www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Nokia 8 propadla v testu fotoaparátu DxOMark

Nokia 8 propadla v testu fotoaparátu DxOMark
, , aktualita
Nokia 8 si z fotografického benchmarku DxOMark odnesla pouhých 68 bodů, což je na vlajkovou loď opravdu ostudný výsledek. Vadila hlavně kvalita nahrávání videa, při focení nepomohl ani duální fotoaparát s logem Zeiss.
reklama
DxOMark je známý fotografický benchmark, ve kterém nejsou testovány jen profesionální fotoaparáty, ale ve své vlastní kategorii také smartphony. Výrobci přitom usilují o pokoření „stovky“, od které není několik modelů zase tak daleko. Google Pixel 2 získal v loňském roce 98 bodů, o bod méně si potom vysloužil Apple iPhone X nebo Huawei Mate 10 Pro. Nyní testem prošel první smartphone od HMD Global, a to rovnou vlajková loď Nokia 8. Při pohledu na papírové specifikace bychom mohli předpokládat, že se tento telefon zařadí k fotografické špičce. Na zadní straně totiž nalezneme duální fotoaparát kombinující dva 13MPx snímače. První je barevný a disponuje optickou stabilizací obrazu, druhý potom černobílý. Velikou důvěru vzbuzuje také logo slavného výrobce optiky Zeiss.
 
 
Jak však dokazuje Nokia 8, při výběru fotomobilu bychom neměli dávat jen na papírové parametry a nejrůznější technologie, kteří výrobci rádi přechvalují. V DxOMark byl fotoaparát tohoto modelu oceněn jen 72 body, což je na high-endový smartphonu opravdu ostudný výsledek. V případě statických fotografií si Nokia 8 vysloužila 72 bodů, přičemž se líbila expozice a vyvážení bílé za všech podmínek, v režimu HDR potom také poměrně dobrý dynamický rozsah. Převažují však negativní body. Recenzenti za všech podmínek zaznamenali nízkou úroveň detailů, vysokou úroveň šumu a barevné stínování. Směrem k okrajům se znatelně snižovala ostrost snímků, při zvětšení byla vidět silná ztráta detailů.
 
 
Celkové hodnocení Nokie 8 však srazila kvalita videa, za kterou telefon získal pouhých 62 bodů. Odborníci pochválili jen dobré vykreslování barev a přesnou expozici, ale jen za jasného osvětlení a v interiéru. Za všech podmínek byla naopak zaznamenána nízká úroveň detailů a velmi omezený dynamický rozsah, při poklesu osvětlení se potom přidalo ještě špatně fungující automatické ostření. Při změnách světelného zdroje nešlo přehlédnout nestabilní viditelné kroky expozice, během nahrávání v ruce zase video trpělo deformací objektů. Pokud tedy sháníte smartphone s kvalitními fotografickými funkcemi, nebude nejspíš Nokia 8 ideální volbou. Za danou cenu se jistě dají sehnat lepší fotomobily.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung představil 5G Exynos Modem 5100 Samsung představil 5G Exynos Modem 5100
Samsung je vedle Intelu, Qualcommu a dalších jednou ze společností, která chce prorazit na trhu 5G modemů. Výsledkem je tak nový Exynos Modem 5100, který má být prvním, jenž splňuje všechny 3GPP Rel.15 standardy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google Coach bude novým AI asistentem pro fitness Google Coach bude novým AI asistentem pro fitness
Zákulisní informace naznačují, že společnost Google chystá nového asistenta pro cvičení a živý zdravotní styl obecně. Aplikace se patrně bude jmenovat Google Coach a pomůže i se návrhy na vyváženou stravu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Cenu EISA 2018-2019 získal Huawei P20 Pro, Honor 10 i Nokia 7 Plus Cenu EISA 2018-2019 získal Huawei P20 Pro, Honor 10 i Nokia 7 Plus
Prestižní odborná ocenění EISA Awards pro letošní rok našly své majitele. Spokojen může být Huawei, který uspěl hned ve dvou kategoriích a s prázdnou neodešla ani Nokia. Naopak odborné recenzenty letos neoslovil Samsung.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Android Pie Go Edition pro levné smartphony přijde na podzim Android Pie Go Edition pro levné smartphony přijde na podzim
Google představil speciální verzi Androidu 9 Pie, která je určena pro nejlevnější smartphony na trhu. Go Edition zabírá méně prostoru v úložišti, rychleji se spouští a chrání uživatele díky vylepšenému zabezpečení.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
V Glasgow vyvinuli flow-baterie pro EV uvolňující elektřinu nebo vodík V Glasgow vyvinuli flow-baterie pro EV uvolňující elektřinu nebo vodík
Vylepšila se další technologie baterií, která by měla změnit svět elektromobilů, byť nejde zas až o takovou novinku. Flow-baterie vyvinuté na Univerzitě v Glasgow by měly dle potřeby poskytnout elektřinu nebo vodík.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře