Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nokii 8.2 ukáže James Bond, Nokia 5.3 nabídne čtyři foťáky

8.3.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Tento měsíc by mělo být představeno několik nových smartphonů Nokia. Mezi nimi zajímavě vybavený model střední třídy Nokia 5.3 (5.2) a Nokia 8.2, vůbec první model této značky s 5G. Poprvé se nejspíš ukázala v traileru na nový film No Time To Die.
Ve čtvrtek 19. března uspořádá společnost HMD Global, která vlastní licenci na značku Nokia, tiskovou konferenci v Londýně. Původně měla mít svou akci již koncem února na barcelonském veletrhu MWC 2020, ale ten byl zrušen kvůli epidemii koronaviru. Zatím není jasné, zda podobný osud nepotká i náhradní tiskovku v britské metropoli, ale nové telefony snad budou představeny za každých okolností – i kdyby akce měla být přenášena pouze online. K očekávaným hostům patří levný smartphone Nokia 1.3 a zástupce střední třídy Nokia 5.3, která byla ještě donedávna neoficiálně označována jako Nokia 5.2. Dále se můžeme těšit na Nokii 8.2 5G, naopak vlajková loď Nokia 9.2 PureView se nejspíš představí až někdy později v průběhu roku.
 
 
Nokia 5.3 by měla přinést zadní modul se čtyřmi fotoaparáty (o rozlišení 16 + 5 + 8 + 8 MPx), i když jejich funkce zatím neznáme. Můžeme ovšem předpokládat, že vedle hlavního snímače nabídne telefon třeba ještě širokoúhlý foťák. Zajímavé je i samotné designové řešení, neboť objektivy byly kruhově uspořádány s LED bleskem uprostřed. O žádného drobečka přitom nepůjde, neboť přední stranu by měl zabírat 6,55" displej s poměrem stran 18,5:9. O pohon se podle dat z benchmarku postará procesor Snapdragon 660 či 665, který doplní 3GB až 6GB RAM a maximálně 64GB vnitřní úložiště (podle konkrétní varianty). Posledním známým parametrem je kapacita baterie 4 000 mAh.
 
 
Daniel Craig jako James Bond a údajná Nokia 8.2 5G
 
Nokia 8.2 zůstává o něco tajemnějším zařízením. S jistotou víme, že půjde o první telefon této značky s podporou sítí 5G. Navíc si zahraje v nové bondovce No Time To Die (Není čas zemřít), která byla ovšem kvůli koronaviru odložena na listopad. James Bond sice obvykle používá telefony Sony, ale tentokrát nejspíš udělá výjimku. Nokia 8.2 nebude vlajkovou lodí, ale spíše zástupcem vyšší střední třídy. do vínku proto patrně dostane procesor Snapdragon 765 a nikoliv třeba nejvýkonnější Snapdragon 865. Zbytek specifikací zatím zůstává zahalen tajemstvím.
 
Zdroj: Notebookcheck.com (1, 2)


reklama