Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nokia 230: klasika s hliníkovým krytem a selfie fotoaparátem

25.11.2015, Jáchym Šlik, aktualita
Microsoft oznámil nový mobilní telefon, tentokrát se ovšem nejedná o smartphone, ale klasický tlačítkový model na platformě Series 30+. I přes nízkou cenu překvapí kovový zadní kryt nebo přední fotoaparát připravený na selfie.
Smartphone už dlouho není výsadou, ale spíše samozřejmostí. Stále se ovšem najdou uživatelé, kteří z nějakého důvodu preferují klasické mobilní telefony bez otevřeného operačního systému. Mnohdy mohou posloužit také jako první mobily pro děti nebo naopak starší uživatele, někteří jej zase využívají jako záložní telefon. Ať už je důvod preference těchto modelů jakýkoliv, jejich nabídka na trhu se neustále ztenčuje.

K posledním výrobcům, kteří mají stále ještě v nabídce „hloupé“ mobily, patří Microsoft. Ten je prodává pod značkou Nokia, takže tyto modely nejsou finského původu, ačkoliv nesou logo známého evropského výrobce. Nejnovějšími přírůstky do této řady jsou Nokia 230 a 230 Dual SIM. Novinky se od sebe liší prakticky jen druhým slotem na SIM kartu.U tohoto typu telefonů bychom očekávali plastové provedení, výrobce ovšem pro většinu zadního krytu použil hliník s pískovanou úpravou. Celkově telefon vypadá velmi pohledně, k dostání navíc bude světlá i tmavá varianta. Rozměry činí 124,6 × 53,3 × 10,9 mm a hmotnost nepřekračuje 92 g. O zobrazování se stará 2,8“ displej s rozlišením 240 x 320 pixelů.

Úsměvně mohou působit i některé další parametry jako například 16MB RAM. Nutno ovšem podotknout, že pro běh systému Series 30+ je to naprosto dostačující velikost. S telefonem je možné se připojit k internetu, ale pouze přes 2G sítě. I tak ovšem uživatel získá přístup k vyhledávači Bing, předpovědi počasí MSN Weather nebo jiným webovým stránkám přes prohlížeč Opera Mini.Z Opera Store je zase možné stahovat nové aplikace a hry, každý měsíc navíc Microsoft bezplatně naděluje jednu hru od známého vývojářského studia Gameloft. Příjemným překvapením jsou dva fotoaparáty se shodnými parametry – v předu i vzadu nalezneme 2MPx snímač, kterému asistuje LED blesk. Nokia 230 je tedy připravena pro pořizování selfie, které navíc usnadňuje fyzické tlačítko spouště fotoaparátu.

Samozřejmostí je podpora MP3 souborů, které je možné stejně jako FM rádio poslouchat přes sluchátka připojitelná pomocí 3,5mm audio jacku. Hry, fotografie i hudba je ukládána paměťovou kartu o kapacitě až 32 GB. V neposlední řadě podporuje telefon bezdrátovou technologii Bluetooth 3.0. 1200mAh baterie by měla zajistit výdrž v pohotovostním režimu až 27 dnů u single SIM verze, respektive 22 dnů u Dual SIM verze.Nokia 230 se začne v prosinci za cenu 55 dolarů, v přepočtu 1 400 Kč bez DPH.

Zdroj: Blogs.windows.com


reklama