Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Notebook od Xiaomi snad dostane procesor Skylake, představen má být ještě tento měsíc

18.7.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Zdá se, že několikaleté čekání na první notebook od značky Xiaomi se blíží ke konci. Koncem července by mohlo být zařízení konečně představeno, na internetu se navíc objevily údajné hardwarové parametry této novinky.
O notebooku s logem Xiaomi se mluví už několik let, ale zatím vždy vše skončilo u spekulací. V posledních týdnech se však objevují více informací, které jsou navíc konkrétnější. S největší pravděpodobností se tedy opravdu dočkáme notebooku od slavného čínského výrobce, a to dost možná ještě tento měsíc. Jako nejpravděpodobnější datum představení je totiž uváděn 27. červenec 2016, kdy Xiaomi pořádá tiskovou konferenci. A adepty na nově představená zařízení nejsou jen smartphony Mi Note 2 a Redmi Note 4, ale právě také nový přenosný počítač. Jeho design zatím zůstává zahalen tajemstvím, obvykle si jej ale fanoušci představují jako napodobeninu Macbooku od Applu, a to včetně celokovového šasi. Nedávno se sice na internetu objevil údajný obrázek připravovaného produktu (viz níže), ale nad jeho pravostí se vedou diskuze.
Bude notebook od Xiaomi vypadat nějak takhle?


Dlouho nejistá zůstávala také hardwarová výbava, i když ohledně ní teď máme trochu jasněji. Tedy v případě, že budeme věřit čínskému zdroji, který publikoval několik fotografií prozrazujících některé klíčové parametry. Notebook by měl být dostupný v jedenácti- i třináctipalcové variantě, přičemž u druhé jmenované byl podle všeho potvrzen 12,5“ panel s Full HD rozlišením a absence dotykového ovládání. Nejspíš se nepotvrdí předchozí spekulace, že výrobce použije kvůli nízké ceně procesory Intel Atom. Místo toho by mělo být zařízení poháněno dvoujádrovým procesorem Intel Core i7-6500U šesté generace na architektuře Skylake, který má takt až 2,5 GHz (v Turbo režimu 3,0 GHz) a navržený tepelný výkon 15 W. Chybět by neměla integrovaná grafika Intel HD 520 ani 8GB operační paměť.

Nutno ovšem dodat, že zařízení může být klidně dostupné ve více konfiguracích, přičemž odhalené parametry by mohly patřit té nejvyšší. Na těle notebooku údajně nalezneme reversibilní port USB Type-C, který by měl sloužit také k nabíjení, přičemž nabíječka má nejspíš stejné parametry jako u Huawei Matebooku (65W/20V/3,25A). Očekávána je rovněž technologie rychlého nabíjení. A aby nebyla řeč jen o hardwaru, byl odhalen také použitý operační systém, kterým není nic jiného než Windows 10 od Microsoftu. Cena zatím odhalena nebyla, ale očekávání jsou taková, že Xiaomi svůj výrobek opět nabídne levněji než konkurence.

Zdroj: Gizmochina.com
reklama