měli najít čtečku otisků prstů v neobvyklém čtvercovém tvaru. Zatím není jasné, zda bude zároveň sloužit jako domovské tlačítko. Upraven byl také pás okolo fotoaparátu, který nově není tak dlouhý, ale na druhou stranu výrazněji vystupuje ze zadního krytu.

V případě materiálů bude mít hlavní slovo nejspíš opět plast, ze kterého bude zhotoven zadní kryt. Ten by navíc mohl být opět výměnný, což už se u dnešních telefonů moc často nevidí. Okraje Moto G4 vypadají na obrázcích jako kovové, ale klidně může jít o plastovou imitaci. Na smartphonu chybí logo Lenova, na zadní straně se opět nachází jen logo Motoroly.

V oblasti výbavy tohoto zatím příliš mnoho nevíme, zatím musíme čerpat pouze z informací od jednoho z prodejců, který neudržel informace o nové generaci Moto G v tajnosti. Pokud jsou údaje správné, měl by být telefon vybaven 5,5“ displejem, smartphony se tedy od poměrně kompaktního modelu (první generace měla 4,7“ displej) posunuje stále blíže kategorii phabletů.

Poměrně překvapivé je to, že minimálně podle údajů už zmíněného prodejce by verze Moto G i Moto G Plus měly mít stejně velký displej. Zatím jediným známým rozdílem je rozlišení zadního fotoaparátu, které činí 13 MPx u základní, respektive 16 MPx u „plusové“ varianty“. Telefony by se mohly teoreticky odlišovat třeba velikostí RAM nebo kapacitou baterii, to už se ale dostáváme k čirým spekulacím.

Čtvrtá generace Moto G by měla přijít s 16GB interním úložištěm, které bude s největší pravděpodobností rozšiřitelné pomocí micro SD karty. K dostání budou minimálně dvě barevné verze, a to černá a bílá, jak už jsme ovšem zmínili výše, očekávána je možnost výměnného zadního krytu. Unikly také ceny, které by měly činit 239 eur (6 500 Kč) u Moto G a 279 eur (7 500 Kč) v případě Moto G Plus.

Na evropské trhy by se novinka měla dostat už začátkem května, k samotnému představení tedy nejspíš dojde už velmi brzy. V blízké době se očekává také odhalení nové generace ještě cenově dostupnějšího telefonu Moto E, který by měl přijít s procesorem od MediaTeku (podrobnosti si můžete přečíst v našem článku).

Zdroj: Gsmarena.com, Winfuture.de
reklama
reklama
reklama