www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Nokia 8 propadla v testu fotoaparátu DxOMark

Nokia 8 propadla v testu fotoaparátu DxOMark
, , aktualita
Nokia 8 si z fotografického benchmarku DxOMark odnesla pouhých 68 bodů, což je na vlajkovou loď opravdu ostudný výsledek. Vadila hlavně kvalita nahrávání videa, při focení nepomohl ani duální fotoaparát s logem Zeiss.
reklama
DxOMark je známý fotografický benchmark, ve kterém nejsou testovány jen profesionální fotoaparáty, ale ve své vlastní kategorii také smartphony. Výrobci přitom usilují o pokoření „stovky“, od které není několik modelů zase tak daleko. Google Pixel 2 získal v loňském roce 98 bodů, o bod méně si potom vysloužil Apple iPhone X nebo Huawei Mate 10 Pro. Nyní testem prošel první smartphone od HMD Global, a to rovnou vlajková loď Nokia 8. Při pohledu na papírové specifikace bychom mohli předpokládat, že se tento telefon zařadí k fotografické špičce. Na zadní straně totiž nalezneme duální fotoaparát kombinující dva 13MPx snímače. První je barevný a disponuje optickou stabilizací obrazu, druhý potom černobílý. Velikou důvěru vzbuzuje také logo slavného výrobce optiky Zeiss.
 
 
Jak však dokazuje Nokia 8, při výběru fotomobilu bychom neměli dávat jen na papírové parametry a nejrůznější technologie, kteří výrobci rádi přechvalují. V DxOMark byl fotoaparát tohoto modelu oceněn jen 72 body, což je na high-endový smartphonu opravdu ostudný výsledek. V případě statických fotografií si Nokia 8 vysloužila 72 bodů, přičemž se líbila expozice a vyvážení bílé za všech podmínek, v režimu HDR potom také poměrně dobrý dynamický rozsah. Převažují však negativní body. Recenzenti za všech podmínek zaznamenali nízkou úroveň detailů, vysokou úroveň šumu a barevné stínování. Směrem k okrajům se znatelně snižovala ostrost snímků, při zvětšení byla vidět silná ztráta detailů.
 
 
Celkové hodnocení Nokie 8 však srazila kvalita videa, za kterou telefon získal pouhých 62 bodů. Odborníci pochválili jen dobré vykreslování barev a přesnou expozici, ale jen za jasného osvětlení a v interiéru. Za všech podmínek byla naopak zaznamenána nízká úroveň detailů a velmi omezený dynamický rozsah, při poklesu osvětlení se potom přidalo ještě špatně fungující automatické ostření. Při změnách světelného zdroje nešlo přehlédnout nestabilní viditelné kroky expozice, během nahrávání v ruce zase video trpělo deformací objektů. Pokud tedy sháníte smartphone s kvalitními fotografickými funkcemi, nebude nejspíš Nokia 8 ideální volbou. Za danou cenu se jistě dají sehnat lepší fotomobily.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla Model 3 diskvalifikována z 2. místa za neschválené "palivo" Tesla Model 3 diskvalifikována z 2. místa za neschválené "palivo"
Cameron Rogers dokázal na nedávném závodu Global Time Attack Super Lap získat s Teslou Model 3 výborné 2. místo. Z vítězného pódia jej ale posléze vyhodili, neboť použil neschválené palivo, elektřinu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Honor 10 Lite odhaluje svůj vzhled i první parametry Honor 10 Lite odhaluje svůj vzhled i první parametry
Honor 10 Lite by sice měl být oficiálně představen až příští týden, ale to nejdůležitější o tomto smartphonu jsme se dozvěděli už dnes. Půjde o cenově dostupný model se skleněným tělem v oblíbených gradientních barvách.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Jaké smartphony podporují rychlé nabíjení Quick Charge 4.0/4+? Jaké smartphony podporují rychlé nabíjení Quick Charge 4.0/4+?
Smartphonů, které můžete bleskurychle nabíjet prostřednictvím technologie Quick Charge 4.0 nebo 4+ od Qualcommu, na trhu pomalu přibývá. Podívejte se, zda se v seznamu nenachází i váš vyhlédnutý model. Průběžně doplňováno.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Volkswagen umožní odemknout auto pomocí Siri Volkswagen umožní odemknout auto pomocí Siri
Volkswagen rozšířil svou službu Car-Net o podporou asistentky Apple Siri. K ovládání některých funkcí, jako je odemknutí vozidla nebo zjištění stavu paliva, tedy budou stačit hlasové povely. Zatím novinka funguje pouze v USA.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Black Friday 2018: kde ušetříte za nový smartphone? Black Friday 2018: kde ušetříte za nový smartphone?
Slevové akce v rámci Black Friday jsou často jen trikem na zákazníky, ale někdy se dá při nákupu ušetřit slušná suma. Podívali jsme se do nabídek největších českých e-shopů a vybrali pro vás atraktivní slevy na mobilní telefony.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik