Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nová generace Apple Watch je nejspíš za dveřmi: v čem bude lepší?

15.8.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Apple si nejspíš připravuje místo pro druhou generaci svých chytrých hodinek. V americké verzi oficiálního obchodu začínají být pomalu nedostupné některé verze Apple Watch. Nového modelu se snad dočkáme v září.
I přes množství negativní kritiky, která směřuje především k hranatému designu, jsou Apple Watch nejprodávanějšími chytrými hodinkami. A dokonce drží celý trh s tímto typem příslušenství, což dokazují i poslední prodejní výsledky. Na podzim se s největší pravděpodobností na trh dostane nová generace Apple Watch, k jejímu představení by mohlo dojít v září spolu s iPhony 7. Brzkému příchodu nasvědčuje i situace v americkém internetovém obchodě Apple.com, na kterou upozornil web 9to5mac.com.

I přes snižující se poptávku začíná být čím dál tím více variant Apple Watch vyprodáno. Týká se to modelů se sportovními, nerezovými i koženými náramky. Výrobce si tak nejspíš začíná dělat místo ve skladech pro novou generaci svých hodinek. České verze e-shopu se to zatím netýká, až na výjimky jsou tam všechny varianty skladem. A co je vůbec očekáváno od nové generace Apple Watch? Se změnami designu se příliš nepočítá, ty by měly být pouze kosmetického rázu. Zapomenout tedy můžeme na kulatý displej ve stylu hodinek s Android Wear, americký výrobce nejspíš zůstane věrný ne tak působivému, ale v některých ohledech možná praktičtějšímu hranatému displeji.

Mělo by ovšem dojít ke zdokonalení voděodolnosti, ke změnám údajně dojde také v případě použitých vnitřních komponentů – spekuluje se o výkonnějším procesoru a přidání GPS i barometru, takže hodinky budou ještě nezávislejší na iPhonu. Jeden zdroj dokonce hovoří i o podpoře mobilních sítí, ale té se nejspíš u Apple Watch dočkáme až v následujících letech.

Zdroj: 9to5mac.com
reklama