Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Notebook od Xiaomi se může objevit do měsíce

18.6.2016, Jan Pánek, aktualita
Xiaomi už dávno není známo jen chytrými telefony, ale i přístroji pro chytrou domácnost. Nyní chce zřejmě vstoupit na trh s notebooky a cílem nemá být nic menšího než konkurovat samotnému Applu.
Čínská společnost Xiaomi má plánu přijít na trh s notebookem, o tom se spekuluje už notnou dobu. Podle úniků by však měl být nový notebook představen v průběhu jednoho měsíce. To znamená, že by měl být na trhu v létě.

Očekává se, že Xiaomi představí špičkový notebook za velmi příznivou cenu. Nový notebook má být konkurencí pro Apple, z čehož se dá usuzovat, že nabídne celokovové šasi, tenké tělo a displej s vysokým rozlišením.

Uniknuté specifikace prozrazují, že by se úhlopříčka displeje měla pohybovat mezi 12,5" až 13,3". Procesor by měl být od Intelu a nejspíše se bude jednat o model z řady i3 nebo i5. A konečně cena, podle spekulací má nový notebook stát přes 10.000 Kč bez DPH.

Pokud by se mělo Xiaomi postarat o revoluci, cena v ČR včetně daně by se měla zastavit pod hranicí 15.000 Kč. Xiaomi není jedinou konkurencí Applu, konkuruje mu například Asus. S kovovým tělem a obdobnými parametry jako Apple nabízí notebooky okolo 20.000 Kč.

V cenové relaci nad 20.000 Kč se již nachází mnoho zajímavých ultrabooků, které mohou Applu konkurovat. Pokud by tedy mělo Xiaomi přijít s opravdu velkým cenovým skokem, mělo by se jednat aspoň o zhruba 5.000 Kč v porovnání s konkurencí Applu. Samotné notebooky od Applu stojí od 25.000 Kč výše. Taková cena by byla pochopitelně pro notebook od Xiaomi smrtící.

Zdroje: mobipicker.com, gizmochina.com
reklama