reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nissan uvedl 2. generaci crossoveru Juke

6.9.2019, Milan Šurkala, aktualita
Dlouho očekávaná druhá generace crossoveru Nissan Juke je tady. Nadále má typicky extravagantní design, tentokrát ale jistě o něco stravitelnější. Prozatím bude k mání jen s přeplňovaným benzínovým motorem.
Předchozí generace crossoveru Nissan Juke svým designem dost šokovala a buď jej lidé vyloženě nenáviděli, nebo naopak oceňovali jeho extravaganci. Druhá generace dokazuje ale téměř nemožné a ponechává si sice extravagantní design předchůdce a nezaměnitelný rukopis, přesto je ale mnohem stravitelnější a líbivější (alespoň dle prvních reakcí veřejnosti). Přední část tak má nadále kulatá světla, nicméně zároveň razí typický design nových Nissanů.
 
Nissan Juke
 
Vůz má rozměry 4210 mm na délku, 1800 mm na šířku a je 1595 mm vysoký. Jezdit může až na 19palcových kolech a rozvor byl prodloužen na 2,64 metru. Motorizace prozatím zastupuje jediná pohonná jednotka, litrový přeplňovaný benzínový tříválec s maximálním výkonem 85 kW (115 koní). Ten může být spárován s 6stupňovou manuální převodovkou nebo 7stupňovou dvouspojkovou. Nebude chybět podpora tří jízdních režimů Eco, Standard a Sport. Doufejme, že se v budoucnu dostane i na čtyřválce.
 
Nissan Juke
 
Automobil je vybaven bezpečnostními technologiemi Nissan Intelligent Mobility a jízdními asistenty ProPilot. Uvnitř je pak dotykový 8” displej, infotainment systém NissanConnect a samozřejmě i podpora Android Auto a Apple CarPlay.
 
Nissan Juke
 
Příjemnou zprávou je také zvětšení objemu zavazadlového prostoru na 422 litrů. Cena má začínat okolo 18 tisíc EUR a na trhu by se měl objevit ještě před koncem letošního roku.
 
Nissan Juke
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama
reklama