Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nokia vybavená Androidem 7.0 byla zahlédnuta v benchmarku

3.10.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Koncem letošního roku končí smlouva mezi Microsoftem a Nokií, takže se finský výrobce bude moct vrátit na trh se smartphony. Očekáváno je hned několik zařízení, jedno z nich se nedávno objevilo v databázi Geekbench.
Jsou to už dva roky, co byla mobilní divize Nokie prodána Microsoftu. Od té doby provedla legendární finská společnost restrukturalizaci a koncem letošního roku se vrátí na trh se smartphony. Výrobu bude mít na starosti nedávno vzniklá společnost HMD, která je přidružena k Nokii a bude spolupracovat s FIH Mobile patřící Foxconnu. Poslední čtvrtletí roku 2016 si firma nevybrala náhodou, právě v tomto období totiž končí platnost smlouvy s Microsoftem, která Nokii znemožňovala nabízet vlastní telefony. Sám šéf prozradil, že Nokia pracuje na třech až čtyřech nových zařízeních, konkrétně smartphonech i tabletech. Všechny budou disponovat operačním systémem Android od Googlu.

Dvojice modelů se po stránce výbavy patrně zařadí ke špičce, vybavena bude kupříkladu procesorem Qualcomm Snapdragon 820, který se dříve objevil třeba v HTC 10, LG G5 nebo Xiaomi Mi 5. Minimálně jedna novinka ovšem zamíří do vod cenově dostupnějších zařízení. Nasvědčuje tomu záznam v databázi výsledků benchmarku Geekbench, kde se přístroj objevil pod označením Nokia D1C. Testem prošel hned několikrát s maximálním výsledkem 3 229 bodů. O výbavě toho zatím moc nevíme s výjimkou osmijádrového procesoru Qualcomm Snapdragon 430 na frekvenci 1,4 GHz, 3GB RAM a Androidu 7.0 Nougat.
Nokia D1C v databázi Geekbench


Není tedy pochyb o tom, že smartphone či tablet bude patřit do nižší až střední třídy. Otazník zatím visí mimo jiné nad cenovou politikou. Nokia by si u svých budoucích zařízení mohla zkusit nechat zaplatit „za značku“, stejně tak by mohla zvolit rozumnou cenu, aby dokázala zaujmout oproti konkurenci.

Zdroj: Gsmarena.com
reklama