Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nokia představí další dva tlačítkové mobily

30.6.2017, Jáchym Šlik, aktualita
okia se sice v současné době soustředí především na Android, ale nezapomíná ani na tlačítkové telefony bez plnohodnotného operačního systému. V certifikační databázi se objevily nástupci modelů Nokia 105 a 130.
Hitem posledních měsíců je moderní verze Nokie 3310, která však patrně není posledním tlačítkovým mobilem této legendární značky. Nokia připravuje v současné době minimálně dva nové modely, které byly objeveny v čínské databázi pro certifikaci telekomunikačních zařízení TENAA. Telefony mají interní označení TA-1010 a TA-1017, ale to zcela jistě nebudou finální názvy, pod kterými se novinky dostanou na pulty obchodů. Spekuluje se, že půjde o nástupce aktuálně prodávaných modelů Nokia 105 a Nokia 130.

 
V obou případech můžeme očekávat velmi levné mobily, které splní převážně základní požadavky, jako je telefonování a posílání SMS. Vhodné tak mohou být například pro děti či seniory, nebo zkrátka pro ty uživatele, kteří nepotřebují mobil k ničemu jinému a nechtějí za něj utratit více než pár stokorun. Připravované Nokie mohou dobře posloužit také jako doplněk ke smartphonu, respektive záložní telefon. Svému určení a extrémně nízké ceně bude podle dostupných fotografií odpovídat také design.
 
Telefony mají mít plastová těla a na přední straně malý barevný nedotykový displej spolu s numerickou klávesnicí. Všimnout si můžeme výrazně zaobleného designu, takže by telefony mohly dobře padnout do ruky. TA-1010, tedy údajný nástupce Nokie 105, dokonce postrádá také fotoaparát. Záda telefonu jsou tedy s výjimkou vertikálně orientovaného loga zcela prázdná. Nabídka bude zahrnovat minimálně dvě barevné varianty, a to černou a bílou. Zadní kryt bude s největší pravděpodobností odnímatelný, takže uživatel bude moci jednoduše vyměnit baterii.

 
Pravděpodobný nástupce Nokie 130 nabídne navíc zadní fotoaparát, jeho rozlišení však nebude příliš vysoké a navíc patrně postrádá přisvětlovací diodu. Pod objektivem potom můžeme vidět ještě mřížku hlasitého reproduktoru. Oba mobily si možná vystačí s 2G, internetové připojení by zde v takovém případě bylo spíše jen pro nouzové účely. Velmi pravděpodobně ovšem budou k dostání Dual SIM varianty. Obě tlačítkové novinky jsou postaveny na platformě Series 30+.
 
reklama