www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Nokia 8 propadla v testu fotoaparátu DxOMark

Nokia 8 propadla v testu fotoaparátu DxOMark
, , aktualita
Nokia 8 si z fotografického benchmarku DxOMark odnesla pouhých 68 bodů, což je na vlajkovou loď opravdu ostudný výsledek. Vadila hlavně kvalita nahrávání videa, při focení nepomohl ani duální fotoaparát s logem Zeiss.reklama
DxOMark je známý fotografický benchmark, ve kterém nejsou testovány jen profesionální fotoaparáty, ale ve své vlastní kategorii také smartphony. Výrobci přitom usilují o pokoření „stovky“, od které není několik modelů zase tak daleko. Google Pixel 2 získal v loňském roce 98 bodů, o bod méně si potom vysloužil Apple iPhone X nebo Huawei Mate 10 Pro. Nyní testem prošel první smartphone od HMD Global, a to rovnou vlajková loď Nokia 8. Při pohledu na papírové specifikace bychom mohli předpokládat, že se tento telefon zařadí k fotografické špičce. Na zadní straně totiž nalezneme duální fotoaparát kombinující dva 13MPx snímače. První je barevný a disponuje optickou stabilizací obrazu, druhý potom černobílý. Velikou důvěru vzbuzuje také logo slavného výrobce optiky Zeiss.
 
 
Jak však dokazuje Nokia 8, při výběru fotomobilu bychom neměli dávat jen na papírové parametry a nejrůznější technologie, kteří výrobci rádi přechvalují. V DxOMark byl fotoaparát tohoto modelu oceněn jen 72 body, což je na high-endový smartphonu opravdu ostudný výsledek. V případě statických fotografií si Nokia 8 vysloužila 72 bodů, přičemž se líbila expozice a vyvážení bílé za všech podmínek, v režimu HDR potom také poměrně dobrý dynamický rozsah. Převažují však negativní body. Recenzenti za všech podmínek zaznamenali nízkou úroveň detailů, vysokou úroveň šumu a barevné stínování. Směrem k okrajům se znatelně snižovala ostrost snímků, při zvětšení byla vidět silná ztráta detailů.
 
 
Celkové hodnocení Nokie 8 však srazila kvalita videa, za kterou telefon získal pouhých 62 bodů. Odborníci pochválili jen dobré vykreslování barev a přesnou expozici, ale jen za jasného osvětlení a v interiéru. Za všech podmínek byla naopak zaznamenána nízká úroveň detailů a velmi omezený dynamický rozsah, při poklesu osvětlení se potom přidalo ještě špatně fungující automatické ostření. Při změnách světelného zdroje nešlo přehlédnout nestabilní viditelné kroky expozice, během nahrávání v ruce zase video trpělo deformací objektů. Pokud tedy sháníte smartphone s kvalitními fotografickými funkcemi, nebude nejspíš Nokia 8 ideální volbou. Za danou cenu se jistě dají sehnat lepší fotomobily.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
WhatsApp Business: nová aplikace pro firmy WhatsApp Business: nová aplikace pro firmy
WhatsApp vydal na vybraných trzích svou novou aplikaci zaměřenou na menší firmy a podnikatele, kteří jejím prostřednictvím mohou snáze komunikovat se svými zákazníky. V čem se WhatsApp Business liší?
20.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
MWC 2018: Místo LG G7 vylepšené LG V30 s umělou inteligencí? MWC 2018: Místo LG G7 vylepšené LG V30 s umělou inteligencí?
Okolo nové vlajkové lodi LG se stále něco děje. Výrobce měl vývoj vrátit na začátek, navíc podle nové strategie má být nový model představen až ve chvíli, kdy bude potřeba. Na MWC 2018 bychom se místo toho měli dočkat vylepšeného LG V30.
20.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Tesla a Apple mají nejhorší koncepci autopilotů, vede GM Tesla a Apple mají nejhorší koncepci autopilotů, vede GM
Navigant srovnal technologie autonomních vozidel od 19 různých výrobců. Fanoušky společností Tesla a Apple jistě nepotěší, že řešení těchto dvou firem byla nejhorší. Naopak ti nejlepší předbíhají dobu.
19.1.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Samsung Galaxy A8 (2018) přicestoval na český trh. Jaká je cena? Samsung Galaxy A8 (2018) přicestoval na český trh. Jaká je cena?
Samsung přináší na český trh před měsícem představený model střední třídy Galaxy A8. Mezi jeho přednosti patří voděodolnost, displej 18,5:9 s tenkými rámečky a duální přední fotoaparát. Zrovna levný však smartphone není.
19.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Fuchsia OS: podívejte se, jak vypadá nový systém od Googlu Fuchsia OS: podívejte se, jak vypadá nový systém od Googlu
Už delší dobu se mluví o třetím operačním systému od Googlu s názvem Fuchsia. Dosud nebyl oficiálně oznámen ani není jasné jeho určení, redaktor webu Ars Technica však systém spustil na svém Pixelbooku a podělil se s námi o své dojmy.
19.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik