www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Nokia už zase míří na dno, prodeje telefonů od HMD Global klesají

Nokia už zase míří na dno, prodeje telefonů od HMD Global klesají
, , aktualita
Společnost HMD Global nemůže moc slavit. Pokouší se o návrat značky Nokia na výsluní, ale poslední čtvrtletí spíše ukazují, že Nokia už poněkolikáté zamíří na ke dnu. Prodeje se totiž dramaticky snižují.
K oblíbeným
reklama
Nokia to nemá lehké. Kdysi slavná značka zaspala příchod smartphonů a nepomohlo ji ani vedení pod Microsoftem. Platforma sice chvíli vypadala docela slibně, ale nakonec neustála tlak telefonů s Androidem a iOSem. Pod vedením HMD Global a přechodu k Androidu to vypadalo, že svítá na lepší časy a od konce roku 2017 se až do poloviny roku 2019 držely prodeje značky mezi 4 až 5 milionů kusů za čtvrt roku (s výjimkou Q1/19 s pouhými 3,1 miliony kusů).
 
Nokia 8.3
 
Bohužel poslední pozitivní čtvrtletí bylo Q2/19 se 4,8 miliony kusů. Q3/19 už kleslo na 3,8 milionu, což je o rovný milion. Další milion si ukrojilo Q4/19 (2,8 milionu kusů) a za poslední čtvrtletí (Q1/20) se prodeje propadly dokonce o více než jeden milion, takže výsledné číslo je pouhých 1,7 milionu kusů, nejhorší výsledek od poloviny roku 2017. Nokia tak jako značka  spadla z 9. až na 13. pozici.
 
Prodeje telefonů Nokia
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
MediaTek Dimensity 900 přináší 6nm technologii a 5G MediaTek Dimensity 900 přináší 6nm technologii a 5G
MediaTek uvádí další 6nm mobilní procesor. Jde o 8jádrový model Dimensity 900 5G, který přináší vyšší efektivitu i možnost využívat agregace dvou 5G sítí. Podporovány mají být displeje s obnovovací frekvencí až 120 Hz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Asus uvedl kompaktní Zenfone 8 a ZenFone 8 Flip s otočným fotoaparátem Asus uvedl kompaktní Zenfone 8 a ZenFone 8 Flip s otočným fotoaparátem
Asus uvádí dva nové telefony do své řady Zenfone 8. Základní model s relativně kompaktními rozměry a Zenfone 8 Flip s otočným fotoaparátem. Stejnými moduly tak můžete fotit klasicky dozadu i selfie dopředu.
14.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla Model S Jamese Maye: po Fordu další kuriózně vybité EV na nabíječce Tesla Model S Jamese Maye: po Fordu další kuriózně vybité EV na nabíječce
Vypadá to, že nejen Ford Mustang Mach-E je elektromobilem, který může mít problém s vybitým akumulátorem, přestože by k tomu nemělo dojít. James May známý z TopGearu a The Grand Tour kvůli podobnému problému muset rozebrat část své Tesly.
14.5.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů
DxOMark známe především v oblasti vyhodnocování kvality snímačů digitálních fotoaparátů i telefonů. Nyní se ale dostalo na další kategorii, a tou jsou akumulátory smartphonů. Nově budeme mít bodové hodnocení nejen výdrže.
11.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class
Automobilka Mercedes-Benz představila koncept elektrického vanu EQT. Ten má být jakýmsi předobrazem nové T-Class, kompaktnější varianty k oblíbené V-Class. Pojmout má až sedm pasažérů a nabídnout jim luxusní svezení.
11.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář