www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Nokia už zase míří na dno, prodeje telefonů od HMD Global klesají

Nokia už zase míří na dno, prodeje telefonů od HMD Global klesají
, , aktualita
Společnost HMD Global nemůže moc slavit. Pokouší se o návrat značky Nokia na výsluní, ale poslední čtvrtletí spíše ukazují, že Nokia už poněkolikáté zamíří na ke dnu. Prodeje se totiž dramaticky snižují.
K oblíbeným
reklama
Nokia to nemá lehké. Kdysi slavná značka zaspala příchod smartphonů a nepomohlo ji ani vedení pod Microsoftem. Platforma sice chvíli vypadala docela slibně, ale nakonec neustála tlak telefonů s Androidem a iOSem. Pod vedením HMD Global a přechodu k Androidu to vypadalo, že svítá na lepší časy a od konce roku 2017 se až do poloviny roku 2019 držely prodeje značky mezi 4 až 5 milionů kusů za čtvrt roku (s výjimkou Q1/19 s pouhými 3,1 miliony kusů).
 
Nokia 8.3
 
Bohužel poslední pozitivní čtvrtletí bylo Q2/19 se 4,8 miliony kusů. Q3/19 už kleslo na 3,8 milionu, což je o rovný milion. Další milion si ukrojilo Q4/19 (2,8 milionu kusů) a za poslední čtvrtletí (Q1/20) se prodeje propadly dokonce o více než jeden milion, takže výsledné číslo je pouhých 1,7 milionu kusů, nejhorší výsledek od poloviny roku 2017. Nokia tak jako značka  spadla z 9. až na 13. pozici.
 
Prodeje telefonů Nokia
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple iPhone 11 se stal nejprodávanějším telefonem, nahradil iPhone XR Apple iPhone 11 se stal nejprodávanějším telefonem, nahradil iPhone XR
Analytická společnost Omdia provedla další průzkum, který říká, že za první čtvrtletí letošního roku se stal nejprodávanějším smartphonem Apple iPhone 11. Ten na této pozici vystřídal svého předchůdce iPhone XR.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tesla snižuje ceny svých aut až o 5000 USD Tesla snižuje ceny svých aut až o 5000 USD
Tesla konečně může začít vyrábět, a aby podpořila prodeje na zpomaleném americkém trhu, přistoupila k nemalým slevám na své automobily. Ceny jednotlivých vozů klesly v některých případech až o 5000 USD.
27.5.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Exynos 880: nový mobilní procesor pro střední třídu s 5G Samsung Exynos 880: nový mobilní procesor pro střední třídu s 5G
Pro telefony střední třídy má Samsung nový mobilní procesor Exynos 880. Ten podporuje také moderní 5G datové připojení a umí ho i kombinovat se 4G. Nechybí ani NPU pro zpracování algoritmů umělé inteligence.
27.5.2020, aktualita, Milan Šurkala
Garmin Quatix 6X Solar: chytré hodinky se solárním nabíjením Garmin Quatix 6X Solar: chytré hodinky se solárním nabíjením
Garmin představil další chytré hodinky, které se dokáží nabíjet i pomocí sluneční energie. Jde o Quatix 6X Solar a díky solárnímu panelu mohou prodloužit výdrž svého akumulátoru o další 3 dny provozu.
22.5.2020, aktualita, Milan Šurkala
Volvo představilo elektrické SUV XC40 Recharge na 14minutovém videu Volvo představilo elektrické SUV XC40 Recharge na 14minutovém videu
Volvo už brzy uvede na trh své první plně elektrické SUV XC40 Recharge. Necelých 4,5 metrů dlouhý vůz dostane 78kWh akumulátor a zvládne ujet až 400 km na jedno nabití. Automobilka ho nyní představuje na delším videu.
22.5.2020, aktualita, Milan Šurkala