Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nokia 222: jako za starých časů

28.8.2015, Jáchym Šlik, aktualita
I dnes se najdou lidé, kteří preferují klasické mobilní telefony s numerickou klávesnicí a základní výbavou. Právě pro ně Microsoft představil model Nokia 222, který bude dostupný i v Dual SIM variantě.
Nokia 222 je telefon na platformě Series 30+, která sice nenabízí takovou volnost jako dnešní operační systémy, uživatelé ale mají i přesto přístup k některým oblíbeným službám jako jsou Skype GroupMe, Facebook, Messenger nebo Twitter. Internet je možné prohlížet přes prohlížeč Opera Mini, k rychlému vyhledávání poslouží Bing Search a předpověď počasí nabídne MSN Weather. Jednou měsíčně bude mít navíc uživatel možnost si zdarma stáhnout jednu hru od známého vývojářského studia Gameloft.K využití výše uvedených funkcí je samozřejmě potřeba připojení k internetu, které u Nokie 222 zajišťuje pouze EDGE s maximální rychlostí 236,8 kbps. Obsah je zobrazován na 2,4“ displeji s rozlišením 320 x 240 pixelů. Trochu směšně dnes může působit i velikost RAM jen 16 MB, pro daný systém je to ale naprosto dostačující.

Telefon má slot na micro SD kartu o kapacitě až 32 GB, kterou je možné využít například na MP3 soubory nebo fotografie z vestavěného 2MPx fotoaparátu. Podporována je navíc technologie Bluetooth SLAM, která umožňuje velmi rychlé posílání fotografií na ostatní zařízení podporující tuto technologii.V telefonu se ukrývá baterie o kapacitě 1 100 mAh, která by měla zajistit výdrž až 29 dnů v pohotovostním režimu nebo 20 hodin hovoru. To jsou hodnoty, kterých u dnešních smartphonů nedosáhnete. Přístroj má rozměry 116 x 50 x 12,9 mm, hmotnost 79 g a je vybaven praktickou LED svítilnou.

Nokia 222 a Nokia 222 Dual SIM budou v prodeji na vybraných trzích po celém světě, a to od září. Cena byla stanovena na 37 dolarů, v přepočtu 890 Kč bez daně. Na výběr bude černá a bílá barevná varianta.

Zdroj: lumiaconversations.microsoft.com


reklama